لوبیا کشاورزی و خواص آن و آشپزی با لوبیا کشاورزی

لوبیا کشاورزی و خواص آن و آشپزی با لوبیا کشاورزی

لوبیا کشاورزی 

یکی از انواع خوش پخت ترین لوبیا هایی که زمان پخت آن بسیار اندک می باشد، لوبیا کشاورزی است. لوبیا کشاورزی نام دانه ای پر خاصیت و خوراکی از دسته حبوبات می باشد. همانطور که از نام این لوبیا پیداست بیشتر در مناطق شمالی به ویژه رشت و گیلان کاشت می شود به همین خاطر به لوبیا رشتی معروف است. نام دیگر لوبیا کشاورزی  لوبیا رشتی است. لوبیا رشتی به صورت گیاهی علفی و یکساله رشد می کند. از طریق بذر در فصل بهار تکثیر می شود. رشد سریعی دارد طوری که پس از 4 تا 6 ماه قابل برداشت می باشد. دانه لوبیا در درون غلاف سبز و بنفشی قرار دارد که در هر غلاف 3 تا 6 عدد دانه لوبیا قرار دارد. این نوع لوبیا برای رشد به آفتاب کامل، دمای مناسب و آبیاری نیاز دارد. به صورت بوته ای رشد می کند. برگهای سبز رنگی دارد. گلهای کوچک زیبایی دارد.

کاشت لوبیا کشاورزی 

لوبیا رشتی از طریق بدر تکثیر می‌شود. در کاشت بذری ابتدا بذرهای لوبیا را به مدت 24 تا 48 ساعت در آب ولرم خیس کنید. زمین مورد نظر را خوب شخم بزنید و به آن کود دامی پوسیده اضافه کنید و آن را با خاک مخلوط کنید و بستر مورد کاشت را برای کاشت بذر به صورت ردیفی در بیاورید تا کار داشت و برداشت آن به سهولت انجام شود. سوراخی در عمق مناسب ایجاد کنید و بذر گیاه را در درون آن بکارید و به همین ترتیب به کاشت بذر گیاه ادامه دهید و در نهایت بستر مورد کشت را آبیاری کنید. رطوبت سبب تسریع در جوانه زنی گیاه می‌شود به همین دلیل تا زمان جوانه زنی سطح مورد کشت را مرطوب نگه دارید. رطوبت باعث می‌شود تا گیاه پس از گذشت 5 تا نهایت 15 روز در دمای مناسب جوانه بزند. از رشد سریعی نیز برخوردار است.

https://www.araskooh.com/product/39

زمان کاشت لوبیا کشاورزی

زمان کاشت بذر در فصل بهار است و برای رشد به خاک برگ، خاک شنی و رسی نیاز دارد خاک مورد کشت باید از زهکشی خوبی برخوردار باشد. عمق کاشت بذر 15 تا 30 میلیمتر است.گلدهی این گیاه سه تا چهار هفته پس از کاشت بذر است. به آبیاری متوسط و منظمی نیاز دارد. نور کامل خورشید برای رشد لازم است

زمان برداشت لوبیا کشاورزی 

لوبیا کشاورزی در این استان گیلان در فصل های بهار و پاییز کشت می‌شود و برداشت پاچ باقلای پاییزه از مهر آغاز شده و تا آبان ماه ادامه دارد.

لوبیا کشاورزی در کدام شهرها وجود دارد 

رشت ، تالش و آستانه اشرفیه از مناطق عمده تولید لوبیا کشاورزی موسوم به پاچ باقلا در گیلان است.

روش خیساندن لوبیا کشاورزی 

 روش اول خیساندن طولانی

این روش، لوبیا را بایستی شسته و برای مدت زمان حداقل هشت ساعت در آب خیساند. خیلی بهتر خواهد بود که لوبیاها را به مدت یک شب در آب بخیسانید. با این حال، اگر آنها را به مدت بیش از 12 ساعت گذاشته خیس بخورند، لوبیاها ممکن است بافت و طعم خود را از دست دهند.

روش دوم خیساندن سریع

روش دوم شیوه‌ سریع، بوده که در آن لوبیاها را شسته و به آب جوش اضافه می‌کنید. اجازه دارید که آنها را برای مدت چند دقیقه بجوشانید. پس از آن، لوبیاها را از روی حرارت برداشته و به مدت حداقل یک ساعت به کناری بگذارید بمانند. اطمینان حاصل کنید در حین خیس خوردن لوبیاها، درب ظرف را بگذارید.

https://www.araskooh.com/product/39

روش سوم خیساندن داغ  

در این روش، لوبیاهای شسته شده با مقدار زیادی آب (حدود 10 فنجان آب برای هر 2 فنجان لوبیا) جوشانده می‌شوند. آنها را به مدت چند دقیقه جوشانده و از روی حرارت بردارید. درب ظرف را گذاشته و به مدت یک ساعت یا بیشتر در کناری بگذارید. سپس آب آن را تخلیه کرده و لوبیاهای خیسانده شده را شستشو دهید. پس از آن، لوبیاها را به درون ظرفی از آب سرد به همراه یک قاشق چای خوری روغن و نمک بریزید. آنها را با حرارت متوسط بپزید.

خواص لوبیا کشاورزی یا لوبیا رشتی 

لوبیا کشاورزی برای کمک به رشد عضلات

پروتئین به مقدار کمی به اسیدهای آمینه اساسی تبدیل می شود که برای تولید انرژی و رشد بافت ماهیچه مورد استفاده قرار می گیرند

لوبیا کشاورزی برای پیشگیری از سرطان 

لوبیا همچنین شامل ویتامین K هستند و برای محافظت از سلول های بدن از استرس اکسیداتیو که برای کاهش خطر ابتلا به سرطان حیاتی هستند، مهم است. می توان مانع سرطان کولون با استفاده از لوبیا در رژیم غذایی شد.

لوبیا کشاورزی استخوان ها را تقویت می کند

منگنز و کلسیم موجود در لوبیا باعث تقویت استخوان ها می شود و باعث جلوگیری از پوکی استخوان می شوند

لوبیا کشاورزی برای پاکسازی معده

هنگامی که لوبیا ها در مقادیر مناسب مصرف می شوند، می توانند به پاک سازی دستگاه گوارش نیز کمک کنند، حذف سموم از بدن ، همچنین خطر احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد.

لوبیا برای کمک به کاهش وزن

محتوای کمِ چربی لوبیا ، باعث می شود که برای کاهش وزن مناسب باشد

 لوبیا کشاورزی منبع خوبی برای پروتئین

پروتئین ماده‌ی مغذی مهمی است. لوبیاها اسیدهای آمینه‌ی فراوانی دارند و اسیدهای آمینه نیز اجزای سازنده‌ی پروتئین‌ها هستند.

 لو بیا کشاورزی برای سلامت قلب

افرادی که لوبیا مصرف می‌کنند، کمتر دراثر حمله‌ قلبی، سکته‌ مغزی یا سایر مشکلات و بیماری های قلبی عروقی جان خود را ازدست می‌دهند

مضرات لوبیا کشاورزی 

لوبیا به علت داشتن پروتئین برای شخصی که مبتلا به بیماری نقرس بوده و اسید اوریک خونشان بالاست مناسب نیست. ضمنا لوبیا به دلیل اینکه گاز زیادی در معده و روده تولید می‌کند باید به مقدار کم استفاده شود و همچنین با طریقه پخت مناسب آن را قابل هضم کرد.

 

https://www.araskooh.com/product/39

آشپزی با لوبیا کشاورزی 

باقلا قاتوق 

مواد لازم :

لوبیا کشاورزی یا پاچ باقالی      300گرم

سیر        4 حبه

تخم مرغ   2 عدد

شوید خشک شده   به مقدار لازم 

زدچوبه و نمک     به مقدار لازم 

کره یا روغن    به مقدار لازم

طرز تهیه:

باقالی های از شب خیس شده را از پوست جدا می کنیم و به همراه روغن تفت می دهیم بعد از کمی تفت دادن باقلا،سیر له شده را اضافه می کنیم وسپس زرذچوبه و نمک و شوید را اضافه می کنیم و تفت می دهیم و بعد 1لیتر آب داخل آن میریزیم و صبر میکنیم تا نیم پز شود. وقتی آب داخل   باقلا به جوش آمد تخم مرغ ها را به آنها اضافه میکنیم .

نکاتی در مورد پخت باقلاقاتق

تخم مرغ ها باید کاملا  پخته شوند و نباید  در غذا هم زده شوند.

تخم مرغ را نباید داخل غذا هم بزنید.

شوید اگر خیلی زیاد باشد موجب تلخی غذا می شود.

اگر از باقلای تازه محلی استفاده می کنید، نیاز به خیس خوردن ندارد، ولی نوع خشک آن احتیاج به خیس خوردن دارد.

حتما باقلا را از شب قبل خیس کنید تا پوست آن راحت جدا شود.

این غذا با ماهی شور، زیتون پرورده، سیرترشی، ماست و خیار سرو می شود.

 

خوراک لوبیا با مرغ

مواد لازم برای پختن خوراک لوبیا با مرغ 

لوبیا کشاورزی     2  پیمانه 

مرغ        500 گرم خرد شده 

پیاز        2 عدد متوسط 

سیب زمینی       2 عدد خرد شده

رب              2 قاشق غذا خوری 

نمک ،فلفل ،زرد چوبه       به مقدار لازم 

طرز تهیه خوراک لوبیا با مرغ 

پیاز رو با مقدار کمی روغن کمی تفت می دیم تا شیشه ای بشه.گوشت یا مرغ خرد شده رو به پیاز اضافه کرده با کمی زرد چوبه تفت می دیم. لوبیا رو می ریزیم. حدود ۳ لیوان آب می ریزیم تا گوشت و لوبیا خوب بپزه.کمی رب گوجه اضافه کنید.در نهایت سیب زمینی خرد شده و نمک و فلفل و زرد چوبه را اضافه می کنیم غذای ما آماده است

نکاتی در مورد خوراک لوبیا با مرغ

خوراک لوبیا را می توانید با آب لیمو یا آب نارنج میل کنید 

برای بچه هایی که مشکل یبوست دارند و همچنین برای سلامت خودتون می تونید از روغن زیتون توی این دستور به جای روغن سرخ کردنی استفاده کنید.

 https://www.araskooh.com/product/39

سخن آخر:لوبیا کشاورزی یکی از خوش پخت ترین لوبیا ها است   

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد