آیاقهوه فوری همان نسکافه است؟

آیاقهوه فوری همان نسکافه است؟

تفاوت قهوه و نسکافه در بین دوست داران قهوه آنقدر موضوع پر اهمیتی به حساب می آید که ما سعی داریم در ادامه بحث قبلی خود به این موضوع پرداخته تا بتوانیم شاید تمام سوالات شما را در این موضوع پاسخ دهی اگر حتی یکبار هم قهوه و نسکافه را امتحان کرده باشید می دانید که تفاوت عطر و طعم قهوه و نسکافه از زمین تا آسمان است. اما به این نکته هم اشاره کنیم که قهوه و نسکافه هم بر اساس نوع فراوری و کشور تولید کننده تفاوتهایی دارند. برای مثال قهوه کلمبیا و برزیل با قهوه ترک قابل مقایسه نیست و نسکافه های برندهای مختلف نیز بر اساس طعم ها و اسانس ها تفاوتهایی دارد.

اما به طور کلی قهوه نسبت به نسکافه عطری چند برابری دارد. به شکلی که وقتی قهوه فوری یا قابل دم کردن را در خانه آماده می کنید، بوی آن کل خانه را فرا می گیرد.

اما نسکافه معمولا عطر کمتری دارد. در حوزه طعم نیز، قهوه طعمی تندتر و تلخ تر دارد. گرچه نسکافه کلاسیک نیز تلخ است اما شدت تلخی قهوه نسبت به نسکافه بیشتر است.

در بین کسانی که مصرف کننده همیشگی قهوه می باشند شاید مصرف قهوه فوری و نسکافه خیلی با استقبال رو به رو نشود و طعم آن به خاطر مواد افزودنی آن خیلی به مذاقشان خوش نیاید.

ولی با توجه به ویژگی های خاص قهوه فوری و نسکافه باعث شده است که در جهان با طرفدار بی شماری همراه باشد که ما توصیه می کنیم اگر آن را امتحان نکرده اید یک بار به سراغ نوشیدن این قهوه بروید.

کافئین بالاتر قهوه نسبت به نسکافه و قهوه فوری

قهوه (قهوه آسیاب شده) اغلب کافئین بیشتری نسبت به قهوه فوری و نسکافه دارد و این مربوط به دو مورد بسیار مهم است که هنگام دم کردن قهوه اتفاق می افتد.

کافئین را باید از دانه های قهوه و قهوه آسیاب شده استخراج کنید، و این کار زمانی اتفاق می افتد که قهوه شما در معرض گرما قرار گیرد، به همین خاطر وجود آب گرم به همراه قهوه شما باعث بیرون کشیدن کافئین از قهوه شما می شود و هرچقدر این زمان بیشتر باشد این اتفاق بیشتر می افتد و کافئین بیشتری استخراج می شود.

و همین موضوع باعث می شود که شما در مورد قهوه خود قدرت کنترل داشته باشید در مورد میزان کافئین، به طور مثال قهوه ترک یا فرنچ پرس به خاطر نحوه دم کردن و میزان ارتباط با گرما دارای کافئین بالا می باشند.

در حالی که این موضوع در مورد نسکافه و قهوه شما کاملا متفاوت است و اصلا در اختیار شما قرار ندارد و فقط وابسته به شرکت سازنده نسکافه می باشد که اکثرا سعی در تهیه قهوه با کافئین بالا دارند.

البته بعضی افراد بر این عقیده اند که با استفاده بیشتر از نسکافه می توانند به کافئین بیشتری دسترسی پیدا کنند که این امر دارای معایبی همچون تلخی بیش از حد نوشیدنی و همچنین مشکلات سلامتی به همراه دارد.

 کیفیت پایین و ارزان تر قهوه فوری و نسکافه

تفاوت قهوه و نسکافه شامل ابعاد اقتصادی نیز می شود، یکی از این ابعاد استفاده از قهوه های با کیفیت پایین و ارزان در نسکافه ها نسبت به قهوه آسیاب شده می باشد.

دلیل کیفیت پایین نسکافه ها  و قهوه فوری را می توان استفاده اکثر شرکت های سازنده از قهوه روبوستا که دارای قیمت کمتر و کافئین بالاتر نسبت به عربیکا که سازنده اصلی در قهوه های آسیاب شده به حساب می آید، جستجو کرد.

موضوعی که در تهیه قهوه توصیه می شود از آن استفاده شود، ترکیب مقدار کمی قهوه روبوستا با عربیکا که باعث شود ترکیب شما هم از لحاظ کیفیتی هم از لحاظ کافئین در حالت مناسبی قرار بگیرد.

نسکافه تقریبا فقط از قهوه روبوستا تهیه می شود!

همانطور که در بخش قبل توضیح دادیم قهوه روبوستا نوعی دانه قهوه است که اغلب برای تهیه قهوه فوری و نسکافه استفاده می شود.

شرکت های تهیه نسکافه بخاطر ویژگی نحوه تهیه نسکافه که باعث می شود میزان کافئین در آن کم باشد روی به استفاده کامل از قهوه روبوستا در تهیه نسکافه خود آورده اند که این موضوع اصلا مناسب نیست.

به جز کافئین بالا،عطر و طعم سنگین و قیمت پایین روبوستا از دلایل دیگر استفاده از آن در تهیه قهوه فوری و نسکافه می توان به رشد راحت و بیشتر این قهوه نسبت به عربیکا و میزان رشد تقریبا دو برابری روبوستا نسبت به عربیکا اشاره کرد.

دلیل دیگر استفاده بالا از روبوستا مقاومت بالا این قهوه در برابر بیماری ها و آفات ها می باشد که می توان تمام این دلایل را منشا استفاده بالا این قهوه در نسکافه ها و قهوه های فوری نسبت به قهوه آسیاب شده دانست که موجب ایجاد یک تفاوت قهوه و نسکافه شده است.

یکی از مزیت های اصلی نسکافه (قهوه فوری) نسبت به قهوه را می توان در زمان لازم برای آماده کردن آن بیان کرد.

زمان لازم برای دم کردن یک قهوه طولانیست و همچنین نیازمند وسایل خاصی برای تهیه آن می باشد در حالی که این موضوعات برای تهیه یک نسکافه اصلا مطرح نمی باشد.

چیزی که شما برای تهیه یک لیوان نسکافه و قهوه فوری لازم دارید فقط یک لیوان آب جوش می باشد که برای بسیاری از انسان ها به خاطر شرایط کاری و زمانی بسیار حائذ اهمیت می باشد و می توان به عنوان یک تفاوت اصلی قهوه و نسکافه به آن اشاره کرد.


نوع فراوری قهوه و نسکافه

نوع فراوری قهوه و نسکافه با یکدیگر بسیار متفاوت است. قهوه پودری اغلب خالص است و تنها از آسیاب کردن دانه های قهوه حاصل می شود. اما نسکافه ترکیبیست که گرچه قهوه هم دارد اما با موادی دیگر در کارخانه ترکیب و آماده می شود. بسیاری از انواع نسکافه های بسته بندی که با نام کافی میکس شناخته می شوند با پودر شیرخشک، شکر، مواد نگهدارنده، چربی و طعم دهنده ها آمیخته شده اند. بین انواع مختلف کافی میکس، کافی میکس های بدون شکر و کلاسیک که درصد بالاتری از قهوه را دارند و شکر را حذف کرده اند تشابه بیشتری با قهوه دارند.

 

سخن آخر :

برای نگهداری نسکافه با توجه به بسته بندی آن به شرایط خاصی نیاز نیست اما نگهداری قهوه به علت عطر و طعم بسیارش به شرایط خاصی نیاز دارند، برای مثال باید سریعتر مصرف شود تا عطرش نپرد. در جای خشک و خنک نگهداری شود و البته در ظرف شیشه ای دربسته یا پاکت ضد رطوبت نگهداری شود.

برای تهیه قهوه فوری (گلد و اسپرسو ) و همچنین سایر ترکیبات قهوه مانند کافی میکس و کاپوچینو و... به سایت اریکه ارس باران کوهپایه مراجعه نمایید.

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد