قهوه فوری گلد را بهتر بشناسیم

قهوه فوری گلد را بهتر بشناسیم

قهوه به عنوان یک محصول در سال ۱۸۶۰ معرفی شد؛ زمانی که مزارع اولیه در نزدیکی استان ساحلی مانابی در منطقه جیپیجاپا ایجاد شد. در آن زمان قهوه یکی از محصولات معروف و محبوبی شد که در اکوادور در حال کشت بود و در بسیاری از خانه ها نیز این گیاه پرورش داده می شد. با اینکه مزارع بزرگ قهوه هنوز هم وجود دارند، اما جالب است بدانید که بسیاری از محصولات قهوه در حال حاضر در مزارع کوچکتر و یا مزارعی که توسط خانواده ها اداره می شود، تولید می شوند.

قهوه فوری یا قهوه آماده مصرف نوشیدنی بدست آمده از دانه های قهوه عمل آوری شده فرآوری شده است. قهوه فوری را به صورت تجاری با دو روش خشک کردن پا ششی و خشک کردن انجمادی تولید می کنند که می توان با برگرداندن رطوبت به آن آماده مصرف نمود. قهوه فوری به صورت مایع غلیظ نیز تولید می گردد قهوه محلول نام دارد. از مزایای قهوه فوری می توان به وزن و حجم کم آن در مقایسه با دانه قهوه برای آماده سازی یک مقدار آشامیدنی ، سرعت آماده سازی آن و مدت استفاده از طولانی اشاره کرد. گرچه اگر قهوه فوری در مکانی خشک نگهداری می شود قابلیت فاسد و پوسیده شدن دارد. قهوه فوری در سال 1890 توسط دیدید دیدید استرنج در شهر ایندرکارگیل نیوزلند اختراع شد.

قهوه فوری گلد اکوادور دارای مزه ای نسبتا ترش و کمی هم تلخ است.و در بین قهوه های  دیگر بالاترین قیمت و همچنین بالاترین کیفیت را داراست.و از دانه های قهوه اکوادور به روش خاص انجماد تولید میشود.و به دلیل وجود کافئین موجود،محرک انرژی زای عالیی است.نوشیدن این قهوه را به شما توصیه میکنیم.

اکوادوری ها از آنجایی که اعتقاد دارند که قهوه نباید در ارتفاع پرورش داده شود، آن را نه در کوه های آندس، بلکه در زمین هایی در امتداد ساحل در حوضه کم ارتفاع رودخانه آمازون و حتی در جزیره گالاپاگوس رشد می دهند. در سراسر جهان اگر کمی با دقت به محلی که قهوه از آنجا آمده دقت کنید، بعید نیست که آن ها همان قهوه اکوادور معروف باشند که از شهرهایی چون لوخا، زاروما و یا اینتگ آمده اند.

تاریخچه قهوه فوری

در تحقیقات به عمل آمده به احتمال بسیار زیاد تهیه قهوه گلد برای اولین بار توسط فردی نیوزلندی در سال 1892 تولید گردیده است. و به تدریج جایگاه خود را در میان انواع مختلف قهوه ها پیدا کرده است و در دنیا بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

 

خواص قهوه گلد

قهوه گلد مانند سایر قهوه ها خواص بسیار زیادی دارد،اما تاثیر بسیار مهم آن در پیشگیری از دیابت نوع2 می باشد که در تحقیقات انجام شده در سراسر جهان به اثبات رسیده است.

مراحل تولید قهوه گلد

ابتدا دانه های قهوه سبز را که از مزارع سرسبز اکوادور جمع اوری شده اند. را به کارگاه های خاص میبرند و با روش برشته کردن رست میدهند.(رست به عمل برشته کاری قهوه می گویند)بعد از آن دانه های رست داده شده را به روش خشک کردن انجمادی freeze-drying در دمای -40 درجه ساتی گراد منجمد میکنند

و پس از این عمل قهوه ها برش داده می شوند و به تکه های جامد و آماده حلال در اب تبدیل می شوند .

اکوادور کشوری است در آمریکای مرکزی که یکی از ۱۵ تولید کننده بزرگ قهوه در جهان به شمار می رود. قهوه اکوادور با نام مناطقی که در آن کشت می شود شناخته می شود و از طعم منحصر به فردی برخوردار است. بهترین نوع دانه های قهوه اکوادور با استفاده از کشورهای پیشروی اروپایی در صنعت قهوه، جهت تولید نسکافه گلد مورد استفاده قرار میگیرند. نسکافه گلد اکوادور طعمی نزدیک به طعم قهوه های آمریکای مرکزی دارد و بسیار با کیفیت است. این قهوه از گرانترین انواع نسکافه است و نوشیدنش به کسانی که به طعم و کیفیت فنجان قهوه خود اهمیت می دهند توصیه می شود

محبوب ترین قهوه فوری

در محل های فروش انواع قهوه فوری نام دو برند از همه درخشان تر و معروف تر است و بیشتر از سایر نام ها شناخته شده هستند؛ البته شما کمتر کسی را می توانید ببینید که نام قهوه ی کلاسیک و قهوه ی گلد را نشنیده باشد، که این دو برند معرفی شده از با کیفیت ترین و معروف ترین انواع قهوه های فوری است.

قهوه فوری گلد

معمولأ در بازار قهوه ها به دو شکل پودر و گرانولی به چشم می خورند در واقع نسبت به روشی که قهوه ها تولید و آماده ی مصرف شده اند شکل دانه های قهوه متفاوت خواهد بود که دو روش دارد و آن ها را در بالا به طور مفصل بیان کردیم.

در روش خشک سازی پاششی قهوه ی به دست آمده به شکل پودر خواهد بود که به قهوه ی کلاسیک معروف شده است اما در روش خشک سازی انجمادی دانه های قهوه بزرگ تر از روش اول هستند که به آن ها گرانولی می گویند و با نام قهوه ی گلد شناخته شده اند.

   

انواع مختلف قهوه های گلد به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه به آن ها می پردازیم:

قهوه گلد اکوادور

قهوه گلد برزیل

قهوه گلد هند

قهوه گلد اکوادور

از کشور های انگشت شماری که قهوه عربیکا و قهوه روبوستا را تولید می کنند می توان به اکوادور اشاره کرد که به طور عمده از قهوه ی روبوستا برای ساخت قهوه های فوری استفاده می کنند؛ به دلیل وجود آب و هوای مناسب و خاک حاصلخیز در این نقطه از کشور آمریکا سبب شده که قهوه ی مرغوبی تولید کنند و همچنین توانسته این قهوه را جزء پر طرفدار ترین قهوه ها در تمام دنیا قرار دهد.

قهوه گلد برزیل

برزیل که بزرگ ترین و برجسته ترین کشور در دنیای تولیدات قهوه است چیزی حدود ۴۰ درصد از نیاز قهوه ی جهان را تولید می کند، و دانه های قهوه را به دو صورت رست شده و سبز به سایر نقاط جهان صادر می کند همچنین قسمت قابل ملاحظه ای در برزیل قهوه های فله را تولید می کنند.

به این دلیل که کیفیت قهوه های برزیلی برای تمام مردم دنیا کاملأ آشکار شده است قهوه های فوری که در برزیل ساخته می شوند هم طرفداران مخصوص خود را دارند.

  

قهوه گلد هند

از بین قهوه های مختلف موجود در بازار قهوه ی گلد هند دارای اسدیته ی پایینی است و کشور هندوستان چیزی حدود ۵ درصد از تولیدات قهوه در جهان را بر عهده دارد؛ هر دو دانه ی عربیکا و روبوستا در کشور هند تولید می شود که نوشیدن چای و یا قهوه های فوری به همراه مقداری شیر جزء یکی از عادت های غذایی قدیمی در این کشور است.

به دلیل استقبال مردم هند از این نوشیدنی ها هر روزه تولیدات قهوه در این کشور رو به افزایش است و از مهم ترین قسمت های صادراتی و ارائه ی قهوه در کشور هند انواع متفاوت قهوه های فوری می باشد.

عوارض جانبی مصرف زیاد قهوه 

مصرف زیاد قهوه عوارض جانبی ناخواسته‌ای نیز برای سلامت ما به همراه دارد که بهتر است درباره آن بیشتر بدانید.

بسیاری از ما روز خود را بدون کافئین آغاز نمی‌کنیم. قهوه به عنوان یکی از بهترین منابعی که ما برای دریافت کافئین از آن استفاده می‌کنیم دارای برخی مزایای شناخته شده برای سلامت است، اما واقعیت ناخوشایند این است که مصرف زیاد این نوشیدنی می‌تواند عوارض جانبی ناخواسته‌ای نیز برای سلامت ما به همراه داشته باشد.


سوزش سردل

سوزش معده، که معمولا با احساس سوزش در قسمت فوقانی قفسه سینه شناخته می‌شود، ناشی از بازگشت غذا همراه با اسید از معده به مری است. این مشکل اغلب به دلیل شل شدن اسفنکتر تحتانی مری که عضله‌ای بین مری و معده است ایجاد می‌شود. کافئین یکی از عواملی است که می‌تواند این عضله را شل کند و غذا همراه با اسید معده دوباره به مری برگردد. افزون بر این، قهوه اسیدی است، بنابراین کافئین موجود در قهوه می‌تواند سوزش معده شما را تشدید کند.

مشکلات گوارشی

کافئین باعث تحریک دستگاه گوارش می‌شود و کمک می‌کند غذایی که مصرف می‌کنید با سرعت بیشتری در دستگاه گوارش شما حرکت کند. این بدان معناست که مصرف زیاد کافئین می‌تواند بروز مشکلات گوارشی مانند حالت تهوع یا اسهال را به همراه داشته باشد.

اضطراب

اگر از جمله افرادی هستید که از اضطراب رنج می‌برید، مصرف زیاد کافئین می‌تواند شرایط شما را بدتر کند و حتی باعث بروز حملات عصبی شود. کافئین همچنین می‌تواند در افرادی که به طور معمول احساس اضطراب نمی‌کنند ایجاد کننده این مشکل باشد. دلیلش این است که کافئین سیستم عصبی مرکزی را تحریک می‌کند و به طور موقت سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد. افزایش ناگهانی انرژی و فعل و انفعالات سلول‌های عصبی که بر اثر این شرایط ایجاد می‌شود، عامل ایجاد یا تشدید اضطراب است.


مشکلات خواب

بسیاری از افراد قهوه یا نوشیدنی‌های انرژی‌زای حاوی کافئین را به منظور بیدار ماندن یا افزایش سطح هوشیاری می‌نوشند. کافئین باعث می‌شود فعالیت یک ماده شیمیایی تحریک کننده خواب در مغز به نام آدنوزین به طور موقت مسدود شود و درنتیجه شما هوشیارتر باشید. هرچند اثر تحریک کننده کافئین، ۱۵ دقیقه بعد از مصرف آن ایجاد می‌شود، اما این تاثیر می‌تواند ساعت‌ها ادامه داشته باشد. این بدان معناست که نوشیدن قهوه در بعد از ظهر می‌تواند چرخه خواب شما را به شکلی جدی به هم بریزد. جدا از ایجاد بی‌خوابی که نشانه‌ای از مصرف بیش از حد قهوه است، کافئین می‌تواند میزان خواب عمیق شما را کاهش یا دفعات بیدار شدن‌تان از خواب را افزایش دهد؛ بنابراین بهتر است از ظهر به بعد قهوه مصرف نکنید.

تپش قلب

اگر قلب‌تان تند می‌زند ممکن است دلیلش مصرف زیاد کافئین باشد. کافئین محرکی است که بر سیستم عصبی مرکزی تأثیر می‌گذارد. کافئین اضافی در خون ممکن است ضربان قلب شما را تند کند یا حتی باعث سرگیجه شود. البته تپش قلب می‌تواند به دلایل دیگری ازجمله مصرف نیکوتین یا دلایل متعدد پزشکی نیز ایجاد شود.


چگونه با این مشکلات مقابله کنیم؟

اگر با مصرف زیاد کافئین دچار یکی از مشکلات بالا می‌شوید، اما همچنان تمایل به مصرف کافئین دارید، گزینه‌های زیر را در نظر داشته باشید:

۱اطمینان حاصل کنید که روزانه حداقل شش تا هشت لیوان آب تصفیه شده می‌نوشید.

۲به جای مصرف کافئین در هنگام صبح، مقداری آب گرم همراه با چند قطره آب لیموی تازه میل کنید.

۳برای جلوگیری از تحریک پذیری، سعی کنید گوارش‌تان را تنظیم کنید.

۴اگر احساس خستگی یا استرس دارید، زمان بیشتری را به خواب اختصاص دهید.

۵همراه با صبحانه و شام هزار میلی‌گرم ویتامین C مصرف کنید.

۶روزانه برای کمک به رفع خستگی ورزش کنید. حتی پیاده‌روی ساده به مدت حدود ۳۰ دقیقه نیز می‌تواند مفید باشد.

  سخن آخر : 

در سایت اریکه ارس باران کوهپایه قهوه گلد اکوادور در بسته 180گرمی  موجود می باشد.این قهوه برای کسانی که وقت ندارن و میخواهند به صورت فوری با نوشیدن یک فنجان قهوه انرژی فراوانی بگیرند.بسیار مناسب است. چون با اضافه کردن یک قاشق در آب جوش و یا شیر، هم زدن آن آماده میل کردن می شود.

 

 

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد