نکاتی که قبل از خرید مغز گردو باید بدانید!

نکاتی که قبل از خرید مغز گردو  باید بدانید!

مناطق مختلف کشورمان در زمان‌های متفاوتی برداشت گردو را شروع می‌کنند به همین دلیل گردوی تازه به تدریج وارد بازار کشورمان می‌شود. به طور کلی عرضه گردو با پوست از اوایل آبان‌ماه شروع می‌شود و مغز گردو نیز با تقریبا یک‌ماه تاخیر، از اوایل آذر موجود است.

قیمت گردو با پوست

گردو با پوست از مغز گردو ارزان‌تر است چون پس از خرید نیاز به یک مرحله کار اضافه برای خارج کردن مغز دارد و در نهایت از هر ۲ تا ۲٫۵ کیلو مغز گردو حدود یک کیلو مغز گردو به دست می‌آید.

خرید گردو با پوست کمی ریسکی است زیرا ممکن است کیفیت همه گردو ها یکسان نباشد، مغز گردو داخلش خراب یا سوزنی باشد، گردو‌ها پوک باشد یا بار سال قبل قاطی بار امسال شده باشد.

اگر گردویی که می‌خرید تازه و باکیفیت باشد یک خوبی دارد و آن هم این است که هر بار به قدر نیازتان مغز گردو را جدا می‌کنید و همیشه مغز گردو تازه خواهید داشت. لازم به یادآوری است که گردو با پوست خود دو نوع است : گردو با پوست سبز و گردو با پوست چوبی ( قهوه‌ای)


گردو با پوست چوبی

قیمت گردو با پوست چوبی به تازگی گردو، میزان پر کردن مغز، راحت جدا شدن مغز، نازکی پوست گردو و.. بستگی دارد. اما به طور کلی قیمت گردو با پوست چوبی از قیمت مغز گردو ارزان‌تر و از قیمت گردو با پوست سبز گران‌تراست.

گردو با پوست سبز

گردو با پوست سبز هم طرفداران خاص خودش را دارد. این محصول در از اواسط شهریور ماه تا اواخر مهرماه (در زمان برداشت محصول) پیدا می شود. اغلب افرادی که این گردو رو خریداری می‌کنند هدفشان مصرف گردو تازه و نوبرانه است.

توصیه می‌شود به اندازه مصرف کوتاه مدت خود گردو با پوست سبز بخرید، چون باید بسیار مواظب مغز گردوها باشند تا خراب نشود و اگر پوست سبز را از گردو جدا نکنند مغز گردو آسیب می‌بیند و قابل استفاده نیست.

گردو پوست کاغذی

در بین مردم و بازار گردوی پوست کاغذی به گردویی گفته می‌شود که وقتی دو عدد گردو را بر روی هم گذاشته و با دست فشار دهید بشکند، اما به چنین گردوهایی باغ دارها کول کاغذی نمی‌گویند بلکه به گردویی گفته می‌شود که وقتی یک گردو بین انگشت اشاره و شست دست گذاشته شود با یک فشار کوچک کول آن(پوست چوبی گردو) شکسته شود. مقدار برداشت از چنین گردویی به نسبت گردوهای دیگر کم است و به دلیل پوست نازک‌‌شان قبل از برداشت خوراک کلاغ و پرندگان دیگر می شود؛ برای همین گردوی پوست کاغذی واقعی کمیاب و تقریبا نایاب است.

احتمالا گردوی پوست کاغذی پیدا نخواهید کرد اما گردوهایی که به راحتی در گردوشکن شکسته می‌شوند و پوست‌شان  راحت جدا می‌شود هم گردوهایی با کیفیت و مناسب خرید هستند.


قیمت گردو تویسرکان

منطقه تویسرکان بیشترین تولید کننده گردو در کشور است و درخت های گردوی کهنسال با قدمت زیاد در آن به وفور یافت می شود. این منطقه حدود ۱۳۰ پارچه آبادی (مانند: سرکان، آرتیمان، مبارک آباد، باباپیر، بابا پیر علی، گشانی، کرزان و …) دارد که بیشتر آن‌ها باغذار گردو هستند. به خاطر مرکزیت و راه‌های ارتباطی، گردوی بیشتر این مناطق به تویسرکان می‌رود و در آن‌جا جمع می‌شود.

به خاطر آب و هوای کوهستانی و خاک مناسب گردو تویسرکان جزو بهترین گردوهای ایرانی است. که به خوش خوراکی و چرب بودن معروف است. به طور معمول قیمت گردو تویسرکان کمی از سایر گردو ها بالاتر است و به نوعی عیار سنجش دیگر گردوهای تولید شده در کشور محسوب می‌شود، بعد از تویسرکان گردوهای منطقه کرمان به دلیل چرب بودن شناخته‌ شده است.

گردو خارجی 

متاسفانه چند سالی است که گردوهای خارجی در بازار ایران مشاهده می‌شود. قیمت گردو خارجی ارزان‌تر از گردوهای ایرانی است و  یکدست تر و یک اندازه تر و سفیدتر نیز هستند اما از نظر مزه و خوش خوراکی و تازگی و چرب بودن آن‌ها قابل قیاس با گردوی ایرانی نیست.

گردو سوزنی

گردو سوزنی یا بددرار در واقع به گردویی گفته می‌شود که بعد از جدا کردن پوست سبز گردو از آن و پس از خشک شدن، مغز آن به سختی از پوستش جدا می‌شود چون داخل پوست قهوه‌ای آن برآمدگی‌هایی وجود دارد که پس از شکستن قابل دیدن است.


تفاوت گردو ایرانی با خارجی

پوست چوبیِ گردو خارجی قهوه‌ای روشن (مایل به زرد یا سفید) است اما گردوی ایرانی اگر بدون دستگاه پوست سبزرنگش جدا شده باشد، رنگش به تیره‌ است. البته اگر پوست گردوی ایرانی با دستگاه جدا شده باشد و بعد از آن با آب شسته شود، پوستش روشن می‌شود.

اندازه گردوهای خارجی یکدست و یک‌اندازه است اما گردوی ایرانی به درخت بستگی دارد و ممکن است اندازه‌ و شکلشان  متفاوت باشد مگر آنکه از یک درخت باشند.

مزه مغز گردوی ایرانی چرب‌تر است، کمی طعمش گس است اما گردوی خارجی سه نوع مزه دارد؛ بی‌مزه، تلخ و شیرین

یک کیلو گردو چند عدد می‌شود؟

بستگی به پری مغز، وزن پوست و به طور کلی به نژاد گردو بستگی دارد. اما به طور میانگین هر کیلو گردو حدود ۹۰ تا ۱۰۰ عدد می‌شود یعنی هر عدد گردو حدود ۱۰ تا ۱۲ گرم است.

گردو با پوست بخریم یا بدون پوست؟

تشخیص مغز گردوی ایرانی کمی سخت است چون ممکن است مغز گردو ایرانی و خارجی را مخلوط کنند و به اسم گردوی ایرانی بفروشند. به همین دلیل بهتر است گردو با پوست بخرید گردو با پوست ایرانی و خارجی را می‌توان راحت‌تر تشخیص داد.

از طرفی خرید گردو با پوست کمی ریسک دارد زیرا مغز گردو را نمی‌توان دید، مشخص نیست چند درصد آن گردوی مرغوب است، چقدر مغز دارد و… بنابراین اگر به فروشنده اعتماد دارید، بسته به شرایط خودتان هر کدام از گزینه‌های مغز گردو یا گردو با پوست می‌تواند انتخاب مناسبی باشد؛ اما اگر فروشنده را نمی‌شناسید، کمی گردو با پوست بخرید و مغز آن را جدا کنید خودتان کیفیت گردو را بسنجید.

انواع مغز گردو را بشناسید
 
یکی از منابع مهم مواد غذایی محسوب می شود که دارای اسید آلفا لینولنیک است که یک اسید چرب امگا 3 لازم برای بدن شما می باشدمغز گردو یک نوع خشکبار مغذی محسوب می شود که با جدا شدن پوست سخت گردو قابل مصرف می باشدمغز گردو به نام غذای مغز معروف است، چرا که منشا امگا 3 است که سبب عملکرد بهتر مغز می شود. گردو با دو پوسته، یکی نرم و سبز رنگ که به تدریج خشک می گردد و از بین می رود و دیگری سخت و چوبی است. گردو، میوه مغزدار باارزشی است که انواع مختلفی داردمغز گردو سرشار از پروتئین، فیبر، آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی و ویتامین ها است.

مغز گردو سفید

مغز گردو سفید از لحاظ ظاهر زیباترین نوع مغز گردو محسوب می شود. اغلب مغز گردو سفید را در صبحانه با پنیر میل می شود. از نظر قیمت این نوع  مغز گردو از دیگر مغزها گران تر است. به سبب این که اکثر افراد فکر می کنند که هر چقد گردو سفیدتر باشد بهتر است در صورتی که باید به چربی و تازگی، اندازه گردو و طعم و بوی آن بیشتر اهمیت داده شود. به دلیل این که مغز گردو طرفداران بیشتری دارد  و در بین مغزها بسیار محبوب است اغلب گران تر از دیگر مغز گردوها می باشد.


مغز گردو معمولی

مغز گردو معمولی از لحاظ ظاهر،  دارای ظاهری به رنگ قهوه ای روشن البته بستگی به مکان فروش این گردو نیز دارد احتمال دارد رنگ آن تیره تر یا روشن تر باشد. اغلب فروشنده ها مغز گردویی که نه تیره باشد که بتوان به آن گردو خورشتی گفت و نه آنقدر روشن است که در گروه مغز گردو سفید قرار داد را مغز گردو معمولی می نامند. قیمت مغز این گردو ثابت نیست و به فروشنده بستگی دارد اما چیزی بین مغز گردو خورشتی و سفید است. از لحاظ کیفیت با مغز گردو تفاوتی ندارد فقط رنگش کمی تیره تر است و از لحاظ چرب بودن و خوش خوراک بودن و تازه بودن با مغز گردوهای سفید یکسان است.

مغز گردو خورشتی

مغز گردو خورشتی نسبت به دیگر مغزها دارای رنگ پررنگ و سیاه می باشد. بنابراین این مغز اغلب در خورشت کاربرد دارد. این مغز گردو را با نام مغز گردو فسنجونی می شناسند. توجه داشته باشید که سیاه بودن این گردو ربطی به کیفیت پایین آن ندارد چه بسا مغز گردو خورشتی به سبب درشت بودن کیفیتی بالاتر از مغز گردو سفید داشته باشد ولی به سبب رنگ آن جذابیت کمتری داشته باشد و همین دلیل موجب شده قیمت مغز گردو خورشتی از مغز گردو سفید کمتر باشد.

نمونه مختلف مغز گردو را بهتر بشناسید؟

نمونه های گردو را می تواند به دو گروه رنگ و شکستگی دسته بندی کرد:

رنگ :

از نظر رنگ مغز گردو به روش های زیر دسته بندی می شوند:

 

1 - مغز گردوی سفید یا شکری

به مغزهایی گفته می شود که معمولا حداقل %75 رنگ آن ها سفید شکری تا کرم روشن باشد

2 - مغز گردوی رنگ قهوه اي روشن

به مغز گردوهایی گفته می شود که معمولا رنگ اغلب آن ها حداقل  %75کرم روشن تا قهوه ای روشن باشد.

3 - مغز گردوی قهوه ای

به مغز گردوهایی می گویند که معمولا رنگ آن ها حداقل %75 قهوه ای تا قهوه ای سوخته تا تیره باشد

4 - مغز گردوی قهوای پر رنگ ( سوخته)

به مغز گردوهایی گفته می شود که معمولا رنگ آن ها حداقل %75 قهوه ای تا قهوه ای سوخته تا تیره باشد.


شکستگی :

از نظر رنگ شکستگی، مغز گردو به روش های زیر دسته بندی می شوند:

1 - گردوی دوپر

این گردویی است که حداقل 7 الی 8 مغز آن سالم می باشد. بیشتر از 85 درصد از قسمت ها از لحاظ وزن به اندازه نصف مغز گردو و الباقی آن ها از لحاظ وزن به اندازه سه چهارم نصف مغز گردو می باشند.

2 - مغز گردوی چهارپر

مغز گردوی چهارپر به مغزی گفته می شود که حداقل 80 درصد از قسمت ها از لحاظ وزن به اندازه ی یک 4/1 مغز گردو می باشند.

 3 - مغز گردوی دندانه ای

مغز گردوی دندانه ای به مغز گردویی گفته می شود که حداقل 80 درصد از قسمت ها از لحاظ وزن به مقدار 6/1 مغز گردو می باشد.


سخن آخر :

کشور ایران با توجه به اقلیم مناسب برای کشت این محصول دارای مقام خوبی در جهان است ، اما از جنبه ی فرآوری و بسته بندی نقش قابل توجهی ندارد. لذا توجه ویژه به آن می تواند به امنیت غذایی جامعه کمک کرده و با بسته بندی جذاب جایگزین تنقلات مضر موجود شود شما میتوانید برای خرید مغز گردوی ممتاز ایرانی به سایت اریکه ارسباران کوهپایه مراجعه نمایید

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد