تاریخچه زیتون و روغن زیتون ونحوه فرآیندروغن گیری اززیتون به همراه خواص ومعایب آن.

تاریخچه زیتون و روغن زیتون ونحوه فرآیندروغن گیری اززیتون به همراه خواص ومعایب آن.

زیتون

 تاریخچه زیتون

زیتون که نام علمی آن اولئا اوروپا است که از خانواده اولئاسه است. زیتون حدودا3000سال قبل ازمیلادمسیح مورداستفاده عموم قرارگرفته‌است. درسرزمین­‌های مختلف اززیتون برداشت‌های گوناگونی شده است، اولین باردریونان باستان شاخه‌­های زیتون را در جشن­‌ها ومراسمات مورداستفاده قرارمی­‌دادند، به طوری که ازشاخ وبرگش برای درست کردن تاج­‌های گل برای اهدابه برندگان بازی های المپیک استفاده می­کردند. داستان­‌هایی مربوط به زیتون ازگذشتگان برجای مانده که یکی ازاین موارد الهه آتنا است که با کاشتن درخت زیتون به عنوان نمادصلح وآرامش حامی آتیه یونان شد. ازآن پس زیتون نماد صلح و آرامش درمیان انسان­‌ها شناخته شد، حتی در قرآن هم اززیتون نام برده شده است وهمینطور درداستانی از حضرت نوح، هنگامی­ که خشم برکشتی حضرت نوح آرام گرفت، حضرت نوح پرنده‌­هایی که به همراه داشت را به سویی فرستاد تا از خشکی خبربیاورند، کبوتری سفید بعداز مدتی به همراه شاخه زیتونی که به منقارش بود سمت کشتی بازگشت که درنقاشی پیکاسواین صحنه به تصویردرآمده است. درخت زیتون درهمه فصول سال همیشه سبزاست واین راهم نماد طبیعت می­‌دانند وامروزه اگربخواهند به هرفردیا کشوری نشانی ازصلح ودوستی اهداکنند، نشانی ازجنس زیتون اهدا می­‌کنند. حتی برروی پرچم سازمان ملل متحد شاخه زیتون به عنوان نماد صلح و دوستی استفاده شده است. فصل تابستان بهترین زمان کشت زیتون است اگردرنواحی خشک باشد با آبیاری به موقع شاهد کشت خوبی خواهیم بود. اوایل تابستان درخت زیتون شروع به گل دادن می­‌کند ومیوه‌های آن کم کم مشخص می­‌شوند ودراواخرتابستان هم میوه­‌ها به ثمرمی­‌نشینند. پوست درخت زیتون درسرمای شدید شکاف می­‌خورد وباکتری‌­هایی درمحل شکاف تولیدمی­‌شوند به مرورباعث خشک شدن درخت می­‌شوند. حاصل این سرما زدگی میوه­‌های پلاسیده وکوچک است که فقط برای روغن­‌گیری مورداستفاده قرارمی­‌گیرند. برای اینکه حاصلخیزی خاک درباغ زیتون حفظ شود لازم است که برای هردرخت دراول هرسال به مدت سه سال دراسفند یا فروردین ماه مقدار500گرم ازت باخاک مخلوط شود.

فواید زیتون

زیتون میوه مفیدی برای سلامتی است وبه رنگ‌های سیاه ، سبز، زرد، قرمز،بنفش موجوداست  که متداول ترینشان سیاه و سبز است. زیتون­‌های سیاه وسبز ازنظر فواید هیچ تفاوتی باهم ندارند. تفاوت آن­‌ها دررنگ و زمان چیدنشان است. زیتون سبز بصورت کال وقبل ازرسیدن چیده می‌شود  اما زیتون سیاه بعداز رسیدن چیده می‌شود. زیتون، این میوه کوچک سرشار از پروتئین، کربوهیدرات،فیبر، ویتامین ث، ویتامین آ،آنتی اکسیدان‌ها وچندین مواد معدنی ضروری مانند آهن ومس است. تمام اجزای زیتون دارای خواص فراوانی است. برگ، ریشه، گل و میوه این درخت برای بدن انسان فوایدی بسیاردارد که به تک به تک به آن‌­هااشاره می‌کنیم.  مزاج زیتون‌ها بسته به رنگ و رسیده بودن آن به گرم و خشک و سرد وخشک بستگی دارد.  زیتون سبز ونارس طبع سرد وخشک و زیتون سیاه و رسیده طبع گرم و خشک دارد.  برای تلخ زدایی زیتون‌ها را در آب نمک می‌خوابانند که به مرورزمان آب نمک به بافت­‌های زیتون نفوذ می­‌کند ومزه تلخی آن تاحدودی گرفته می­‌شود. برای پروراندن زیتون می‌توان آن راباموادی چون بادام، گردو، سرکه، رب آلویارب اناروسبزی­‌های معطرمخلوط کردکه این عمل مورداستقبال اغلب افراد قرارگرفته است. دمنوش پوست درخت برای دفع انگل از بدن مورداستفاده قرارمی­‌گیرد. دم کرده برگ آن باعث کاهش فشارخون ، کاهش تب، برای رفع دندان درد، تسکین زخم رحم و مقعد، نقرس وروماتیسم می­‌شود. برای رفع ورم پلک و برای مرحم زخم و خراش می‌توان برگ له شده زیتون با عسل را ترکیب کرد. ترکیب برگ له شده زیتون با عسل به رفع ورم پلک‌ها و التیام زخم‌ها و خراش‌ها کمک می‌کند. جویدن برگ زیتون باعث رفع زخم­‌های لثه ودهان می‌­شود. مصرف زیتون پرورده همراه با غذا باعث افزایش اشتها می‌شود؛  وبرای کسانی که قصد کاهش وزن دارند پیشنهاد نمی­‌شود. 

مراحل روغن گیری زیتون

مراحل ونحوه عملکرد برای روغن گیری زیتون بسته به فرهنگ آن منطقه متفاوت است. درگذشته­‌های دور روش

سنتی را درپیش می­‌گرفتند، به این صورت که به درخت­‌ها ضربه می­زدندو بعداز جمع آوری زیتون داخل پارچه، آن­‌هارا آسیاب کرده و روی حرارت قرار می‌دادندتاروغن پس بدهد  . امروزه روش صنعتی جایگزین آن شده است که تمام مراحل به جز جمع آوری زیتون توسط دستگاه‌­ها انجام می‌شود. ازروش سنتی درمنزل هم می­‌شود اززیتون روغن­‌گیری کرد.

 سنت­ اغلب افراد براین باورند که برای روغن‌گیری زیتون­‌های بی­‌هسته خواص کمتری نسبت به زیتون­‌های دیگردارند که این باوراشتباه است وخواص آن­‌ها با بقیه زیتون‌­ها برای روغن‌گیری یکسان است. برای روغن‌گیری بایدزیتون­‌ها تحت فشارزیاد قرارداد تا زیتون­‌ها له شوند و به صورت تفاله دربیایند وبا شکستن و ترک برداشتن روغن‌گیری انجام نمی­‌شود. زیتون­‌های سبزو نارس روغن بسیارکمتری نسبت به زیتون­‌های سیاه و رسیده می­‌دهند. روغن زیتون همانند میوه زیتون فوایدبسیاری برای سلامتی بدن دارد و انسان‌­ها می­‌توانند ازآن به عنوان منبع غذایی استفاده کنند و همراه انواع غذا­ها و سالاد میل کنند وهمینطور برای پخت غذا هم می‌توان استفاده کرد اما برای جایگزین کردن روغن زیتون به جای روغن پخت وپز، این را خاطرنشان کنم که حرارت بالا ازخواص این روغن کم می­‌کند، بهترین زمان وهمچنین برای جذب بالای خواص این روغن ترکیب کردن آن باغذاحین میل کردن است.  کشورهای ایتالیا، اسپانیا وتونس به ترتیب با تولید ۲۰۰٫۵۵۰٫۶۲۰ هزار تن روغن زیتون در رتبه‌های اول تا سوم قرار دارند. متوسط میزان تولید روغن زیتون در ایران، حدود ۳۰۰۰-۲۵۰۰ تن می‌باشد. 

برای نگهداری ازروغن زیتون بهترین ظرف، ظرف شیشه‌ای رنگی است که نورکمتری نسبت به شیشه‌­های دیگرازخودعبورمی­‌دهد وبایدبه دوراز تابش نور درجای خنک و خشک نگهداری شود. 

  

خواص روغن زیتون

روغن زیتون خواص بسیارزیادی برای سلامت جسم و روح مادارد که ازبسیاری ازآن‌­ها بی اطلاع هستیم، درادامه به خواص فوق­‌العاده آن اشاره می‌کنیم:

ازسکته قلبی جلوگیری می­‌کند, برای برطرف کردن مشکلات گوارشی بسیار کاربردمفیدی دارد, مفید جهت درمان افسرگی, تسکین درد, تقویت حافظه، کمک به داشتن پوستی شفاف و شاداب که می‌توان گفت نقش ضدآفتاب طبیعی را برای پوست ایفامی­‌کند. برای جلوگیری از ریزش وخشکی مو و همینطور درمان شوره سربه کارگرفته می­‌شود. برطرف کننده ترک­‌های پوستی وچین چروک است.

 به عنوان یک عامل ضد پیری و ضد سرطان وخرد کنده سنگ مثانه و دفع کننده سنگ‌های صفراوی مورداستفاده افراد قرارمی­‌گیرد.  

 عوارض زیتون                              

زیاده روی در مصرف هر محصولی عوارضی به همراه خواهدداشت وزیاده روی در مصرف زیتون باعث کم‌خونی، لاغری،  بی‌خوابی و اختلالات تنفسی می‌شود. برای رفع این حالات باید زیتون را همراه با گردو و بادام مصرف کنید. بعضی از افراد ممکن است نسبت به درخت و یا میوه آن حساسیت نشان دهند که بایدازمصرف زیتون وتمام فرآورده‌­های آن دوری کنند. زیتون به دلیل خواص ملین بودنش باعث اسهال خفیف می‌­شود امااین را هم می­‌توان جزوفوایدزیتون دانست.

 

 

سخن آخر: هرچیزی که برای سلامتی بدن مفیدواقع می­‌شود بایدبه صورت طبیعی وبدون افزودن نااخالصی‌ها مصرف شود که خاصیت آن پابرجابماند.

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد