آشنایی با انواع قارچ و نحوه مصرف وکاربرد آن ها

آشنایی با انواع قارچ  و نحوه مصرف وکاربرد آن ها

قارچ

قارچ‌ شناسی شاخه‌ای از زیست‌ شناسی است  ۳۸ هزار نوع قارچ وجود دارد که بعضی­ها سمی و بعضی­ها قابل خوردن هستند. شکل و رنگ قارچ­ها با هم فرق دارد. گروهی از مردم عادی قارچ را بانام "کلاه­دیوان" و "چترمار می­خوانند". قارچ­ها تاثیرات زیادی می­توانند از خود برجای بگذارند از قبیل تخمیر­کردن انگور،که  آن را تبدیل به شراب می­کند و یا اگر درون حمام بگذارید رنگ کاشی­ها را سیاه می­کند و باعث پوسیدگی چوب درختان شده است که باعث رشد از نو، گیاه می­شود. قارچ­ها برخلاف گیاهان نمی­توانند خوراک خود را تامین کنند زیرا در تمام طول عمرخود مصرف کننده هستند. قارچ­ها انواع خوراکی دارند که از گونه­ی قارچ­های  چتری می­باشند.  

چرخه زندگی در قارچ­ ها

چرخه­ ی هاپلوئید 

در این مرحله از چرخه، میوز درون  زیگوت انجام می­گیرد و هاپلوئید به­ وجود می‌آید که میسلیوم‌های هاپلوئید تولید می‌کنند و قارچ در تمام مراحل رشدش هاپلوئید است. این حالت بیشتر در آسکومیست‌ها و زیگومیست‌ها دیده شده است. 

چرخه­ ی دیپلوئید 

در این چرخه میوز از سلول تخم میسلیوم‌های دیپلوئید به­ وجود می­آید و قارچ در همه مراحل رویشی خود دیپلوئید است. 

چرخه ­ی دیپلوبیونتیک 

دراین حالت قارچ دو نوع هاپلوئید و دیپلوئید تولید می­کند. که گامت‌های نر و ماده، در این مرحله تشکیل می­شود. که با آمیزش هاپلوئید و دیپلوئید تخم یا زیگوت ایجاد می­شود.  

خواص قارچ برای بدن

مصرف قارچ و سبزیجات بسیار مفید است وتاثیرات خوبی بر جای می­گذارند از مبتلا شدن به دیابت و بیماری­ها­ی قلبی جلوگیری می­کنند و باعث رشدسلول­­ها می­شوند. 

قارچ­ ها و سرطان

قارچ هم مانند گوجه­ فرنگی، هویج، فلفل­دلمه‌ای­ قرمز و سبز،، کدو­تنبل، حبوبات و کدو، دارای آنتی­اکسیدان هستند. سلنیوم یک ماده­ی معدنی مهم است که در قارچ وجود دارد. که ماده معدنی بر­عملکرد آنزیم کبد تاثیر می­گذارد، که باعث سم زدایی در کبد می­شود که برای پیش­گیری از سرطان بسیار اهمیت دارد. قارچ به­علت دارا بودن ویتامین D برای رشد سلول­های سرطانی بسیار مهم است. قارچ­ها چون حاوی فولات هستند برسنتز DNA موثر هستند. 

 برای دیابت

کسانی که دیابت نوع یک دارند با مصرف، قارچ به­دلیل داشتن فیبربالا سطح گلوکزقند آن­­ها پایین می­آید و کسانی که دیابت نوع دو دارند با مصرف قارچ سطح قند، انسولین، لیپید خود  را کنترل می­کنند. یک پیمانه قارچ گریل شده حاوی سه گرم فیبر است. در طول روز گفته شده است که مردان 30-38 گرم و زنان21-25 گرم قارچ مصرف کنند.

سلامت قلب 

قارچ به­دلیل داشتن فیبر، پتاسیم و ویتامین C برای سلامت قلب بسیار مهم است. پتاسیم و سدیم در کنارهم تاثیر زیادی بر­سلامت قلب دارند. خوردن قارچ در کاهش کلسترول و فشار خون بسیار مهم است.

تقویت سیستم ایمنی بدن 

قارچ به­دلیل داشتن ماده معدنی مهم سلنیوم وبا تحریک سلول‌های T سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

 کنترل وزن

سبزی­جات به­دلیل دارا بودن فیبر بالا در روند کاهش وزن نقش مهمی دارند زیرا فرد با خوردن این گروه از محصولات احساس سیری می­کند. قارچ دارای دو نوع فیبر است که عبارتنداز: بتا گلوکان و کیتین. 

انواع قارچ

قارچ صدفی

نخستین بار این­گونه در هندوستان کشف شده است. که به­علت دارا بودن بهترین طعم،  به یک گونه تجاری مبدل شده است.  

 


قارچ صدفی خرما

این نوع قارچ در شرق ایالات متحده رشد می­روید و درختان سخت چوبی را فرا می­گیرد و در بهار و تابستان رشد می­کند. 

قارچ صدفی درخت

به این نوع قارچ، قارچ حصیری یا تپه­ی گفته می­شود و در مناطق معتدله و جنگل­های گرم­سیری رشد می­کند.  

قارچ صدفی طلایی

این گونه از قارچ­ها ترد و شکننده هستند که طعمی تلخ و تند دارند وبعد از پخت بوی تند­ی  از خود ساطع می­کنند. که این گونه در چین و جنوب ژاپن کشت داده می­شود. 

قارچ شاه­ صدف

این گونه از قارچ­ها بهترین مزه را دارند که در جنوب­اروپا، آفریقا، مرکز­­آسیا، کهکیلویه و بویراحمر کشت داده می­شود و نام قارچ خاکزی را به این گونه داده­اند.  

قارچ صدفی آبالون   

این نوع قارچ را با نام قارچ صدفی افرا می­شناسند و دو چرخه­ی زندگی دارد، عبارتنداز:  چرخه جنسی و غیر جنسی. این گونه از قارچ­ها در­آسیا به­ویژه  تایوان و تایلند کشت داده می­شود.  

قارچ صدفی ترخون    

این قارچ به­دلیل عطر و طعم خاص آن مورد توجهه  قرار گرفته است.  در اروپا کشت داده می­شود و رنگ این­گونه در ابتدا زرد متمایل به قرمز یا خرمایی رنگ است که با گذشت زمان به رنگ قهوه­ی تیره تغیر شکل می­دهد. 

قارچ صدفی صورتی

این گونه قارچ­ها در مناطق گرمسیری می­رویند و به نام قارچ توت­فرنگی و قارچ فلامینگو شناخته می­شود.

قارچ خوراکی والاریلا

این گونه در مناطق گرمسیری پرورش داده می­شود و طعمی بسیار لذیذ­ی  دارند. چینی­ها هزار سال پیش موفق به کشت این قارچ شدند. این­گونه در ایران پرورش داده نمی­شود. 

قارچ خوراکی یا قارچ جنگل

این­گونه از قارچ­ها در مناطق خنک و کوهستانی می­رویند که بسیار لذیذ هستند و غذای سنتی کشورها­ی چین و کره و ژاپن محسوب می­شود. 

قارچ گوش چوب

این نوع قارچ به دلیل نداشتن مزه­ی زیاد بیشتر در سوپ استفاده می­شود این قارچ را بانام گوش ­یهود، گوش ­چوب، قارچ­ گوش خوانده می­شود. 

تشخیص قارچ ناسالم و سالم

خیلی­ها براین باورند که قارچ سفید کیفیت برتری دارد در صورتی که کاملا اشتباه می­کنند چون قارچ کرمی هم محبوبیت دارد.

برای فهمیدن این­که آیا قارچ کیفیت مطلوب را دارد وزن آن را می­سنجند یعنی اگر وزن قارچ سنگین باشد به این معنی است که کیفت برتری دارد.

 گاهی برایتان پیش آمده است که شاهد لکه­هایی قهوهایی برروی قارچ بوده­اید که یک نوع باکتری است که پیشنهاد می­شود قارچ­ را قبل از خوردن خوب بپزید. 

کلاهک قارچ نباید شکاف داشته باشد

کلاهک قارچ باید بسته باشد زیرا نقش حفاظتی برای منبع مفید زیر پرده­های قارچ است.

 

ویژگی‌های قارچ‌های سمی

 قارچی که به رنگ سیاه، سرخ، سفید، کمی لزج و بدبوباشد نشان دهنده­ی قارچ سمی است. واگر زایده­یی در زیر قارچ دیده شود نشان دهنده­ی سمی بودن آن است . 

انواع قارچ سمی

قارچ آمانیت

در میان قارچ­ها اگر قارچی که روی کلاهک آن رنگ قرمز باشد نشان­دهنده­ی سمی بودن آن است. 

قارچ آگاریک

این نوع از قارچ را می­توان از طریق بوییدن تشخیص داد که بوی شیمیایی و ناخوشایندی دارند که این بو، شبیه به بوی جوهر هندی است  و اگر به جای پره­های تیغه مانند در زیر کلاهک روزنه­های اسفنجی باشد که این روزنه­ها به رنگ سفید، زرد، کرم هستند و اگر بعد ازپخت به رنگ آبی در بیایند نشانه بر سمی بودن آن­ها دارد. 

قارچ­ های کوچک قهوه­ ای

بسیار کوچک و غیرقابل تشخیص هستند اکثرا خطرناک نیستند ولی بعضی ازآن­ها سمی بوده و در صورت مصرف باعث بیماری می­شوند.

قارچ امانیت با کلاهک مرگ

به­ نام مگس کش شناخته شده­اند   تیغه­ها و هاگدانهای سفید رنگ دارند این گروه از قارچ­ها بیشتر در انگلستان وجود دارند. 

قارچ­ های مورکلا

این گونه از قارچ­ها اگر استفاده شوند باعث سردرد، سرگیجه، استفراغ، و حتی مرگ شخص را به­دنبال دارد. 

قارچ سمی میلک کپ

این نوع قارچ­ها ماده­ی شیر مانند در زیر کلاهک خود تولید می­کنند که بیشتر آن­ها سمی هستند.

کمپوست چیست؟

کمپوست، مخلوط بقایای حیوانی و گیاهی است. که مواد معدنی، کربوهیدرات­ها و پروتئین­ها­یی که داخل این بقایا وجود دارد، برای قارچ­ها مفید است.

 

مراحل تولید قارچ

ریشه دوانی در کمپوست

این مرحله 14-17 روز طول می­کشد و در این مدت دمای ۲۵ درجه سانتی گراد لازم است . رطوبت محیط حدود ۹۰ تا ۹۵% تنظیم می­شود سطح کمپوست را با روزنامه بپوشانید و سطح روزنامه‌ها را با آبپاش آبیاری کنید.

ریشه دوانی در خاک پوششی

دراین مرحله باید بین کمپوست و خاک پوششی اختلاف کرد.  

هوادهی

پس از رشد میسیلیوم باید آن را وادار به رشد زایشی کنیم یعنی در این مرحله دما را کاهش می­دهیم.

باردهی

پس از مدت 7 روز قارچ­ها وارد مرحله­ی  رشد ته­سنجاقی می­شوند که سرانجام قارچ پرورش داده می­شود.

برداشت قارچ­ها در این مرحله برداشت اول می­گویند. 

 

 

 

 

 

سخن آخر

قارچ­ها انواع گوناگونی دارند که نوع خوراکی آن در بسیاری از غذا­ها استفاده می­شود به­دلیل داشتن بافتی نرم در هنگام پخت مقدار­ی آب از خود پس می­دهند که علاوه­ بر مصارف گوناگون خواص مفیدی دارند و حاوی پروتئین هستند. 

 

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد