روستای پاسبند بهشهر و طبیعت بی نظیر آن

روستای پاسبند بهشهر و طبیعت بی نظیر آن

اگر قصد سفر ، گردش و تفریح دارید مازندران می تواند انتخاب سفر شما باشد. اگر از شهر مازندران به سمت بهشهر حرکت کنید به روستای پاسند رز می رسید در آنجا می توانید از جنگل زیبای و مه آلود پاسند دیدن کنید و یک سفری رویایی را در یک جنگل سرسبز و مه آلود تجربه کنید. پیاده روی در جنگل مه آلود پاسند با شنیدن صدای صوت پرندگان در سکوت که بر شاخه درختی نشسته اند و جیک جیک وار آواز عشق را سر میدهند چنان آرمش و هیجانی را به انسان دست می دهد که گویی انسان در دل ابرها راه می رود گذر از این جنگل راز آلود آنچنان لذت بخش است که زبان از توصیف آن عاجز است و فقط باید این زیبایی را از نزدیک لمس کرد.


جنگل مه آلود پاسند با پوشش گیاهی ناب، وجود گونه های مختلف گیاهی و درختانی که سر به فلک کشیده اند با مه غلیظی که جنگل را فرا گرفته نوعی ترس همراه با هیجان را به آدمی تلقین می کند که همچون جلوه های ویژه فیلم های هالیودی انسان فقط می تواند اطراف خود را ببیند و چشم از دیدن مناطق دور عاجز است. این جنگل مه آلود همچون منطقه ای افسانه ای می ماند که ما در کتابها آن را همچون یک خیال خوانده ایم و همیشه آرزو داشتیم روزی به این جنگل سفر کنیم. جنگل مه آلود پاسند به شما این امکان را می دهد که هر آنچه را در خیال خود داشتید در واقعیت نیز ببینید و لذت ببرید. جنگل مه آلود پاسند یک جنگل زیبا و بی نظیر است و کمتر منطقه ای است که چنان مه آلود  و زیبا باشد.


جنگل مه آلود پاسند سالانه گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند و حتی تورهای گردشگری طی سالهای اخیر با برگزراری تور جنگل مه آلود پاسند از این جنگل و طبیعت سر سبز آن دیدن می کنند و با گرفتن عکس یادگاری در دل جنگل مه آلود خاطره ای زیبا را از خود به یادگار می گذارند . 

برای رسیدن به جنگل مه آلود پاسند شما باید به استان مازندران سفر کنید. سپس با سفر به شرق مازندران به شهرستان بهشهر می رسید که در آن منطقه به روستای پاسند و منطقه بکر و دلنواز پاسند رز می رسید پس از طی سه کیلومتر رانندگی در سمت راست اتوبان در کنار رودخانه پاسند به جنگل مه آلود پاسند با جاذبه های طبیعی فراوان می رسید، که دیدن آن خالی از زیبایی نیست. 

پیاده روی در جنگل مه آلود پاسند با شنیدن صدای صوت پرندگان در سکوت که بر شاخه درختی نشسته اند و جیک جیک وار آواز عشق را سر میدهند چنان آرمش و هیجانی را به انسان دست می دهد که گویی انسان در دل ابرها راه می رود گذر از این جنگل راز آلود آنچنان لذت بخش است که زبان از توصیف آن عاجز است و فقط باید این زیبایی را از نزدیک لمس کرد .

جنگل مه آلود پاسند با پوشش گیاهی ناب، وجود گونه های مختلف گیاهی و درختانی که سر به فلک کشیده اند با مه غلیظی که جنگل را فراگرفته نوعی ترس همراه با هیجان را به ادمی تلقین می کند که همچون جلوه های ویژه فیلم های هالیودی انسان فقط می تواند اطراف خود را ببیند و چشم از دیدن مناطق دور عاجز است. این جنگل مه آلود همچون منطقه ای افسانه ای می ماند که ما در کتابها آن را همچون یک خیال خوانده ایم و همیشه آرزو داشتیم روزی به این جنگل سفر کنیم،

چرا باید به پاسند سفر کرد؟

– پاسند دارای جاده جنگلی ناشناخته و طبیعت دست نخورده و زیبایی است و مرداب پاسند هم در همین جاده قرار دارد.

– آبشار زیبای اسپه آو یکی از زیباترین آبشارهای ایران است و دارای غار و سنگهای آهکی خاصی است که آن را متمایز می کند.

– آبشار سمبی یکی از بلندترین آبشارهای شرق مازندران است و در مسیر جاده پاسند قرار دارد.

– سد رودبار و دریاچه زیبای آن در مسیر جاده پاسند و در میان روستاها و جنگلهای منطقه پاسند بهشهر قرار دارد.

– ارتفاعات پاسند در مسیر جاده پاسند با هوای خنک کوهستانی، بهترین مقاصد سفر برای نجات از هوای شرجی مناطق جلگه ای در روزهای تابستان است.

 

بهترین جا و مکان برای چادر زدن یا محل اقامت در منطقه پاسند کجاست؟

برای محل اقامت، امکان چادر زدن و کمپینگ در این مسیر کمی مشکل است. توصیه ما مجموعه عباس آباد و چادر زدن در کنار دریاچه زیبای عباس آباد است که می تواند به یاد ماندنی شود. عباس آباد امکانات اولیه مانند آبخوری و سرویس بهداشتی و محل چادر زدن را دارد. اما عباس آباد در ابتدای مسیر جاده پاسند قرار دارد. در کنار آبشارها و در جنگل نیز می توانید در فصل مناسب چادر بزنید اما امکانات مجموعه عباس آباد را نخواهید داشت. اخیرا خانه های بومگردی نیز در پاسند در حال راه اندازی هستند که شاخص ترین آنها اقامتگاه بومگردی خانه مادربزرگ در چالک ده و اقامتگاه بنفشه در یخ کش هستند اما غیر از آن به صورت محدود امکان کرایه سوئیت و خانه محلی با کیفیت و قیمتهای مناسب نیز بخصوص در روزهای پر مسافر در روستاهای منطقه پاسند وجود دارد.

وسایل و لوازم ضروری برای سفر به پاسند چیست؟

کوله پشتی و کفش پیاده روی راحت ، عینک آفتابی و کلاه نقاب دار برای روزهای آفتابی ، لباس گرم برای فصول سرد ، دوربین عکاسی ، دارو و لوازم شخصی ، بطری آب و تننقلات و لوازم و لباس شنا برای فصول گرم

 

بهترین برنامه سفر به پاسند چند روزه است؟

دست کم یک روز زمان نیاز دارید تا مسیر جاده جنگلی پاسند را تا انتها طی کنید و جاذبه های در دسترس مسیر را ببینید. سفر به پاسند به ویژه برای افراد دارای سابقه طبیعت گردی یک گزینه جذاب است زیرا برای دیدن آبشارهای منطقه پاسند نیاز به طی مسیرهای کوتاه یا بلند وجود دارد.

بهترین برنامه ریزی سفر به پاسند برای مکان های دیدنی چیست؟

جاذبه های جاده پاسند به استثنا مجموعه تاریخی عباس آباد که از سمت بهشهر نیز دسترسی دارد، منحصر به جاذبه های طبیعی است و شامل جنگل، رودخانه، دریاچه و مسیرهای پیمایشی تا آبشارها است.

اگر برای اولین بار به جاده پاسند آمده اید و فرصت کوتاهی دارید بهتر است تنها مجموعه عباس آباد و جاده جنگلی پاسند تا دریاچه سد گلورد را در اولویت قرار دهید تا حتی با سفر نیم روزه نیز بتوانید یک سفر خوب به پاسند داشته باشید.

اگر فرصت کافی برای سفر یک روزه به پاسند دارید، مسیر آبشار دم دمی که از بقیه آبشارها مسیر کوتاه تر و ساده تری است را نیز در برنامه بگذارید و می توانید از فشردگی برنامه کاسته و فرصت بیشتری را در مجموعه عباس آباد و حاشیه دریاچه سد گلورد صرف کنید. به این ترتیب با چینش و زمان بندی مناسب می توانید کمترین اتلاف انرژی و زمان را در طول برنامه داشته باشید.

اگر فرصت کافی برای سفر دو روزه به پاسند دارید، چشمه گت قارزم نیم روز و آبشار سمبی نیز نیم روز زمان نیاز دارند. این دو آبشار و جاده های دسترسی به آنها مجموعا یک روز کامل را پر می کنندآبشار اسپه آو، زیباترین آبشار منطقه پاسند است و مسیر نسبتا طولانی تر آن در کنار زیبایی آبشار باعث می شود یک روز به تنهایی نیاز داشته باشد بنابراین می توانید با چشم پوشی از چشمه گت قارزم و آبشار سمبی، روز دوم خود را به طور کامل به آبشار اسپه آو اختصاص دهید.

اگر فرصت کافی برای سفر سه روزه به پاسند دارید می توانید هیچ مسیر و آبشاری را از برنامه خود حذف نکنید

 

سخن آخر

این جنگل بکر و دست نخورده مکان خوبی است برای رسیدن به آرامش ، تفریح ،گردش و مهمتر از همه پیاده روی چرا که ادمی با نفس کشیدن در این جنگل عمر دوباره ای می یابد و می تواند بدور از آلودگی هوا نفس بکشد و زندگی بی دغدغه را جور دیگری تجربه کند. با سفر به جنگل مه آلود پاسند تفریح و سرگرمی را به خانواده و دوستان خود هدیه دهید تا یک روز خوش را در کنار شما سپری کنند. با سفر به این جنگل خانواده خود را سورپرایز کنید.

 

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد