نعناع و نحوه عرق گیری آن همراه با مزایا ومعایب برای سلامتی بدن انسان ها

نعناع و نحوه عرق گیری آن همراه با مزایا ومعایب برای سلامتی بدن انسان ها

نعناوعرق نعنا

 

 تاریخچه نعنا

افسانه‌های اساطیری یونان درباره چگونگی کشف نعناع می‌گوید: یک پری رودخانه‌ای بسیارزیبابود. وقتی خدای مرگ و پلیدی، خدای زیرزمین و تاریکی ارابه طلایی خودرامی‌راند نزد پری دریایی رفت تا اورا اغوا کند که همسرش آن‌ها را دید واین بود که همسرش اورا به گیاه کوچک نعناع تبدیل کردتامردم پا روی آن بگذارند، اما خدای مرگ طلسم همسرش را تخفیف داد به گونه‌ای که هرکس پابرروی این گیاه نهد عطرشیرینی اورا 

احساس کند.

مهمترین کشور تولید کننده‌ی این گیاه آمریکاست. در ایران در شمال غرب کشور و همچنین سیستان و بلوچستان و در استان مازندران بیشت کشت را دارد، نعنا دونوع است ، نعنای کوهی و نعنایی که در سبزی خوردن است، از لحاظ شکل ظاهری هردو به یک شکل و بو هستند، اما از لحاظ خاصیت درمانی نعنای کوهی خواص بیشتری دارد، به این دلیل که به صورت خودرو وطبیعی رشدمی­کند، اما نعنایی که درسبزی خوردن است به دست انسان پرورش می­‌یابد.عرق این گیاه هم ازخاصیت بسیاربالایی برخورداراست


فواید نعنا

نعناع گیاهی محبوب و خوش‌بو کننده مشهور دهان است که صدها سال است که به دلیل خاصیت دارویی از آن استفاده می‌شود. 

 از نعناع می‌توان در بسیاری از آماده سازی‌های آشپزی به شکل تازه یا خشک استفاده کرد. طبع نعناع گرم و خشک است.


معجزه عرق نعنا

نعناع  برای آرامش عضلات، تسکین معده وسوء هاضمه مفیدبوده ومورداستفاده عموم قرارگرفته است. دارای فیبربالایی­ است که مصرف آن دردناشی از یبوست را تسکین می­‌دهد. برای افرادی که به آسم دچارهستند مصرف نعناع توصیه‌­ی خوبی خواهدبود درجهت کاهش علائم آسم. اضافه وزن چیزی است که اکثراازآن رنج می­‌برند وباعث بیماری­‌هایی چون فشارخون، حمله­‌های قلبی، ناتوانی‌­های جسمی می­‌شود، افرادی که تمایل به کاهش وزن دارند می­‌توانندیک ربع قبل وبعداز غذا نصف استکان عرق نعناع مصرف کنند. این دمنوش گیاهی باعث شادابی جسم وذهن، تنظیم وتعادل هورمون­‌های زنان، بهبود سطوح کلاژن پوست می­‌شود.  

عوارض جانبی عرق نعناع

افرادی که با خوردن نعناع دچارواکنش آلرژیک می­‌شوند هیچ یک از محصولاتی را که بر پایه گیاه نعناع تولید شده را نباید مصرف کنند ومصرف طولانی عرق نعناع به صلاح نیست ممکن است ایجاد حساسیت کند. مصرف عرق نعنا عارضه زیادی ندارد اما فقط درصورتی که مشکل دل دردونفخ داشتید مصرف کنید.

فرآیند تولید عرق نعنا چگونه است

برای تولید عرق هرگیاهی، درآغاز آب و ماده معطررا که همان گیاه باشد، می‌جوشانند. پس از تبخیر آب، عملیات سرد کردن بخار و تقطیر به صورت سنتی یا صنعتی انجام می‌شود و مایعی که با تقطیر به دست آمده،‌ معطری است که ما ایرانی‌ها به آن‌ها عرق گیاهی می‌گوییم.
طی فرآیند تبخیر و تقطیر، اسانس و رایحه گیاه داخل مولکول‌های آب نفوذ می‌کند و در اصطلاح علمی، آب مقطر تولید می‌شود. این آب‌های معطر مقطر، هم طعم بسیارخوبی وهم عطر لذت بخشی دارد. ایرنی‌هابه مایعی که از گل محمدی تهیه می‌شود گلاب می‌گویند ولی سایرآب‌های معطرتهیه شده ازگیاه را عرق گیاهی یا طبی می‌گویند.


مفهوم دوآتیشه

اصطلاح دوآتیشه برای عرق نعنایی استفاده می‌­شودکه به هنگام تبخیرو تقطیرآن مقداربرگ نعنا نسبت به آب استفاده شده خیلی بیشتر است واین باعث غلظت و خاصیت بیشتری نسبت به عرق نعناع معمولی می­‌شود. اسانس و رایحه عرق نعناع دوآتیشه بیشترازعرق نعناع معمولی است. 

  

عرق نعناهای پاستوریزه و سنتی 

هر ماده‌ای که پاستوریزه شود، نشانه آن است که ازآلودگی­‌های احتمالی مبرااست، پس می‌­توان مطمعن شد که عرق نعناهایی­‌که روی آن عبارت پاستوریزه درج شده عاری ازهرگونه آلودگی است. عرق از تقطیر گیاه تولیدمی‌­شود وهرچیزی که تقطیرشود به دوراز آلودگی است اما عرق نعنایی­‌که به صورت سنتی تولیدو بسته بندی می­‌شود امکان این را دارد که آلودگی ازراه ظروف آلوده ویا افرادی که آن را تولید وبسته 

بندی می­‌کنند به محصولات واردشود. 


بهترین ظرف و مکان برای نگهداری از عرق نعنا چیست؟


بهتر است تمام عرق‌های گیاهی از جمله عرق نعنا در ظرف‌های شیشه‌ای نگهداری شود. از آنجا که شیشه‌های رنگی (مانند شیشه‌های سبز یا قهوه‌ای) نور کمتری از خود عبور می‌دهند، استفاده از آن‌ها برای نگهداری از عرقیات از شیشه‌های شفاف بهتر است. پس از ظرف‌های شیشه‌ای، ظرف‌های فلزی (مانند ظرف‌های آلومینیومی) بهترین ظرف‌ها برای نگهداری از عرق‌ها هستند.
 

 


بهترین زمان مصرف و نشانه فساد عرق‌های گیاهی چیست؟

معمولاً روی بسته‌بندی عرقیات سنتی تاریخ تولید و انقضا وجود ندارد و گاهی فقط تاریخ تولید روی بسته‌بندی نوشته می‌شود. بهتر است عرق‌های گیاهی را حداکثر 6 تا 12 ماه پس از تولید مصرف کنید تا از خاصیت آن‌ها بهره‌مند شوید. علایم ظاهری چون کدرشدن ورسوب کردن عرقیات نشانه فاسدشدن وآلودگی قارچی آن است که ازاستفاده آن بایدبپرهیزید. 

 

           

                                                                                                                                                

سخن آخر: نعناع معجزه طبیعت است برای انسان‌ها که بتوانند برای سلامتی و شادابی ازان بهره مندشوند

                                           

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد