دالگونا ، قهوه ای جدید بر پایه قهوه فوری و شبیه به کاپوچینو !

دالگونا ، قهوه ای جدید بر پایه قهوه فوری و شبیه به کاپوچینو !


این روزها با توجه به شیوع بیماری کرونا قهوه دالگونا طرفداران زیادی پیدا کرده و به یکی از ترند های محبوب قهوه در سال ۲۰۲۰ میلادی تبدیل شده. خوب بدیهی هم است که با توجه به قرنطینه و در خانه ماندن های طولانی مدت مردم دست به ابتکار بزنند و انواع طعم های جدید را امتحان کنند و استعدادهای نهفته خود را به نمایش بگذارند. در همین راستا مردم کره جنوبی که یکی از کانون های اولیه شیوع کوید۱۹ بوده توجه ویژه ای به قهوه دالگونا کردند که سبب جهانی شدن این نوشیدنی و سرو صدای زیاد آن در فضای مجازی شد.

قهوه دالگونا (Dalgona Coffee) از هم زدن قهوه فوری، شکر و آب داغ و اضافه کردن این ترکیب به شیر درست می شود. روی این نوشیدنی را هم گاهی با چیزهای مختلفی مثل پودر کاکائو یا قهوه یا خرده های بیسکوییت تزئین می کنند.


درست کردن قهوه دالگونا با پودر دانه های قهوه ممکن نیست و فقط با قهوه فوری می توان به آن شکل فوم مانند مورد نظر برای این نوشیدنی دست پیدا کرد که عمده دلیل آن نحوه ی خشک کردن دانه های قهوه است

همانطور که می بینید تعداد نژاد و مناطقی که مزارع قهوه در آنجا وجود دارند و همچنین قهوه های کلاسیک مثل اسپرسو و قهوه دمی مشخص و تعداد آنها شناخته شده و معلوم است،

اما با توجه به افزایش روزافزون شناخت و آگاهی نسبت به قهوه هر روزه شاهد پیدایش و کشف انواع قهوه های مدرن و فانتزی مثل همین دالگونا هستیم و این موضوع می تواند نشان از قابلیت و ظرفیت توسعه صنعت قهوه و فراگیر شدن آن در سراسر جهان از جمله کشورمان ایران عزیز است!

 

 این نوشیدنی خوشمزه از کجا آمده؟

 هندی ها نوعی قهوه به نام «قهوه فنتی هوی» (Phenti Hui Coffee) دارند که در زبان هندی به معنای «قهوه زده شده» است و می توان گفت قهوه دالگونا در واقع بر اساس همین قهوه ی هندی شکل گرفته. البته نحوه ی اضافه شدن شیر به ترکیب در این دو نوشیدنی متفاوت است.

اما چه شد که پای قهوه دالگونا به فضای مجازی باز شد؟ ماجرا از این قرار بود که یک بازیگر اهل کره جنوبی به رستورانی در منطقه ی خودمختار ماکائو چین رفته بود و در آن جا نوشیدنی مشابهی برای او سرو کردند که او را به یاد «دالگونا»، نوعی تافی لانه زنبوری کُره ای انداخت و این بازیگر هم بعداً در یک برنامه ی تلویزیونی کره جنوبی تجربه ی خود را با مردم به اشتراک گذاشت.

این اتفاق باعث شد کانال های یوتیوب کره جنوبی شروع به تهیه ی نمونه ی خانگی قهوه دالگونا با هشتگ «چالش قهوه دالگونا» (#dalgonacoffeechallenge) کنند. طولی نکشید که پای این ترند به دیگر شبکه های اجتماعی و سرتاسر اینترنت هم باز شد.

علت محبوب شدن این نوشیدنی در روزهای شیوع کرونا که با فشارهای ناشی از قرنطینه خانگی و فاصله گذاری اجتماعی همراه است را شاید بتوان تأثیر آرامش بخش تماشای ویدئوهای اینچنینی و کمک به پرت شدن حواس در این دوره ی پر التهاب دانست.

تفاوت قهوه دالگونای هندی و نوع کره ای 

تفاوتی که قهوه دالگونا در ۲۰۲۰ با سبک گذشته هندی دارد در ترتیب مونتاژ آن دو می باشد.

در سبک هندی مقدار مساوی قهوه و شکر و آب داغ را باهم ترکیب کرده خیلی سریع هم می زنند تا کف ایجاد شود و سپس مقدار کافی آب داغ را اضافه می کنند تا بافت خامه ای بهتری به دست آید و در نهایت کف را به لیوان مخصوص انتقال داده و شیر را اضافه می کنند.

اما در سبک دالگونای کره ای ابتدا پودر قهوه فوری را با شکر و آب داغ آرام آرام ترکیب می کنند و سپس با همزن دستی یا برقی آن را به خوبی هم می زنند تا بافت خامه ای ایجاد شود. سپس در یک لیوان مقداری یخ ریخته و شیر را تا نیمه لیوان اضافه می کنند و در نهایت بافت خامه ای را روی شیر و یخ می ریزند.


طرز تهیه قهوه دالگونا

مواد لازم:

  • ۲ قاشق غذاخوری قهوه فوری (همانطور که گفته شد حتماً باید از قهوه فوری استفاده شود نه پودر دانه های قهوه)
  • ۱ یا ۲ قاشق غذاخوری شکر (بسته به میزان شیرینی ای که می پسندید)
  • ۲ قاشق غذاخوری آب بسیار داغ
  • ۱ فنجان شیر
  • چند تکه یخ

قهوه فوری، شکر و آب داغ را در یک کاسه بریزید و شروع به هم زدن کنید. از یک کاسه ی بزرگ استفاده کنید تا فضای کافی برای هم زدن داشته باشید. این کار را می توانید با همزن برقی یا دستی یا حتی چنگال انجام دهید. مواد را با شدت و سرعت، آنقدر هم بزنید که تبدیل به یک فوم پف کرده شوند. اگر از همزن برقی استفاده می کنید احتمالاً حدود ۲ دقیقه کافی است و اگر از قدرت دست خود کمک گرفته اید شاید لازم باشد ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به هم زدن ادامه دهید تا به فوم مورد نظر دست پیدا کنید. در مورد شکر هم می توانید آن را در چند نوبت، در حین هم زدن به ترکیب اضافه کنید و هر بار طعم آن را بچشید تا از اینکه شیرینی دلخواه شما را پیدا کرده یا نه مطمئن شوید. بعد از درست شدن فوم، شیر را داخل یک لیوان بلند بریزید. شیر می تواند ساده یا حتی در صورت تمایل، از نوع گیاهی باشد. تکه های یخ را به شیر اضافه کنید. اگر علاقه ای به شیر سرد ندارید، از شیر گرم شده هم می توانید استفاده کنید، فقط دیگر نیازی به اضافه کردن یخ نیست. فوم تافی رنگ را با قاشق روی شیر بریزید. در انتها هم همانطور که گفته شد می توانید روی نوشیدنی تان پودر قهوه یا کاکائو یا بیسکوییت خرده شده بریزید. قهوه دالگونای شما آماده است!

طرز تهیه قهوه دالگونا


چه چیز سبب ماندگاری فوم قهوه دالگونا می شود؟

 طبق گفته ها آنچه سبب ماندگاری این فوم می شود وجود ترکیب ملانوئیدین در قهوه فوری است که مشابه ترکیب موجود در اسپرسو که سبب ایجاد کریما در قهوه می شود است.

هنگامی که قهوه فوری با آب و شکر مخلوط شود حالت غلیظ و چسبناکی به خود می گیرد که موجب پایداری کف می شود. و هم زدن سریع حباب های مناسب هوا را در آن ایجاد می کند که باعث می شود بدون تخریب و ناپدید شدن روی دالگونا بماند و این طور است که هنگام درست کردن دالگونا فوم آن بعد از گذشت مدتی از بین نمی رود.

متخصصان قهوه درباره قهوه دالگونا چه می گویند؟

وقتی صحبت از یک نوع قهوه خاص و جدید می شود حتما نظرات متفاوتی و گاه متضاد بین صاحب نظران این عرصه به وجود می آید.

ونسا به عنوان یک مشاور کافه و مشاور تخصصی قهوه در کشور هنگ کنگ می کوید:

«قهوه دالگونا ارزشی درحد سایر نوشیدنی های خلاقانه دارد و بسیار الهام بخش است. و این یک الهام عالی برای یک باریستا است که بتواند امکان ایجاد بافت های مختلف در قهوه را امتحان و بررسی کند و آن را به مشتریان عرضه نماید

برخی مانند جیمز هافمن معتقدند که آنچه بر روی کیفیت نهایی تاثیر می گذارد کیفیت مواد استفاده شده است. او که بخش مهمی از جذابیت یک نوشیدنی را سادگی آن می داند گوشزد می کند که قهوه دالگونا تنها یک روش آماده سازی قهوه است و آنچه که در نهایت شما به دست می آورید و نوش جان می کنید بستگی به کیفیت موادتان دارد.

 

سخن آخر 

در نهایت آنچه می توان گفت این است که دالگونا یک روش تهیه جذاب و خلاقانه است که مطمئنا نمی تواند جایگزین دائمی قهوه اسپرسو یا دمی روزانه شما باشد. بلکه یک پیشنهاد است که در گوشه ذهنتان داشته باشید تا هنگامی که وقت آزاد کافی و حس خلاقانه دارید از آن استفاده کنید. و البته که کرونا و قرنطینه این دو امکان را فراهم کردند و دالگونا را مهمان خانه های مردم جهان نمودند

شما می توانید برای تهیه سایر ترکیبات قهوه مثل کافی میکس و هات چاکلت و کاپوچینو ، به سایت اریکه ارسباران کوهپایه مراجعه کنید

 

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد