چگونه غذای روحم را بیابم!!!

چگونه غذای روحم را بیابم!!!

چگونه غذای روحم را بیابم!!!منظور از خواندن کتاب، فقط مختص به کتب دانشگاهی و درسی نیست بلکه باید سطح مطالعه را فراتر از حد تصور برد. تا بتوانیم بار علمی و فرهنگی خود را افزایش دهیم و در راه موفقیت‌های بزرگ‌تر گام برداریم. در زمینه‌ی مطالعه کردن حضرت علی (ع) می‌فرمایند: "در عجبم از مردمی که به غذای جسم خویش چه بسیار اهمیت می‌دهند، اما نسبت به کتاب و مطالعه برای تغذیه روح آنان است این چنین بی‌ اعتنا و بی توجه هستند". 

 

کتاب داستان برای کودکان

 

یک کتاب داستان اگر بیش از یک کتاب درسی اگر نباشد کمتر از آن هم نیست منظور از این جمله آن است که کتاب داستان تاثیربسزایی در شگل‌گیری رفتاری یک کودک دارد. اگر دانش آموز در مدرسه با کتاب آشنا شد و ازآن لذت ببرد هرگز کتاب را ازخود جدا نمی‌کند. کتاب‌ها انواع گوناگونی دارند از جمله "کتاب‌های تاریخی"، که این امکان را به شما می‌دهند تا در گذشته سیرکنید و ازآنچه که در طول تاریخ گذشته است مطلع شوید. "کتاب‌های داستانی"، این دسته ازکتاب‌ها درک درست و عمیق نویسنده را اززندگی دردل خودجای داده‌اند. مطالعه، قوه‌ی تخیل شما را قوی می‌کند. مطالعه کردن باعث آرامش، داشتن خواب راحت، تقویت حافظه و از ابتلا به بیماری آلزایمر کمک می‌کند. جهت ترويج کتاب خوانی لازم است برنامه‌های موثر، پويا و منطبق با واقعيت‌ها پيش بينی شود. سپس بايد این هدف را گام به گام همراهی کرد تا مطالعه به عادت تبديل شود. 

 

سرانه مطالعه کردن

 

 موانع برسرراه مطالعه کردن

بی حوصلگی نسبت به مطالعه کردن.

گاهی انسان با توجه به قرار گرفتن در محیط زندگی خود دچارتنش روحی می‌شود و این تنش مانع از مطالعه کردن خواهدبود.

کمبود وقت کافی برای مطالعه کردن.

این مشکل برای مردم به علت داشتن چند شغل است.

دسترسی نداشتن به کتاب دلخواهمان.

 در شهرستان‌ها دستیابی به کتاب برای مطالعه، به راحتی امکان پذیر‌نیست. زیرا بودجه‌ای برای کتاب خانه به مناطق دورافتاده تخصیص نداده‌اند.

 گریز از مطالعه کردن.

گاهی انسان زیربارمطالعه کردن نمی‌رود وعلت این امر هم فقط به آموزش ندیدن والدین برمی‌گردد. 

گران بودن قیمت  کتاب.

یکدسته از افرادهستندکه به خواندن کتاب علاقه‌مندند اما پول کافی برای آن ندارند و علت گرانی کتاب به دلیل کمبودکاغذ و گران بودن واردات آن است. 


 انواع کتاب

 

آموزش کتاب خوانی و ایجاد راهکارهای انگیزشی

هرگزبدون کتاب از خانه خارج نشوید.

پیگیرکتاب خواندن خود باشید.

با دوستانتان یک باشگاه کتاب راه بیندازید.

 کتابی را که دوست دارید بخوانید.

هروقت وهرجایی که شد چند صفحه کتاب بخوانید.

 موقع ورزش کردن کتاب بخوانید.

با کتاب خوان‌ها رابطه نزدیک پیدا کنید.

کتاب خواندن قبل از خواب را فراموش نکنید.

کتاب‌های خوانده شده را دسته‌بندی کنید.

برای کتاب خوانی یک مکان آرام را پیداکنید.

برای خواندن کتاب در مکان‌های شلوغ از هدفون استفاده کنید.

 تا حد امکان از فضاهای مینیمال فاصله بگیرید.

 کتاب‌های دیجیتال بخوانید، اما بهتر است که خود را به کتاب‌های دیجیتال عادت ندهید.

برای شروع مطالعه می‌توانید از نظردیگران بهره گیرید اما یادتان باشد که هرشخص نظر خود را دارد. 

 

فرهنگ مطالعه کردن

 

معرفی چند کتاب برای تازه واردان

اگر به دنبال بهترین کتاب‌های دنیا هستید، خیلی خودتان را اذیت نکنید زیرا دنیای ذهنی آدم‌ها و نیازهای آن‌ها متفاوت است. بنابراین بهترین کتاب را فقط خودتان می‌توانید پیدا کنید. با این حال ما برای شما چند کتاب جذاب و تاثیرگذار را بازگومی‌کنیم که این کتاب‌ها عبارتنداز:

قلعه حیوانات، اثری ازجورج اورول

این کتاب از آن دسته از کتاب‌هایی است که وقتی شما شروع به خواندن آن می‌کنید تا تمامش نکنید کتاب را زمین نخواهید گذاشت. محتوای این کتاب از زبان حیواناتی است که از ظلم صاحبشان به تنگ آمده‌اند.

 شازده کوچولو، اثری ازآنتوان دو‌سنت اگزوپری

نام این کتاب را اکثرافراد شنیده‌اند کتابی کم حجم که هیچ وقت ازمطالعه آن خسته نمی‌شوید.

کیمیاگر، اثری ازپائولو ‌کوئیلو

برای شروع مطالعه کتاب کیمیاگر گزینه‌ی پیشنهادی خواهد بود. زیرا شما را با خود به سفری دورودراز می‌برد که بسیار جذاب، ساده و پرکشش است.

دنیای سوفی، اثری ازیوستین گردر

خواندن کتاب‌های فلسفی بسیار سنگین است و خوانندگان حرفه‌ای خود را می‌طلبد بنابراین اگر تصمیم به مطالعه‌ی چنین کتاب‌هایی دارید از کتاب سوفی که از زندگی یک دختر و کنجکاوی‌های آن گفته شده است غافل نشوید.


کتاب دوست مهربان

 

راهنمای کهکشان برای اتو‌استاپ‌زن‌ها، اثری از داگلاس آدامز

نمی‌دانیم که آیا موجودات فضایی واقعا وجود دارند یا نه، اما برای یک لحظه در ذهنتان تصور کنید که این موجودات یک روز در آسمان سیاره ما ظاهرشوند و برای احداث یک بزرگراه کهکشانی، زمین را نابود کنند. کتاب راهنمای کهکشان کتابی است که ذهن شمارا درگیر مسائل تخیلی می‌کند که بسیارجذاب و خواندنی است. "ایلان ماسک" یکی از افرادی است که خواندن این کتاب را توصیه می‌کند و شعار خود را پشت این کتاب نوشته است: " هول نشوید". 

ناتوردشت، اثری ازجی. دی. سلینجر

داستان این کتاب، یک نوجوان آمریکایی طغیان‌گر که تنها در سه روزاتفاق می‌افتد و شما با این نوجوان همراه می‌شوید تا از سرنوشت او پس از اخراج شدنش از مدرسه آگاه شوید. موضوع این کتاب آنقدر تاثیرانگیز است که شمارا ترغیب می‌کند این کتابی که در 3 روز اتفاق افتاده است را تمام کنید و بعد از تمام شدنش بازبه این فکر کنید که دوباره آن را مطالعه کنید.

 

فواید مطالعه کردن

 

  نفحات نفت، اثری ازرضا امیرخانی

تحلیل‌گران بسیاری هستند که ازمشکلات اقتصادی کشور صحبت می‌کنند و از دیدگاه‌های مختلف به آن می‌پردازند. رضا امیرخانی دراین کتاب، سعی کرده است که با قلم روان و جذابش به دنبال ریشه‌یابی بسیاری از مشکلات اقتصادی کشورباشد که این مشکلات همان نفت است.

 این کتاب به صورت یک مقاله‌ی بلند به رشته‌ی تحریر درآمده است، با داستان‌های مختلف، سعی می‌کند به خواننده‌، مشکلات یک ساختار نفتی و چگونگی پدید آمدن این مشکلات را نشان دهد. این کتاب به شما کمک می‌کند تا دید بهتری نسبت به محیط اطراف خود پیدا کنید و نسبت به مسائل ارزش آفرینی طور دیگری فکر کنید.

هنر شفاف اندیشیدن و هنر خوب زندگی کردن، اثری ازرولف دوبلی

این کتاب شامل دومجموعه ازکتاب‌های یک نویسنده است. هنرشفاف اندیشیدن و هنر خوب زندگی کردن نام دو کتابی است که توسط رولف دوبلی به رشته‌ی تحریردرآمده  است و در واقع محتوای این کتاب‌ها لیستی از مهارت‌ها و اشتباهات تصمیم‌گیری و نکاتی در مورد بهتر فکرکردن است و شاید بتوانیم آن را یک جعبه ابزار جامع برای تصمیم‌گیری بهتربنامیم. این دو کتاب با فصل‌های کوتاهی ازیک داستان سعی دارند به شما درس‌های مهمی را انتقال دهند. این کتاب‌ها با داشتن فصل‌های کوتاه باعث شده‌اند که تجربه مطالعه برای شما خسته کننده نباشد و سبک داستان‌گویی دوبلی شما را با خود تا پایان کتاب می‌کشد. این اطمینان را می‌دهیم که شما بعد از مطالعه‌ی این کتاب، نوع نگاهتان به زندگی و بسیاری از تصمیم‌هایتان تغییرخواهد کرد. 

 

موانع برای مطالعه

 

کتاب غذای روح

همه چیز چون بسیار شود خواروارزان گردد ، مگرعلم و دانش كه هرچه بیشترشود عزیزترومحترم‌ترباشد.

جامعه زمانی به فرزانگی و سعادت دست پیدا می‌کند كه خواندن‌، كارروزانه‌اش باشد.

كتاب، معلمی است كه بدون عصا و تازیانه ما را تربیت می‌كند.

كتابِ خوب حكم رفیق خوب را دارد.

كوشش برای كسب دانش، نخستین و یگانه پایه‌ی فضیلت است.

همه‌ی اندیشه و گفتار و كردارنیک نتیجه علم و معرفت است و همه‌ی اندیشه و گفتار و كردارزشت ثمره نادانی است.

اطاق بدون كتاب مانند جسم بی روح است.

همانگونه که مادرنباشد جسم انسان ساخته نمی‌شود، اگر كتاب نباشد روح بشر پرورش پیدا نمی‌کند.

بعد از كتب آسمانی، شریف ترین و مفیدترین كتابها، کتاب‌های بیوگرافی و شرح حال هستند.

بهترین كتاب، كتابی است كه انسان را به تفكر وادارد وگرنه به درد پاره کردن هم نمی‌خورند.

جهان كتابی بسیارعالی است ولی كسی كه خواندن بلد نیست  فایده‌ای از محتوای آن نمی‌تواند ببرد.

اگر در طول روزچند دقیقه یا چند ساعت از وقت خود را صرف مطالعه کردن بگذارید به یكی از بزرگترین لذایذ روحی دست یافته‌اید.

خواندن، باعث تکامل بخشیدن به انسان است و به دنبال آن سخنرانی و گفتگوی او را حضور ذهن و سرعت انتقال می‌دهد.

كتاب برای جوانان راهنمایی است كه آن‌ها را به سوی شرافت و فضیلت می‌كشاند و باعث شکوفایی آن‌ها می‌شود.

مطالعه‌ی كتاب باعث تبدیل ساعت‌های ملامت بار به ساعات لذت‌بخش در زندگی می‌شود.


کتاب غذای روح

 

 

 

سخن آخر

ما دراین مقاله تلاش کرده‌ایم تا شما عزیزان را با کتاب و کتاب خوانی و علل بازدارنده مطالعه نکردن آشنا کنیم. امیدواریم که این مقاله مفید واقع شده باشد.

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد