قهوه در برابر چای؛ کدام یک برای سلامت شما بهتر است؟

قهوه در برابر چای؛ کدام یک برای سلامت شما بهتر است؟


یک فنجان قهوه گرم می تواند صبح دل انگیزی را برای شما شکل دهد. یک فنجان چای می تواند پس از یک روز پر استرس به کسب آرامش کمک کند. و نتایج جدیدترین پژوهش ها درباره فواید سلامت هر یک از این نوشیدنی ها ممکن است حس بهتری در شما ایجاد کند.

نوشیدن چای با خطر کمتر ابتلا به سرطان و بیماری قلبی، کاهش وزن بهبود یافته، و سیستم امینی قوی‌تر پیوند خورده است. در همین حال، مطالعات مختلف نوشیدن قهوه را به عنوان یک روش بالقوه نه تنها برای مقابله با بیماری پارکینسون، بلکه دیابت نوع 2، بیماری کبدی، و مشکلات قلبی معرفی کرده اند.

به نقل از "وب ام‌دی"، چای و قهوه دو نوشیدنی محبوب در جهان هستند. آژانس بین المللی پژوهش درباره سرطان از مجموعه های وابسته به سازمان جهانی بهداشت اخیرا قهوه را از فهرست مواد مشکوک به سرطان‌زا بودن خارج کرده و برخی پژوهش ها نشان داده اند این نوشیدنی می تواند به پیشگیری از عود سرطان روده بزرگ پس از درمان کمک کند. همچنین، مطالعات دیگر نشان داده اند نوشیدن قهوه ممکن است در پیشگیری از بیماری های آلزایمر و پارکینسون موثر باشد.

از سوی دیگر، مطالعات مختلف به این نکته اشاره داشته اند، افرادی که چای می نوشند، احتمال کمتری دارد به سرطان های پوست، پستان، و پروستات مبتلا شوند. پژوهشگران همچنان در تلاش هستند تا به ارتباط دقیق این شرایط پی ببرند، اما چای، به ویژه چای سبز، سرشار از ترکیباتی مانند آنتی اکسیدان ها است که می توانند آسیب سلولی را محدود کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت کنند. همچنین، چای حاوی پلی فنول ها است که به کاهش فشار خون و کلسترول کمک می کنند. چای می تواند در پیشگیری از ابتلا به آلزایمر نیز موثر باشد زیرا یک پلی فنول به نام EGCG، از تشکیل پلاک هایی که با بیماری آسیب مغزی پیوند خورده اند، پیشگیری می کند.

آیا یکی از این دو نوشیدنی برای شما بهتر و مفیدتر است؟

به گفته پژوهشگران پاسخ به این پرسش دشوار است زیرا جداسازی مواد تشکیل دهنده متفاوت چای و قهوه، نقش آنها در رژیم غذایی شما، و آثار آنها بر سیستم های مختلف بدن دشوار است.

الیوت میلر، متخصص مراقبت های پزشکی در موسسه ملی سلامت و تیم وی به تازگی نشانه های بیماری قلبی در بیش از 6,800 نفر با پس زمینه های مختلف را در آمریکا مورد بررسی قرار داده اند. حدود 75 درصد این افراد قهوه مصرف می کردند، در شرایطی که حدود 40 درصد مصرف چای را گزارش کردند. در همین راستا، مشخص شد نوشیدن بیش از یک فنجان چای به طور مرتب با تجمع کمتر کلسیم در شریان هایی که خون را به قلب می رسانند، مرتبط بود. تجمع کلسیم می تواند به بیماری قلبی منجر شود. نوشیدن قهوه نیز اثری بر بیماری قلبی نداشت.

به گفته پژوهشگران اشاره به این که قهوه و چای چگونه بر سلامت انسان تاثیرگذار هستند، دشوار است. هر دو نوشیدنی حاوی انواع مختلفی از مواد تشکیل دهنده هستند. آنها حاوی کافئین، پلی فنول ها، و آنتی اکسیدان ها - ترکیباتی که ویژگی های ضد سرطان آنها مورد مطالعه قرار گرفته است - هستند.

نوشیدن چای با خطر کمتر ابتلا به سرطان و بیماری قلبی، کاهش وزن بهبود یافته، و سیستم امینی قوی‌تر پیوند خورده است. در همین حال، مطالعات مختلف نوشیدن قهوه را به عنوان یک روش بالقوه نه تنها برای مقابله با بیماری پارکینسون، بلکه دیابت نوع 2، بیماری کبدی، و مشکلات قلبی معرفی کرده اند.

مطالعه ای جدید که به رهبری چارلز فوکس، مدیر مرکز سرطان دستگاه گوارش در موسسه سرطان دانا فاربر بوستون، انجام شد، نشان داد که نوشیدن منظم قهوه ممکن است به پیشگیری از بازگشت سرطان روده پس از طی شدن روند درمان کمک کند.

در این مطالعه، تقریبا یک هزار بیمار مورد بررسی قرار گرفتند و ارتباطی قابل توجه بین نوشیدن قهوه و خطر کمتر عود سرطان روده بزرگ پس از درمان در افرادی که روزانه چهار فنجان یا بیشتر قهوه مصرف می کردند، مشاهده شد. هر چه آنها قهوه بیشتری مصرف می کردند خطر عود سرطان کمتر می شد. اما پژوهشگران به این نکته اشاره نداشته اند که چه عنصری در این نوشیدنی موجب شکل گیری این نتایج شده است.

پژوهش هایی دیگر نقش ژنتیک و سبک زندگی در آثاری که نوشیدن چای و قهوه به همراه دارند را بررسی کرده اند. به عنوان مثال، زمانی گفته می شد قهوه و سیگار می توانند آثاری مشابه به همراه داشته که زمینه ساز ابتلا به سرطان و بیماری قلبی می شوند.

به گفته مارتا گولاتی، رئیس بخش قلب و عروق در دانشگاه آریزونا بدن برخی افراد قهوه را به روشی متفاوت از دیگران پردازش می کند. در همین حال، ترجیح چای به قهوه ممکن است بازتاب دهنده رفتارهای سالم دیگر باشد. آیا افرادی که چای می نوشند بیشتر به انجام یوگا و مدیتیشن می پردازد؟ آیا آنها بیشتر ورزش می کنند؟ آیا آنها نوشیدنی هایی مانند چای سبز مصرف می کنند تا هرچه بهتر وزن سالم را حفظ کنند؟

و به گفته رابرت اکل، متخصص غدد در دانشگاه دنور، یک رژیم غذایی دوستدار قلب احتمالا مهم‌ترین جنبه پیشگیری از بیماری قلبی است. ما درباره میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، گوشت مرغ بدون چربی، ماهی، حبوبات، مغزهای خوراکی، و پرهیز از چربی های اشباع صحبت می کنیم. این پیام تغذیه ای تغییر ناپذیر است.

متغیرهای دیگری نیز وجود دارند. سازمان جهانی بهداشت نسبت به این مساله هشدار می دهد که مصرف هر گونه نوشیدنی داغ خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش می دهد، در شرایطی که افزودن خامه و قند زیاد به نوشیدنی نیز می تواند فواید آن را خنثی سازد.

این مسئله از بزرگترین نبرد های میان طرفداران این دو نوشیدنی محبوب است؛ چای در مقابل قهوه! هر دو طرف با تعصب اصرار دارند که نوشیدنی انتخابیشان برای سلامتی بهتر است 

 

مزایای چای برای سلامتی

چای یک نوشیدنی لذت بخش است که در دو نوع اصلی وجود دارد: چای های اصلی و چای های گیاهی. چای واقعی با استفاده از برگ گیاه چای Camellia sinensis ساخته می شود. چای گیاهی از برگ ها، گل ها و ریشه های هزاران گیاه، گیاهان و ادویه ها استفاده می شود.

چای می تواند طعم و مزه خالص و یا گل و گیاه و هوا را با توجه به تنوع یکی از مزایای استفاده از چای که اغلب مزایای آن در مقایسه با قهوه است، گزینه های طعمی گسترده ای است.

دفع رادیکال های آزاد

رادیکال های آزاد ترکیباتی هستند که می توانند بیماری های قلبی عروقی و حتی سرطان را ایجاد کنند. آنها می توانند خطوط و چین و چروک و همچنین پوست خشک را توسعه دهند. این آسیب به سلول ها و پروسه های سلولی، باعث کاهش سریع و مشکلات بهداشتی می شود.

علل اصلی رادیکال های آزاد عبارتند از قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مضر، مصرف الکل، سیگار کشیدن، رژیم های ناسالم و آلودگی محیط زیست. آنتی اکسیدان چای کمک می کند تا رادیکال های آزاد را از بین ببرد.

آنتی اکسیدان ها مانند جارو در برابر رادیکال های آزاد عمل می کنند و باعث از بین بردن رادیکال های آزاد و نوسازی سلول های تخریب شده، می شوند.

چای شامل آنتی اکسیدان هایی که در قهوه یافت نمی شود. چای حاوی پلی فنول ها، تانن ها و کاتچین ها است که با بسیاری از مزایای بهداشت مرتبط شده اند.

سلامت قلب

مصرف کنندگان چای معمولی خطر ابتلا به سکته مغزی و بیماری قلبی کمــتـری دارند. چای باعث کاهش فشار خون بالا و کاهش التهاب در عروق خونی می شود. مصرف منظم چای همچنین می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد.

سلامت مغز

چای با سلامت مغز و جلوگیری از بیماری های عصبی مانند آلزایمر و پارکینسون ارتباط نزدیکی دارد. مصرف کنندگان چای که به طور منظم چند فنجان چای در روز مصرف می کنند، دارای سطوح پایینتری از اختلالات روانی هستند.

یک مطالعه منتشر شده در Phytoosophy بالینی آمریکایی اثرات مصرف چای سیاه را بر روی 32 فرد بررسی کرد. محققان دریافتند که چای سیاه تاثیر قابل توجهی در کاهش اختلال شناختی دارد.

شرکت کنندگان که چای سیاه نیز مصرف می کردند، زمان های واکنش سریعتر و یادآوری حافظه بهتر را نشان داد.

سلامت گوارشی

چای باعث بهبود پروسه های گوارش، کمک به کاهش ناراحتی معده، حالت تهوع و بیماری های گوارشی می شود.

یک مطالعه نشان داد که چای باعث تقویت باکتری های سالم روده می شود، در حالی که از بین بردن باکتری های بد که می تواند سالمونلا و زخم معده را باعث شود .

چای همچنین دارای خواص ضد اسهال است که می تواند به تشویق حرکات روده خوب و درمان اسهال کمک کند. برخی از چای های گیاهی مانند چای زنجبیل برای جلوگیری از احساس تهوع کمک می کنند.

پیشگیری از سرطان

چای ممکن است برای جلوگیری از انواع خاصی از سرطان از جمله سرطان پروستات، سرطان پوست و سرطان سینه کمک کند. موسسه ملی سرطان مطالعات متعددی را بررسی می کند تا اثر چای بر سلول های سرطانی را بررسی کند. بسیاری از این مطالعات نشان داده اند که چای سبب مهار رشد تومورها و تولید مثل سلول های سرطانی می شود!

کاهش وزن

یکی از مزایای شناخته شده سلامت چای، توانایی آن در سرعت بخشیدن به کاهش وزن است. مکمل های چای سبز در صنعت کاهش وزن معروف هستند. چای سیاه همچنین به دلیل غلظت بالای EGCG عامل کاهش وزن است. این کاتچین چای سبب افزایش دمای بدن و ایجاد سوزاندن چربی سریع می شود. EGCG همچنین بدن را ترغیب می کند تا میزان ذخایر چربی را کاهش داده و عملکرد ورزشی را بهبود بخشد.

انرژی را افزایش می دهد

چای سیاه می تواند به تقویت سطح انرژی کمک کند تا روزتان را پرانرژی شروع کنید یا شما را در بعد از ظهر سرحال بیاورد! چای حاوی کافئین کمتر از یک فنجان قهوه استاندارد است، اما دارای ترکیبات دیگری است که اثرات افزایش انرژی آن را به حداکثر می رساند. چای حاوی اسید آمینه به نام L-theanine است. این اسید آمینه باعث انقباض سریع کافئین می شود و موجب تقویت انرژی بیشتر و پایدار می شود.

تقویت سیستم ایمنی

چای حاوی مقدار زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی است که از پروتئین های ایمنی حمایت می کنند. چای سیاه می تواند باعث افزایش تولید مثل گلبول های سفید خون شود که از باکتری ها و ویروس های مهاجم مبارزه می کند.

ترکیبات ضد التهابی تسکین دهنده نیز به کاهش درد گلودرد کمک می کند. بعضی از انواع چای که از جمله چای های گیاهی مانند اکالیپتوس به عنوان ضد انعطاف پذیری عمل می کنند تا مخاطی را در راه های هوایی از بین ببرند و باعث بهبود تنفس شوند.

 

معایب چای برای سلامتی

چای اگر در مقادیر متوسط مصرف شود عوارض جانبی بسیار کمی دارد. چای های واقعی حاوی کافئین می توانند در افراد دارای حساسیت به کافئین واکنش های نامطلوب داشته باشند.

نوشیدن مقدار زیادی چای همچنین می تواند منجر به سرگیجه، حالت تهوع و ضربان قلب نامنظم شود.

چای سیاه دارای پلی فنولهای شناخته شده به عنوان تانن ها است. اینها معمولا در شکلات و شراب نیز یافت می شود. تانن ها ممکن است جذب آهن را مهار کنند. یک مطالعه نشان داد که نوشیدن چای در هنگام غذا منجر به کاهش 62 درصدی جذب آهن می شود. اگر کمبود آهن دارید، قبل از مصرف چای، با پزشک خود مشورت کنید.

مزایای قهوه برای سلامتی

مانند چای، قهوه حاوی آنتی اکسیدان ها است که به پیشگیری از سرطان، دیابت و بیماری های قلبی مرتبط است. قهوه از دانه گیاه قهوه ساخته شده و چندین نقاط قوت مختلف قرار دارد. به طور کلی، قهوه لیلا کافی با طعم و مزه کاملتری است.

کافئین بیشتری دارد

قهوه مقدار کافئین بیشتری نسبت به چای دارد. فنجان قهوه معمولی حاوی 200 میلی گرم کافئین است. در مقایسه چای سیاه حاوی 60 میلی گرم، چای سبز حاوی 36 میلی گرم و چای سفید تنها 25 میلی گرم کافئین است. چای گیاهی به طور طبیعی بدون کافئین است. محتوای کافئین بالاتر قهوه، انتخاب طبیعی برای افزایش انرژی و شروع روز است.

 

ممکن است از مرگ زودرس جلوگیری شود

یک مطالعه اخیر در دانشگاه هاروارد نشان داد که نوشیدن قهوه ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند. محققان سه مطالعه در حال انجام شامل بیش از 200،000 شرکت کننده را مورد بررسی قرار دادند. محققان دریافته اند که نوشیدن 3 تا 5 فنجان قهوه در روز به کاهش خطر بیماری های قلبی، بیماری های عصبی و خودکشی کمک می کند، عاشقان قهوه می توانند از داشتنش لذت ببرند، هر فنجان گرم می تواند به حفظ سلامت کلی و جلوگیری از مرگ ناشی از بیماریشان کمک کند!

معایت قهوه برای سلامتی

حساسیت کافئین

کافئین یک محرک است که می تواند منجر به احساس هیجان و اضطراب در هنگام مصرف در مقادیر زیاد شود. قهوه همچنین می تواند موجب افزایش فشار خون شود و ممکن است با بیماری های قلبی ارتباط داشته باشد که در طول دوره زمانی زیاد مصرف می شود. کافئین همچنین یک نوع دیورتیک است که می تواند هنگام مصرف در مقادیر زیاد یا نامنظم باشد.

می تواند کلسترول را افزایش دهد

قهوه لیلا کافی بدون فیلتر مانند espresso حاوی مواد طبیعی است که ممکن است کلسترول بد را به کلسترول LDL افزایش دهد. یکی از مطالعات منتشر شده در “آترواسکلروز و ترومبوز” اثرات قهوه نامنطفه شده در 64 فرد سالم را مورد بررسی قرار داد. شرکت کنندگان که قهوه نوشیدنی نوشیدند، میزان بالای کلسترول LDL را نسبت به گروه پلاسبو که هیچ قهوه ای مصرف نکردند، تجربه کرد. اگر در معرض خطر کلسترول هستید، قبل از مصرف قهوه نوشیدنی با پزشک خود مشورت کنید.

بیشتر از چای اسیدی است

قهوه ترکیبات اسیدی بیشتری نسبت به گزینه چای دارد. اسید بیش از حد می تواند باعث ناراحتی معده و مشکلات گوارشی در افراد خاص شود. برای جلوگیری از این عوارض جانبی منفی، مصرف قهوه را به حداقل برسانید.

سخن آخر: برنده ، بستگی دارد!

مزایای سلامتی چای در مقابل قهوه متفاوت است و هر دو سلامتی را به انسان ارائه می دهند. بهترین برای شما بسته به سلیقه و ضائقه شما است.

اگر می خواهید وزن کم کنید، چای سیاه (یا چای سبز!) بهتر از قهوه است.

اگر شما نیاز به انرژی بالا برای ادامه زندگی دارید، قهوه لیلا کافی دارای کافئین برنده روشن موضوع است.

هر دو چای و قهوه با تحقیقات گسترده ای نشان داده می شود که توانایی آنها برای جلوگیری از بیماری های قلبی، دیابت و بالقوه سرطان است.

چای، اگر شما در حال تلاش برای کاهش مصرف کافئین خود هستید، جایگزین خوبی برای قهوه است. استفاده بیش از حد قهوه خودش ماجرایی تازه برای شما درست میکند پس نیاز است که سطح مثرف کافئین تان را کنترل کنید.

جایگزین کردن یک یا دو فنجان قهوه هر روز با چای می تواند باعث کاهش مصرف کلی کافئین شود.

این که آیا شما تصمیم به نوشیدن چای یا نوشیدنی قهوه می گیرید، می توانید مطمئن باشید که در هر دو مورد از مزایای سلامتی بهره مند خواهید شد. اما اگر قصد نوشیدن چای را دارید چای ایرانی را انتخاب کنید، با چای لیلا کوه سلامت باشید!

 

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد