شناخت تمام فرآورده های گل محمدی و فواید آن

شناخت تمام فرآورده های گل محمدی و فواید آن

گلاب

 گل محمدی یکی از خوشبوترین گل‌­ها است که به نام‌­های سرخ عطری، محمدی یا گل سوری شناخته شده است. با اینکه به نام گل سرخ شناخته شده است اما به رنگ‌­های سفید، زرد، صورتی وسرخ آتشین هم وجوددارد. هرچه این گل سرخ ترباشد تانن ومواد دارویی آن بیشتراست. زمان چیدن این گل زمانی است که غنچ‌ ها باز می‌­شوند، بعدازچیدن گل، گلبرگ‌­هاراجداکرده ودرسایه پهن می­‌کنند تا خشک شوند وآن­‌هارا درشیشه­‌های دربسته نگهداری می‌­کنند. گل سرخ، گل بومی رشته کوه­‌های ایران مرکزی والبرز است. دراصل گل محمدی در ایران کشت می‌شده است اما چون عصاره وگلاب آن از دمشق به اروپا می‌رفته است، آن را رز دمشقی می‌گویند. 

ایران، ترکیه، هند، عربستان و افغانستان کشورهایی هستند که درتهیه روغن گیری و عطر گیری از گل محمدی فعالیت می­‌کنند. درایران بزرگترین تولیدکننده عصاره اسانس گل محمدی کاشان است و شهرمیمند دراستان فارس نیز دومین رتبه را درایران به خوداختصاص می­‌دهد. گل محمدی به دلیل اینکه در مناطق سردوخشک کشت وتولیدمی‌­شود فاقد آفات است و چون سموم و آفت کش استفاده نمی­‌کنند، گل‌­ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. در فصل بهار درماه­‌های اردیبهشت و خرداد عطر گل محمدی محیط اطراف را دل انگیز می­‌کند وهرروز صبح زود قبل از باز شدن کامل غنچه گل‌­هارا می­‌چینند وعمل تقطیر یاهمان گلاب گیری را در دیگ­‌های مخصوص انجام می­‌دهند. اسانس رز یکی از معروف­ترین عطرهاست که در عطر­سازی­‌ها و سایر فرآورده­‌های آرایشی ( پودر دندان و انواع پمادها ) به عنوان خوشبو­کننده به کار می‌رود

تولید گلاب

برای تولید اسانس گل محمدی و گلاب، لازم است چیدن گل از حدود ساعت شش صبح شروع و به محض آغاز گرم شدن هوا قبل از ساعت هشت  به پایان برسد. گرم شدن هوا باعث می‌­شود ، گیاه (احتمالابرای حفظ خود در مقابل گرما) اسانس‌­های معطرش را درهوا آزادکند. هرچقدر دیرتر گل­‌ها چیده شوند اسانس بسیار کمتری خواهند داشت. گل­‌های چیده شده باید بلافاصله به محل گلاب‌گیری و یا دستگاه اسانس گیری منتقل شوند زیرا با گذشت زمان عمل تخمیر درآن­‌ها آغاز گشته و باعث تخریب این شاهکارطبیعت می‌­شود. برای تولید یک لیتراسانس گل محمدی به چهارتن گلبرگ نیاز داریم وبرای تولید هرلیتر گلاب، یک کیلو گلبرگ لازم است. دلیل باارزش بودن و گرانبها بودن این مایع شگف انگیز همین است. گلاب امکان دارد رقیق شود که دراین صورت بهای آن کمترخواهدبود. کیفیت گل­‌هایی که درترکیه ومراکش کشت می‌­شود به مراتب پایین­تروغیرقابل قیاس با ایران است. ولی گل محمدی تولید بلغارستان که عمدتادر دره کازانلیک ودرارتفاعات 300 تا 500 متری از سطح دریا انجام می‌­شود بیشترین سهم بازاراین فرآورده ارزشـمند را داراسـت. در جنوب فـرانسه نـیز گـل سـرخی تـولـید مـی‌­شـود کـه درمنطقه گراس، پایتخت عطرسازی جهان کشت می­‌گردد ولی به دلیل نازل بودن بازده‌ی اسانس، کشت آن تدریجاً از بین رفته است.

خواص دارویی گل محمدی

 درمان دردهای روماتیسمی، بیماری­‌های قلبی، تقویت اعصاب، نارحتی گوارش، معده درد.


گلاب

آرامش بخش، برطرف کننده افسردگی، خشم، ترس واندوه، درمان ناراحتی قلب و فشارخون، درمان سردرد با چکاندن عصاره در بینی، تقویت کبد و کیسه صفرا، برطرف کننده آسم، سرفه و تب یونجه، آبرسانی به پوست، درمان اگزما و تبخال، مقوی روح، نشاط آور، درمان اسهال، درمان ترشحات زنانه، نوشیدن شربت آن گرمازدگی را برطرف می­‌کند. 

تفاوت گلاب ایران با سایرکشورها

 آب مقطر حاصل از تقطیر گل سرخ را گلاب می‌نامند. تفاوت گلاب ایران با سایر کشورها در این است که گلاب ایران در واقع از تقطیر گل­‌های تازه محمدی با آب مقطر تهیه می­‌شود، در صورتی که گلاب سایر کشورها، از طریق حل کردن اسانس گل محمدی در آب مقطر به دست می‌آورند. هنگامی که آب مقطر گل سرخ به طریقه مصنوعی تهیه شود. ژرانیول با درصد زیادی در آب حل شده، ولی استرها روی صافی باقی می­‌مانند. به عبارت دیگر، یکی از مشخصات گل سرخ حضور هیدروکربن­‌های دارای ۱۵ تا ۲۲ اتم کربن است که نسبت ۹/۲۲ درصد در آن موجود هستند. این هیدروکربن‌­ها ( استرها ) به مقدار زیاد در هنگام تهیه آب مقطر به روش مصنوعی توسط صافی گرفته شده و به هدر می­‌رود.

 ازگذشته تابه امروز بیشترین مصرف را بعداز سکنجبین دربین مردم داشته و دارد. طبع آن رو به خنکی است و مصرف آن هیچ عارض‌ه­ای به دنبال نخواهد داشت، مقوی معده، قلب، کبد و اعصاب بوده و آرامبخشی قوی به حساب می‌آید. این مایع خوشبو و معطر تا حدودی تحریک کننده جریان خون بوده و بافت پوست را به تولید سلول­‌های جدید تحریک می‌­کند. 


آرامبخش

گلاب به دلیل داشتن خاصیت آرامبخشی به عنوان تقویت سیستم عصبی استفاده می‌­شود و استفاده ازآن ازاسترس و اضطراب می­‌کاهد، شاید به همین خاطراست که درعزاداری‌­ها از گلاب استفاده می‌­کنند.

رفع خستگی

 برای رفع بی خوابی و خستگی نوشیدن شربت گلاب بسیار تاثیرگذاراست.

 دهان و لثه

برای بهبود آفت دهان و تقویت لثه بسیار موثرواقع می­‌شود.

پوست

پاک کننده مناسبی برای پوست است. شب­‌ها به هنگام خواب مقداری از گلاب با پنبه به پوست خود بمالید و بخوابید.

معده

برای گوارش و درد معده مفید است و همینطور برای رفع نفخ کاربرددارد.

ریه

برای افرادی که از حنجره خود خیلی استفاده می‌­کنند نظیرمداحان، خوانندگان، آموزگاران وقاریان، مصرف گلاب توصیه می‌­شود زیرا برای ریه‌­ها ومجاری هوایی مفیداست. 

سوزش مجاری ادرار

طبع گلاب معتدل رو به خنکی است و این موضوع باعث شده است  برای رفع سوزش مجاری ادرارمورداستفاده قراربگیرد.

عصبانیت

افرادی که دارای استرس هستند و زود به زود عصبی می­‌شوند می­‌توانند بدن خودرا با گلاب شستشودهند.

تب بر

برای کسی که تب دارد نوشیدن گلاب خنک به همراه یخ توصیه می­‌شود وهمینطور می‌­توان دستمالی به گلاب آغشته کرد وبدن شویه و پاشویه کرد. مخصوصا ناحیه بالای شکم که همان ناحیه کبداست رابیشتر با گلاب شستشو دهید چون کبد عضو گرم بدن است. 

انرژی زا

نوشیدن وبوییدن گلاب برای کسانی که امتحان دارند ونیاز به تقویت قوای بدنی دارند بسیار موثراست.

چشم

بوییدن، شستشو و اسپری کردن گلاب به ناحیه سر، سردرد و چشم درد را تسکین می­‌دهد.

حلق

برای افرادی که دچار التهاب حلق، لوزه، کام، خشکی مخاط، خونریزی از دهان و بینی هستند، خوردن وبوییدن وهمینطور غرغره کردن ودهان شویه کردن به وسیله گلاب توصیه می‌­شود و عملکرد خوبی به همراه خواهد داشت.

ماسک گلاب

برای رهایی از جوش‌­های خود، خمیری از جوش شیرین وگلاب تهیه کنید وآن را به هنگام خواب روی جوش‌­های خود قراردهید وفردای آن روز بشویید.

مو

گلاب به دلیل داشتن خاصیت ضد عفونی کننده برای آبرسانی به ریشه مو بسیار موثراست که می­‌توان با قطره چکان گلاب را به پوست سر بریزید. 

روغن گل محمدی

خواص مفرح، مقوی، مسهل، مسکن صفرا، رقیق کننده بلغم است.

  ضماد:روغن گل محمدی  نافع برای ورم مقعد، رفع جوش، التیام زخم­‌ها، خشک کردن زخم‌ها، رفع خونریزی و رطوبت رحم، رفع زگیل، ناراحتی‌های پوستی، رویانیدن گوشت تازه بر زخم­‌های عمیق، تحلیل ورم‌های گرم، شکستگی اعضاء ، رفع سردرد گرم، چشم درد، گوش درد، تقویت دندان و لثه، ترمیم زخم‌های دهان، رفع بد بویی عرق، قطع عرق ، مقوی دل و دماغ ،  درمان نزله گرم، عفونت بینی، بواسیر است.

  عصاره گل خشک شده

 قابض، رفع خونریزی سینه، قطع اختلالات خونی، رفع رطوبت معده، درمان یبوست، رفع خفقان گرم، رفع ضعف قلب، بند آوردن اسهال­های گرم (جزء داروهای سرد مزاج برای علاج سوء مزاج قلب و خفقان گرم قلب)، خشک کردن رطوبت­‌ها است.

 شربت گل سرخ

روش اول

چند عدد میوه گل محمدی را در یک قوری آب جوش ریخته و بیست دقیقه صبر کنید تا دم بکشد و حاصل دمنوش را با مقداری عسل جرعه جرعه بنوشید.

 روش دوم

20گرم گل محمدی خشک شده را دریک لیتر آب جوش ریخته  وصبرکنید تا دم بکشد. پس از هروعده غذا یه فنجان بنوشید.

 روش سوم

یک قاشق غذاخوری پر از برگ‌های گل محمدی و یک قاشق چایخوری چای سبز را در یک قوری چینی کوچک ریخته، آب جوش اضافه کنید. سپس صاف نمایید. فراموش نکنید برای دم کشیدن 5 تا 10 دقیقه زمان کافی است .

 شربت عسلی گل محمدی

برای معالجه‌ی آنژین شربت عسلی گل محمدی را توصیه کرده‌­اند. طرز تهیه آن  اینگونه است که یک چهارم آب جوش را با صد گرم گل محمدی ترکیب کنید و 24 ساعت زمان لازم است که دم بکشد. سپس ان را از صافی رد کنید و150گرم عسل طبیعی به آن اضافه کنید و روی حرارت قراردهید و هم بزنید تا سفت شود. این شربت را دربطری بریزید وهروقت دچار عارضه آنژین شدید آن را غرغره کنید.

گل قند 

نوشیدن شربت گل قند برای افرادی که دچار سل ریوی هستند بسیار مناسب است. این شربت از ترکیب گل محمدی، شکرو گلاب تهیه می‌­شود.

شربت عالی گل محمدی

65گرم گل محمدی را در1.5لیترآب روی حرارت می­‌جوشانیم. بعداز جوشیدن 12ساعت ظرف را درگوشه‌ای می‌گذاریم سپس از صافی رد می­‌کنیم. نیم کیلو شکر به آن اضافه می­‌کنیم و دوباره روی حرارت قرار می­‌دهیم  بعداز جوش آمدن کف آن را دور می‌ریزیم و با آب لیمو وپرتقال و نارنج ترکیب کرده و مصرف می‌­کنیم. شربت گل محمدی در گذشته برای درمان بیماری­‌های گوارشی و تنفسی استفاده می­‌گردید و علاوه بر آن برای رفع گرمازدگی نیز موثر است.


 موارد منع و احتیاط در مصرف

غنچه گل محمدی هیچ گونه منع مصرفی ندارد ولی از آن جایی که ملینی ملایم است نباید در مصرف آن زیاده روی کرد.

 

سخن آخر : گلاب جزء بهترین وقدیمی ترین عرقیات شناخته شده است که نتایج مثبت استفاده ازآن برای عموم روشن و واضح است.

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد