کافی میکس نوشیدنی محبوب

کافی میکس نوشیدنی محبوب

کافی میکس نوشیدنی محبوب و خوشمزه

کافی میکس نوشیدنی رایج بین خانواده های ایرانی در عین طعم و بوی دلپذیر اما همیشه برای مصرف مناسب نیست و بخاطر برخی عوارض از نوشیدن دایم آنها باید پرهیز کرد. دو نوع کافی میکس وجود دارد که یکی از آنها که علامت سه در یک(1*3) روی آن قرار دارد شکر در آن وجود دارد و علامت دو در یک (1*2) آن نشان از عدم وجود شکر است. درون میوه های قرمز رنگ و بدبو ، دانه زرد رنگ قهوه وجود دارد که پس از خروج آن از میوه، تخمیر و خشک و سپس برشته می شد و به شکل دانه های قهوه ای تیره در می آید که به صورت دانه کامل یا پودرشده در بازاروجود دارد. قهوه با توجه به کشور کشت شده و روش یا دستگاهی که قهوه را دم می کنند و میزان شکر و شیرنام های مختلف اسپرسو، کاپوچینو، کافی میکس و... می گیرد.


کافی میکس همان قهوه ی معمولی نیست؟

اگر ما قهوه ی معمولی را به روش معمول دم کنیم همان قهوه ی همیشگی نسیبمان می شود. قهوه دارای فیبر نا محلول است که در صورت دم کردن، فیبر آن رسوب می کند و رنگ قهوه در آب حل می شود. حال اگر آن رسوب را حذف کنیم و محلول حاصل را تبخیر و خشک آسیاب کنیم قهوه ی فوری به دست می آید. برای استفاده کافی است آن را در آب جوش حل کنیم. اما متاسفانه باید بگوییم که بسیاری از آنتی اکسیدانهای قوه در این فرایند از بین می روند. با از بین رفتن این آنت اکسیدان ها طعم و رنگ قهوه هم از بین می روند. سازندگان کافی میکس برای از بین رفتن این مشکل، از پودر شیر، پودر خامه، فندو ، شکلات و شکر در آن استفاده می کنند.

فواید کافی میکس

اگر بخواهیم فقط به فواید کافی میکس اشاره کنیم باید بگوییم که این نوشیدنی تمام فواید خود را مدیون قهوه است! پایه این نوشیدنی قهوه می باشد و به همین دلیل برای رفع خستگی مناسب به نظر می رسد. وجود کافئین به اندازه ی قابل توجه در این نوشیدنی سبب رفع کسالت خواهد شد. فعالیت های روزانه ی سنگین و نداشتن زمان کافی برای دم کردن قهوه دلایل خوبی برای استفاده از کافی میکس است. می توانید با این نوشیدنی خستگی خود را برطرف کنید.

 

مضرات کافی میکس

فواید کافی میکس به خاطر وجود قهوه است. در فرایند تولید قهوه فوری بسیاری از آنتی اکسیدان های قهوه از بین می رود. و با اضافه کردن موادی که نام برده شد بسیاری از خواص مصرف قهوه از بین می رود.

افزایش وزن و چاقی

درست که خود قهوه به دلیل وجود بسیاری از آنتی اکسیدانها باعث چربی سوزی در بدن می شود. اما در فرایند تولید کافی میکس این قابلیت از بین می رود. در باور اشتباه جامعه این خاصیت در کافی میکس هم وجود دارد که این کاملا اشتباه است. به دلیل وجود پودر خامه و شیر و شکر کالری کافی میکس را به طور قابل توجهی بالا می برند. که این موضوع به شدت باعث بالا رفتن چربی خون و چاقی مفرط می شود.

حساسیت

در بسیاری از موارد به دلیل وجود مواد نگه دارنده در این پودر باعث بروز حساسیت های مزمن شده است. حساسیت های مختلفی از جمله حساسیت های گوارشی و تنفسی و تپش قبل و یا … . پس توصیه می شود افرادی که دارای حساسیت های خاصی هستند از مصرف بالای این نوشیدنی سه در یک خودداری کنند. ناگفته نماند که مصرف کافی میکس دو در یک،آن هم به اندازه دو تا سه فنجان در هفته حساسیتی ایجاد نمی کند.

کافئین بدون مکمل در کافی میکس

کافی میکس به دلیل عدم وجود برخی از آنتی اکسیدان های حیاتی باعث افزایش فشار خون می گردد. این اتفاق سبب واکنش های بسیاری در بدن ماست. به دلیل وجود کافئین در کافی میکس و راحتی در آماده سازی نوشیدنی، میزان اشتیاق فرد برای مصرف کافی میکس بالا می رود. اصطلاحآ معتاد کافی میکس می شود. اما چون بسیاری از آنتی اکسیدان های مکمل کافی میکس از بین رفته اند، کافئین بیش از حد ناشی از مصرف کافی میکس سبب بالا رفتن فشار خون می شود. فشار خون بالا عوارضی مثل برافروختگی، اضطراب و تپش قلب را به دنبال دارد. پس بهترین جایگزین قهوه طبیعی است از دیگر عوارض کافئین بدون آنتی اکسیدان های مکمل میتوان به بی خوابی اشاره کرد. کافئین موجود در قهوه طبیعی به دلیل وجود آنتی  اکسیدان های مکمل علاوه بر بیداری باعث افزایش سرعت واکنش های مغز می شود. یعنی این مکمل ها در هنگام بی خوابی باعث افزایش راندمان مغز می شود. اما این نوشیدنی کافئین برای بیدار نگه داشتن را دارد اما آنتی اکسیدان لازم برای افزایش راندمان مغز را ندارد. فرد دچار بی خوابی مفرط شده و با اینکه احساس خستگی شدید میکند اما بی خواب شده است. حتی مغز راندمان مفید برای انجام کارهای روزمره را ندارد. در اغلب موارد فرد در حالتی بین خواب و بیدار قرار می گیرد.کافئین ناشی از مصرف بیش از حد این نوشیدنی سبب افزایش فشار خون می گردد. خود افزایش ضربان قلب باعث بالارفتن سوخت ساز بدن می شود. بدن هم به صورت طبیعی برای بالا بردن سوخت ساز به آب احتیاج دارد. علاوه بر این وجود خود کافئین بیش از حد در بدن باعث افزایش ادرار می شود. فشار خون از طرفی و بالارفتن فرایند تولید ادرار از طرفی دیگر سبب کم آبی یدن می شود. کم آبی بدن در دراز مدت سبب خونی مفرط و پوکی استخوان می شود.

منع مصرف کافی میکس

  • مبتلایان به اختلالات کلیوی و کبدی
  • مادران باردار یا شیرده
  • افراد مسن
  • افراد در معرض خطر پوکی استخوان
  • کسانی که علاقه به خوردن صبحانه ندارند
  • مبتالایان به فشارخون
  • افراد سیگاری
  • افراد دارای اختلالات روانی همچون استرس و اضطراب شدیدبیماران میگرنی و سر دردهای شدید دارند
  • افراد دارای بیماران گوارشی
  • افرادی که داری تحرک بدنی کم هستند.

تمام این نکات برای آشنایی بیشتر با کافی میکس گفته شد. ناگفته نماند که قهوه طبیعی هم برای مصرف بیشتر از حد برا این افراد نام برده توصیه نمی شود.

تفاوت قهوه فوری نسکافه و کافی میکس چیست ؟

قهوه فوری یا قهوه آماده در سال ۱۸۹۰ توسط دیوید استرنج در شهر اینورکارگیل ، نیوزیلند ، تحت شماره ثبت اختراع ۳۵۱۸ ثبت شده‌است . این محصول با نام تجاری “قهوۀ استرنج” و با فرایند ثبت اختراع ” خشک کردن با هوای گرم” فروخته شد .  چندی بعد یک دانشمند ژاپنی به نام ساتوری کاتو که در شیکاگو مشغول به کار بود ، مشابه این اختراع را در سال ۱۹۰۱ به ثبت رساند . چندسال بعد جورج لوئیس واشینگتن روش دیگری برای تولید قهوه فوری ارائه داد و در سال ۱۹۱۰ شروع به فروش و بازاریابی برای آن کرد .در سال ۱۹۳۸ ،  شرکت نسکافه NESCAFE یک فرایند بسیار پیشرفته برای تولید قهوه فوری ارائه داد . ولی اولین شرکتی که قهوه فوری را راهی بازار جهانی قهوه کرد ، شرکت معروف Nestle بود.

هم اکنون برندهایی مانند نسکافه ، اینترنشنال رست ، اکسترا ، ماکسول هاوس ، روبرت تیمس ، استارباکس و شرکت کاوا از نام‌های مطرح و محبوب در تولید قهوه فوری هستند .

قهوه فوری یک نوشیدنی به دست آمده از دانه‌های قهوه به عمل آمده و فرآوری شده‌است . قهوه فوری را به صورت تجاری با یکی از روش‌های خشک‌کردن انجمادی یا خشک کردن پاششی تولید می‌کنند .

دانه قهوه همانند دانه های دیگر حاوی فیبر حل نشدنی است ، برای توضیح بیشتر می توان گفت اگر دانه قهوه را آسیاب کرده و در آب بجوشانیم فیبر آن رسوب و رنگ قهوه در آب جوش حل می شود . حال اگر در کارخانه با صافی رسوب را حذف و محلول حاصل را تبخیر ، خشک و آسیاب کنند «قهوه فوری» به دست می آید که به محض ریختن آن در آب جوش ، قهوه آماده مصرف است.

یک نوع قهوه فوری دیگری هم هست که به صورت مایع غلیظ نیز تولید می‌شود که به آن قهوه محلول می گویند :قهوه‌های فوری به سرعت با آب گرم آماده‌ می شوند ، قابلیت نگهداری طولانی مدت را دارند  این از ویژگی ها و محبوبیت این نوع قهوه هاست . حتی قهوه فوری طرفداران بیشتری پیدا کرده است، چراکه این نوع قهوه معمولا پس از سایش، پروسه تولید را طی می‌کند و در حقیقت به نوعی پرورده و خوش طعم می‌ شود.

 

طرز تهیه کافی میکس

شکر : یک قاشق غذا خوری

 پودر همراه قهوه : دو قاشق مربا خوری

پودر قهوه کلاسیک : یک قاشق چای خوری

آب داغ : یک فنجان

ابتدا پودر همراه قهوه، شکر و قهوه را با هم ترکیب نمایید سپس به آن آب اضافه کرده و هم بزنید در صورت تمایل می توانید شکر و یا قهوه را کم یا زیاد کنید.به منظور تهیه بیشتر از یک فنجان می توانید به تعداد نفرات مواد گفته شده را زیاد کنید سپس تمام مواد را به مدت بیست ثانیه داخل مخلوط کن قرار دهید و نوش جان کنید

نکته : در صورتی تمایل به طعم دار شدن کافی میکس می توانید چند قطره وانیل به نوشیدنی تان اضافه نمایید.

 

سحن آحر:نوشیدن یک لیوان کافی میکس در روز به رفع خستگی شما کمک می کند 

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد