زیبایی و چطور میتوان زیباتر شد

زیبایی و چطور میتوان زیباتر شد

آرایش دایم چیست؟

آرایش دائم یکی از تکنیک های آرایشی است که از روشی برای آرایش صورت است که از روش میکروپیگمنتیشن و سایر متدهای تاتو برای به وجود آوردن طرح هایی در قسمت های مختلف صورت مانند مژه، چشم، ابرو، لب و ... استفاده می کند. روش آرایش دائم با توجه به این که در کدام قسمت از صورت انجام می شود، دارای اسامی مختلفی است 

میکروپیگمنتیشن برای متعادل‌سازی و جلوه بخشیدن به چهره استفاده می‌شود

روش میکروپیگمنتیشن چیست؟

انجام میکروپیگمنتیشن روشی است مبتنی بر اصول علمی و پزشکی با استفاده از دستگاه‌های استاندارد و وسایل یک بار مصرف استریل که به کاربر (پیگمنتر) این امکان را می‌دهد که بنا به تقاضای مشتری، نسبت به ارائه یک آرایش دائمی ایمن اقدام کند؛ این کار فرآیند کاشت رنگدانه‌های زیست سازگار در عمق مشخصی از لایه پوست، با حداقل آسیب به بافت پوستی است. این تکنیک علاوه بر کاربرد‌های زیبایی در حوزه پزشکی نیز کاربرد وسیعی دارد.

 

تفاوت تاتو و میکروپیگمنتیشن

برخلاف تاتو که برای نقاشی کردن روی بدن استفاده می‌شود، میکروپیگمنتیشن برای بازسازی طبیعی، متعادل‌سازی و جلوه بخشیدن به چهره استفاده می‌شود که درنتیجه زیبایی بیشتر چهره در طولانی مدت را به ارمغان می‌آورد.. آسیب کمتری به پوست وارد می‌کند و با تکرار ترمیم چند سال یک بار رنگ آن به قرمزی یا سبزی نمی‌زند.

از میکروپیگمنتیشن در حوزه آرایش چه استفاده‌هایی می‌شود

بهبود ظاهر پلک‌ها، اضافه کردن یا جایگزین کردن ابروها، بهبود خط لب، خط چشم دائمی، تقویت مژه برای مژه‌های کم پشت، قرینه‌سازی ابروها، لک‌های ماه گرفتگی، ناهنجاری‌های مویرگی خوش‌خیم، مخفی کردن قسمت‌های بی‌مو در بیماران دارای جای زخم روی فرق سر، بازسازی هاله سینه و آرایش چشم برای افرادی که به مواد آرایشی آلرژی دارند از مواردی است که می‌توان از میکروپیگمنتیشن کمک گرفت. در حوزه آرایش دائم برای موارد زیر می‌توان از این روش استفاده کرد:

• طراحی و قرینه‌سازی ابرو با تکنیک‌های مختلف به عنوان مثال هاشور ابرو، سایه ابرو و ...

• خط چشم دائم پلک بالا یا خط مژه دائم پلک بالا، خط چشم پلک پایین، سایه چشم پلک بالا و پایین که در اصطلاح عموم به آن هاشور خط چشم یا هاشور مژه هم گفته می‌شود.

• میکروپیگمنتیشن رژلب و خط لب یا دراصطلاح هاشور رژلب جهت قرینه‌سازی لب یا حجیم‌سازی لب. گاهی از آن برای از بین بردن سفیدی بیش از حد لب‌ها هم استفاده می‌شود. با این روش می‌توان سیاهی دور لب‌های افراد را نیز از بین برد.

• کاربرد دیگر از بین‌بردن جای بخیه، از بین بردن لک‌ها یا اسکار‌های پوستی است. درواقع با این روش می‌توانیم دقیقا رنگ پوست مدل را ساخته و در قسمت‌هایی از پوست که از نظر رنگ ناهمگون است کار کنیم، به عنوان مثال برای از بین بردن ماه گرفتگی.

 

آرایش دائم لب

تاتوی رژ لب دائم که به آن میکروپیگمنتیشن لب نیز گفته می شود یکی از خدمات آرایش لب است که در مراکز زیادی به بانوان ارائه می شود و تاثیر زیادی بر زیبایی و جذابیت لب ها و همچنین چهره ی شما دارد.در این اقدام بانوان کل لب های خود را به رنگی که دوست دارند در میاورند و از یک آرایش دائمی که تاثیر زیادی بر روی لب که یکی از مهم ترین عضو های بدن است بهره مند می شوند که رنگ آن در مدت زمان کوتاه از بین نمی رود و آن ها همیشه و در همه ی زمان ها از داشتن لب های زیبا و خوش رنگ خود لذت می برند.

این کار یعنی ، انجام تاتو رژ لب دائم علاوه بر زیبا ساختن لب های شما مزایای زیادی از جمله: اصلاح و متقارن سازی فرم لب، از بین بردن چین و چروک های ایجاد شده در دور لب در دوران میانسالی و همچنین جنبه ی درمانی آن برای کسانی که دارای بیماری لب شکری هستند و یا به هرعلتی همانند: جراحی های انجام شده در صورت و آسیب های دیده شده در سوانح، لب های خوش حالتی ندارند.

تفاوت تاتو خط لب با تاتو رژ لب

افراد در انجام تاتو خط لب رنگدانه ها را به دور لب های خود تزریق می کنند و فقط قصد این را دارند و خط موجود در دور لب های خود را مشخص تر و نمایان تر کنند .

 

 

اما در تاتوی رژ لب رنگدانه ها به کل سطح لب تزریق می شود و فرم لب ها را بهتر و زیباتر می کند. اما توصیه ی اکثر ارائه دهندگان خدمات آرایش لب این است که اگر میخواهید لب هایی زیبا و بی نقص داشته باشید بهتر است هر دوی آنها را باهم بر روی لب های خود داشته باشید تا هم خط دور لب های شما متقارن باشد و هم با استفاده از تاتو رژ لب، لب هایی خوش رنگ و جذاب داشته باشید همچنین در طول روز دیگر نیازی به تمدید کردن رژ لب های معمولی ندارید.

 

معایب ارایش دایم لب

  • حس پشیمانی فرد بعد از انجام تاتو از طرح ایجاد شده و ماندگاری آن برای همیشه یکی از معضلاتی است که افراد پس از انجام تاتو با آن مواجه می‌شوند.
  • قرمزی و خارش پوست که بلافاصله بعد از انجام تاتو ایجاد می‌شود و یا حتی ممکن است سالها بعد ایجاد شود 

آرایش دایم ابرو

آرایش دائم ابرو به روش هاشور

هاشور ابرو که به آن هاشور مویی نیز گفته می شود، دیگر روش آرایش دائم ابرو است. در این روش خطوط بسیار باریک و کوچکی مانند مو در جهت رشد موها بر روی پوست کشیده می شود.  این روش فرم ابرو را طبیعی نشان می دهد.

آرایش دائم ابرو به روش سایه دائمی

در روش سایه دائمی مدل ساده، تمام پوست قسمت ابرو مانند تاتو سنتی به طور کامل، تاتو می شود. مدل شیدلینگ ابرو که در این مدل تمام پوست قسمت ابرو به صورت نقطه ای تاتو می شود، به این صورت که در قسمت هایی مانند تاج ابرو و پشت ابرو تراکم نقطه ای کمتری نسبت به دیگر قسمت های ابرو دارند. این روش ابرو ها را پر پشت و مخملی جلوه می دهد. 

آرایش دائم ابرو به روش ترکیب سایه دائمی ابرو و هاشور ابرو

این روش آرایش دائم ابرو، ترکیبی از دو روش هاشور ابرو و سایه دائمی ابرو است. در این روش قسمت های کم پشت ابرو مانند تاج ابرو و پشت یا بالای ابرو ها را به روش هاشور و قسمت های زیر و دم ابرو را به روش سایه دائمی ابرو کار می کنند. افرادی که ابرو های بی نقص و زیبا می خواهند از این روش استفاده می کنند.

فواید و معایب آرایش دائم ابرو:

  • کسانی که از مدل ابروهای خود راضی نبوده یا ابروهای کم پشتی دارند با استفاده از این روش می‌توانند ابروهای دلخواه خود را داشته باشند.
  • از فواید این کار کاهش زمان آرایش شما است.ممکن است بسیاری از شما برا اصلاح مدل ابروهای خود با مداد ابرو فرم دلخواه را به آن دهید،که این زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. 
  • از فواید دیگر می‌توانیم به داشتن فرم ابرو دقیقا مناسب صورت اشاره کنیم.قبل از انجام این کار پیگمن‌تر براساس فرم صورت با اندازه‌های دقیقی ابروی مناسب صورت شما را می‌کشد.انجام این کار ساده می‌تواند روی زیبایی شما تاثیر زیادی گذارد.
  • اگر شخصی بر اثر بیماری خاصی ابروهای خود را از دست داده باشد،این روش را می‌تواند جایگزین ابرهای خود کند.یا با انجام این کار به طور کلی نواقصی مانند جای بخیه در ابرو یا لکه و غیره را اصلاح نماید.

معایب آرایش دایم ابرو

این کار با وجود این که درد کمتری نسبت به تاتو دارد.اما ممکن است برای کسانی که پوست حساسی دارند،کمی دردناک باشد.

 

میکروپیگمنتیشن خط چشم

با این روش مژه ها تراکم بیشتری  پیدا می کنند و چشم بدون هیچگونه حالت تصنعی ، برجسته تر و روشن تر به نظر می رسد.تکنیک خط چشم نازک از پر پشت کردن مژه جذاب تر است و همچنین می توان خط چشم را با دو رنگ ترسیم کرد ، برای کسانی که پلک های افتاده دارند و ظاهر چشمها به صورت خسته و کم رنگ دیده می شود مناسبترین راهکار ترسیم خط چشم می باشد.میکروپیگمنتیشن خط چشم با سایر میکروپیگمنتیشنها یکسان است اما به دلیل حساسیت محل انجام میکروپیگمنتیشن خط چشم، ظرافت بیشتری در اجرا را خواهد داشت.استفاده از رنگ های ایمن و معدنی ( با ماندگاری بالا و بدون تغییر رنگ ) و داشتن تخصص های لازم پیگمنتر برای میکروپگمنتیشن خط چشم بسیار مهم می باشد

 

 

مزایای تاتو خط چشم

۱-  مدت زمان آرایش را کوتاه می کند.

۲-  باعث می شود مژه ها پر پشت تر به نظر برسند.

۳- نسبت به روش های قدیمی مانند تاتو درد کمتری دارد.

۴- میکروپیگمنتیشن خط چشم برای افرادی که دچار افتادگی پلک و یا چشم هستند مناسب است.

۵- میکروپیگمنتیشن خط چشم ریزش مژه را کاهش می دهد.

۶- برای خانم هایی که به علت تعرق بیش از حد و یا پوست چرب خط چشمشان زود پاک می شود روش خوبی است.

 

سخن آخر :با روش های میکروپیگمنتیشن می توانید زیبایی خود را دو چندان کنید

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد