سامانه بام چیست و چگونه شکل گرفته است

سامانه بام چیست و چگونه شکل گرفته است

سامانه بام

 

سامانه بام

 

هدف بانک ملی ایران، ارائه کامل‌ترین مجموعه خدمات بانکداری الکترونیک به مشتریان، است و استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های حوزه فناوری اطلاعات و یکپارچه کردن خدمات به آن‌ها است به همین منظور اقدام به طراحی سامانه بانکداری اینترنتی جدید "بام" نموده است. این سامانه براساس "ویژگی هر مشتری یک سامانه" طوری طراحی شده است که کاربر علاوه بر دریافت طراحی و پیام‌های ویژه خود می‌تواند بر اساس کاربردهای مورد نیازش چیدمان صفحه پیشخوان خود را با نظر خود انجام دهد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این روش می‌توانیم به حذف ابزارهای رمز ساز جانبی (token) و افزایش امنیت سامانه نام برد. به دلیل تنوع ابزارهای الکترونیکی مورد استفاده در سطح جامعه از قبیل تلفن همراه، تبلت، لپ‌تاپ و رایانه‌های شخصی، صفحات این سامانه به ‌صورت واکنش گرا طراحی شده است و بدون نیازداشتن به تنظیماتی از سوی کاربر با دستگاه مورد استفاده کاربر هماهنگ می‌شود. با وجود تراکنش‌های بانکی مختلفت از قبیل پایا و ساتنا و ... بخش انتقال وجه این سامانه به صورت هوشمند طراحی شده است بدین صورت که بدون نیاز به تعیین نوع تراکنش از سوی مشتری با دریافت مبلغ و حساب مقصد نوع تراکنش را تشخیص می‌دهد و پیام لازم به کاربر نمایش داده می‌شود.

 

امکانات سامانه

 

امکانات سامانه


خلاصه حساب‌ها

در این برنامه کاربر می‌تواند لیست حساب‌های متعلق به خود و اطلاعات مختصری از آن‌ها را مشاهده نماید. این اطلاعات شامل مواردی همچون شماره‌حساب، مانده‌های حساب و نوع حساب است.

صورتحساب

در این حالت کاربر می‌تواند لیست تراکنش‌های خود را با تمام جزئیات تا روز قبل را مشاهده کند. همچنین امکان مشاهده‌ی تراکنش‌ها با دسته‌بندی درآمد و مخارج در بازه‌های زمانی هفتگی، ماهیانه و به‌صورت نموداری را دارد. 

محاسبه اقساط تسهیلات

این برنامه به کاربر این امکان را می‌دهد که بتواند اقساط تسهیلات را محاسبه کند، بر اساس مقادیر دلخواه خود از قبیل نوع تسهیلات، مدت‌زمان تسهیلات با نرخ‌های دلخواه یا نرخ‌های موجود در بانک بپردازد. نسبت مبلغ اصل وام به مبلغ کل بازپرداخت را می‌توانید به‌صورت گرافیکی در این برنامه مشاهده نماید.

محاسبه سود سپرده‌ها

در این حالت  کاربر می‌تواند به محاسبه سود سپرده‌ها، بر اساس مقادیر دلخواه خود از قبیل نوع سپرده، مدت سپرده‌گذاری و مبلغ سپرده، با نرخ‌های دلخواه یا نرخ‌های موجود در بانک بپردازد. نسبت مبلغ سود سپرده به مبلغ کل اصل سپرده را می‌توان به‌صورت گرافیکی در این برنامه مشاهده کرد.

داشبورد

با کمک این برنامه کاربر می‌تواند برنامه‌های پر استفاده‌ی روی صفحه اصلی پرتال بانک را انتخاب نماید. 

مدیریت مالی شخصی

در این برنامه، مشتری می‌تواند عملیات مالی مربوط به خود را مدیریت کند. تخصیص برچسب به تراکنش‌ها، نمایش پای چارت (نمودار دایره‌ای) مخارج براساس گروه‌های هزینه‌ای و بودجه‌بندی از دیگر سرویس‌های این برنامه می‌باشد.

تاریخچه انتقال پول

در این حالت کاربر امکان مشاهده‌ی تاریخچه‌ی انتقال پول بر حسب تاریخ، مبلغ، وضعیت پرداخت و... را دارد. 

مشخصات کاربر

اطلاعات هر مشتری از قبیل اطلاعات شناسنامه‌ای، تماسی و تاریخ آخرین ورود، در این برنامه  نمایش داده می‌شود و همچنین این امکان را به کاربر می‌دهد که در صورت اصلاح اطلاعات خود بتواند اقدام کند. 

 

خدمات این سامانه

 

پرداخت قبض

هر فرد با نصب و در دست داشتن این برنامه می‌تواند قبوض خود را با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت، پرداخت نماید.  

انتقال پول کارت به کارت

انتقال پول کارت به کارت درون بانکی و شتابی برای مشتریان در این برنامه طراحی شده است. برای راحتی کار امکان انتخاب مقصد تراکنش از دفترچه تماس کاربر نیز فراهم است. 

انتقال پول

در این برنامه کاربر می‌تواند انتقال پول بین حساب‌های ملی خود، حساب ملی سایرین، حساب به ملی کارت، پایا، ساتنا به‌صورت آنی یا با امکان زمان‌بندی پرداخت مستمر را انجام دهد. نوع انتقال به‌صورت هوشمند توسط سامانه تعیین می‌گردد. امکان ویرایش و حذف درخواست‌های ثبت ‌شده در این بخش از طریق برنامه تایید انتقال پول قابل انجام است.

تعیین مبلغ و تاریخ چک

در این برنامه امکان تعیین مبلغ و تاریخ چک برای کاربر فراهم شده است.

استعلام وضعیت چک

در این برنامه امکان استعلام وضعیت چک برای کاربر فراهم شده است.

واحدهای بانک

در این برنامه امکاناتی همچون جستجوی واحدهای بانکی به تفکیک شعب، خودپرداز یا هردو، نمایش موقعیت واحدهای بانک بر روی نقشه، نمایش لیست مشخصات واحدهای بانکی و ارائه ترکیبی از امکانات نمایش مشخصات و مسیریابی بر روی نقشه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

دفترچه تلفن

در این برنامه کاربر امکان مدیریت مخاطبان خود همچون ثبت و ویرایش مشخصات مخاطبین و انتقال پول به آن‌ها را دارا می‌باشد.

بازخوردها

برای  ارتقای سطح خدمات پرتال، در این برنامه کاربر امکان ثبت و ارسال نظرات، پیشنهاد‌ها و انتقادات خود را در قالب بازخورد دارد.

 گزارش تسهیلات

در این برنامه کاربر امکان انتخاب هر یک از تسهیلات اعطا شده، مشاهده لیست اقساط پرداخت‌ شده و مشاهده نمودار وضعیت بازپرداخت اقساط خود را خواهد داشت.

 

محاسبه‌ی نرخ ارز

 

نرخ ارز

در این برنامه کاربر امکان جستجو و مشاهده نرخ خرید و فروش ارز (دلار آمریکا، یورو و درهم امارات) و مشاهده نمودار رشد یا نزول نرخ را در بازه ده روزه خواهد داشت. 


مراحل عضویت در سامانه

 

مراحل عضویت در سامانه بانکداری بام بانک ملی ایران چگونه است؟

 به سامانه بانکداری اینترنتی بام به آدرس اینترنتی https://my.bmi.ir/portalserver/index  مراجعه کنید.

 در صفحه اول، کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در کادرهای تعیین شده تایپ کرده و دکمه " شروع ثبت نام " را کلیک نمایید تا یک شناسه فعال سازی به شماره تلفن همراه شما ارسال شود.

در صفحه دوم، شناسه دریافتی از طریق پیامک و همچنین تاریخ تولد خود را در کادرهای تعیین شده درج نموده و سپس دکمه "ثبت رمز فعالسازی" را کلیک نمایید.

 در صفحه سوم، اطلاعات ملی کارت خود اعم از کد CVV2 (کد 3یا 4 رقمی روی کارت)، تاریخ انقضا و رمز دوم کارت خود را وارد کنید. این پیغام برای شما یادآورمی شود که شماره کارت شما در سامانه درج شده و نیازی به تایپ مجدد آن نیست. ضمنا توجه داشته باشید که اگر دارای بیش از یک کارت در بانک ملی ایران هستید، شماره کارت متصل به حسابی که سامانه پیام کوتاه (ساپتا) را برای آن فعال کرده‌اید‌، به صورت پیش فرض در این برنامه   نمایش داده می‌شود.

در صفحه چهارم، متن توافق نامه سامانه بام را ملاحظه خواهید کرد. پس از مطالعه، در جلوی عبارت " قبول میکنم " علامت تیک زده و سپس بر روی دکمه " موافقم " کلیک کنید.

 در صفحه آخر، نام کاربری و رمز عبور خود را تعیین نمایید. در صورت تمایل، آدرس پست الکترونیک خود را نیز تایپ کرده و سپس بر روی دکمه " ساخت نام کاربری " کلیک کنید.

نکته نام کاربری و رمز عبور حتما باید به زبان انگلیسی وارد شوند.

نکته نام کاربری می‌تواند شامل اعداد و حروف انگلیسی و در صورت تمایل نشانه‌های خاص ( مانند @ و & و...) داشته باشد.

نکته رمز عبور باید حداقل 8 کاراکتر و ترکیبی از اعداد و حروف انگلیسی باشد.

 

بانک ملی ایران

 

بانک ملی ایران، نخستین بانک تجاری و دولتی ایران و بزرگترین بانک جهان اسلام و خاورمیانه به شمار می‌رود. قانون تاسیس بانک ملی ایران در ۱۴ اردیبهشت ۱۳۰۶ به تصویب مجلس و اساسنامه آن در ۱۴ تیر ماه ۱۳۰۷ مورد تصویب کمیسیون مالیه مجلس قرار گرفت و ۲۰ شهریور ۱۳۰۷ رسما کار خود را در تهران آغاز کرد.

 

همراه بانک ملی ایران


همراه بانک ملی ایران

بانکداری اینترنتی به مفهوم ارائه خدمات بانکی از طریق اینترنت با واسطه های ایمن و بدون نیاز به حضور فیزیکی مشتریان است. استفاده از بانکداری اینترنتی سبب صرفه جویی در هزینه و زمان، همچنین دسترسی به روش‌های متعدد برای انجام عملیات بانکی مشتریان می‌شود. 

این روزها تقریبا تمام بانک‌های دولتی و خصوصی کشور اپلیکیشن همراه بانک خاص به خود را دارند و بسیاری از خدمات مهم شان را توسط همین اپلیکیشن‌ها در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند.  سامانه بام، در سه کلان حوزه بانکداری شخصی، بانکداری شرکتی و بانکداری سازمانی بر پایه سیاست‌های کلان بانک ملی ایران به مشتریان سرویس‌‌ها و خدمات نوآورانه ارائه می‌کند.

 

هدف از ایجاد سامانه بامسخن آخر

 بام سامانه خدمات اینترنتی بانک ملی است که به خوبی توانسته پاسخگوی نیازهای مشتریان باشد و زحمت مراجعه حضوری به بانک را تاحد زیادی برای آنان کم کند.

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد