آشنایی با استان کرمانشاه و جاذبه‌های دیدنی آن

آشنایی با استان کرمانشاه و جاذبه‌های دیدنی آن

 

کرمانشاه در گذر زمان

 

قته چرمی کرمانشاه

 

کرمانشاه یکی از شهرهای تاریخی و فرهنگی ایران محسوب می‌شود و پیدایش آن به سده چهارم میلادی برمی‌گردد و از آن دوران تا حمله اعراب به ایران به عنوان دومین پایتخت ساسانیان واقع شده بود. در دوره‌ی سلجوقیان در قرن یازدهم میلادی کرمانشاه به عنوان شهر ارشد کردستان انتخاب شد. در قرون وسطی شهر کرمانشاه یا قَرمَسین در حکم یکی از نواحی چهارگانه عراق عجم شناخته شده است. با گذشت یازده قرن از حمله‌ی اعراب به ایران، این شهر شکل شهرنشینی خود را در دوران قاجار بازیافت و به‌دلیل قرارگرفتن در چهارراه دو محور شمال به جنوب و خاور به باختر و نیز همسایگی با کشور عراق و واقع ‌شدن بر سر راه شهرهای زیارتی کربلا و بغداد اهمیت بسیار زیادی داشته است. شهر کرمانشاه از شمال به کوه فرخشاد، از شمال باختری به طاق‌بُستان و از جنوب به سفید کوه منتهی می‌شود و یکی از شاهراه‌های ارتباطی خاور و باختر و کهن‌ترین راه گذر از ایران به میان‌رودان است. کرمانشاه دارای آب وهوای معتدل کوهستانی است. نام شهرکرمانشاه با تغییرحکومتی به حکومت دیگر دستخوش تغیر تحول قرار می‌گرفته است و یکی از قدیمی‌ترین نام‌های این شهر الیپی بوده است که در زمان فرمانروایی کاسی‌ها این نام را به خود گرفته است و همچنین در دوران هخامنشیان کرمانشاه را با نام‌های کامبادن، کارمیسین، کارمیشین و کرمینشان می‌خواندند. نام کرمانشاه پس از پیروزی انقلاب ۵۷ به قهرمانشهر و چندی بعد به باختران تغییر پیدا کرد، ولی از آن‌ جایی که این امر با اعتراضات مردمی همراه شد، با تلاش‌های اسماعیل ططری و با تصویب قانونی نام شهر به نام قدیمی خود تغییر یافت. کرمانشاه از لحاظ بقایای سکونت‌های پیش از تاریخ، یکی از مناطق بسیار غنی و مهم در ایران و غرب آسیا به شمار می‌رود. قدیمی‌ترین تمدن بشری و زندگی در شهر کرمانشاه به دوره‌ی دیرینه سنگی باز می‌گردد که شامل چند تبر دستی سنگی است که در منطقه‌ی گاکیه و غرب هرسین یافت شده‌ است. نخستین انسان‌هایی که در حدود ۹ هزار سال پیش با گرم شدن زمین غارنشینی را ترک کرده و به زندگی یکجانشینی روی آورده‌اند ساکنان این بوم بوده‌اند. زبان بییشتر مردم این استان کردی، که باگویش‌های مختلفی از قبیل کلهری، گورانی، اورامی، جاقی و لکی صحبت می‌کنند و زبان مردم شهرستان سنقر ترکی سنقری است. از ایل‌های کرد زبان، ایل کلهر، ایل زنگنه، ایل گوران، ایل سنجابی و ایل قلخانی در استان کرمانشاه مستقر هستند. 

 

اورامانات


جاذبه‌های گردشگری

کرمانشاه آثار تاریخی و جاذبه‌های طبیعی بسیاری دارد. در استان کرمانشاه ۳۰۰۰ اثر تاریخی یافت شده است  که تاکنون ۷۱۶ اثر آن به ثبت آثار ملی و یک اثر به ثبت اثر جهانی رسیده است. از میان آثار دیدنی و تاریخی استان کرمانشاه می‌توان به بیستون اشاره کرد که به ثبت جهانی رسیده است. 


بیستون

 

جاهای دیدنی و بسیار زیبای این استان عبارتنداز: معبد آناهیتا، درخت رحمت، سراب نیلوفر، غار قوری قلعه، بیستون، کتیبه شیخ علی خان زنگنه، 


کتیبه بیستون

 

 طاق بستان، سراب صحنه طبیعت بی‌همتا، مسجد شافعی ها مسجدی به سبک مساجد ترکیه، کنگاور، سنگ‌هایی با خطوط پهلوی، طاق گرا (طاق شیرین)، 


سراب روانسر

 

باغ گل‌ها یکی از منحصربه فردترین باغ‌ها، موزه پارینه سنگی زاگرس، موزه پوشاک و زیورآلات، دالاهو منطقه‌ای سرسبز با آب‌های خروشان، ریجاب برگی زیبا از دفتر طبیعت، قلعه یزدگرد اثری شگفت انگیز بر فراز کوه دالاهو، آبشار پیران(ریجاب)، آرامگاه بابا یادگار، وجود آثاری از عصر ساسانیان در دل دره سرخه لیزه، زندان دوناب(زینان)، قلعه ویرانه، چهارطاقی گنبد کلایی، قلعه و برج خاموشی و نقش برجسته بهشت و دوزخ. 

غذاهای سنتی استان کرمانشاه

 

دنده کباب 

برای تهیه‌ی این خوراک خوشمزه از دنده‌ی گوسفند، زعفران و ادویه‌ی ویژه استفاده می‌کنند و یکی از معروف‌ترین غذاهای این استان می‌باشد.

 

مسجدشافعی


خورش خلال

خورش خلال با گوشت گوسفندی، روغن (به صورتی سنتی از روغن کرمانشاهی استفاده می شود)، گلاب، خلال بادام، زرشک، رب گوجه فرنگی به همراه ادویه طبخ می‌شود. مردم کرمانشاه مردمانی مهمان نوازی هستند زمانی که میهمانی برای آن‌ها می‌آید خورشت خلال برای وی تهیه می‌کنند. به عبارتی می‌توان گفت خورشت خلال از غذاهای مجلسی این استان می‌باشد.

 

خورشت خلال


آش عباسعلی

مردم کرمانشاه در فصل سرما انواع آش‌ها ر ا می‌پزند که از این میان آش عباسعلی بسیار معروف است. داستان این آش طبق داستان‌هایی که مردم محلی  می‌گویند به زمان پهلوی اول  باز می‌گردد. در این دوران برگزاری مراسم مذهبی ممنوع اعلام شد و شخصی به نام عباسعلی در مساجد برای افطار آشی پخت و بین مردم تقسیم کرد که بعد از آن به آش عباسعلی معروف شد. در آش عباسعلی ب مانند آش‌های دیگر حبوبات (نخود، لوبیا، عدس، پوره گندم) حرف اول را می‌زند. گوشت، سبزیجات معطر، روغن کرمانشاهی و ادویه جات مختلف از دیگر مواد اولیه‌ی آش عباسعلی است. آش عباسعلی اغلب اوقات در ماه رمضان تهیه و به فروش می‌رسد.

آش سورانه

در فصل بهار گیاهی به نام سورون در منطقه کرمانشاه رشد می‌کند که شبیه به تره می‌باشد. این آش بیشتر شبیه به یک نوع بورانی است و بیشتر در فصل بهار تهیه می‌شود. زنان خانه‌دار کرمانشاهی این گیاه را به همراه گوشت چرخ کرده، روغن زیتون، شکر، رب انار و پیاز تهیه می‌کنند.

شلمین

شلمین یا شلم آشی است که بیشتر اوقات در فصل زمستان تهیه می‌شود. این غذا طعمی متفاوت دارد و کمی ترش مزه است. شلمین همان شلغم است. برای طبخ این غذا ابتدا شلغم و برگ آن را خرد کرده و می‌پزند.  بعد از آن گندم بلغور شده را پخته و در ظرف‌های مخصوص ریخته و ورز می‌دهند. شلغم و آب آن را با انار و سبزی محلی مخلوط می‌کنند و روی بلغور می‌ریزند و چند روزی به همان صورت باقی می‌ماند. بعد از چند روز ماده آماده‌ی شده را شبیه ترخینه تکه کرده و در زمستان آن را استفاده می‌کنند. 

جرگ و بز

این غذا فقط در کرمانشاه پخته می‌‌‌شود. جرگ وبز با جگر گوسفند تهیه می‌شود. ابتدا جگر گوسفند زیر خاکستر کباب می‌شود و بعد از  پخت، آن را با نمک، فلفل و زردچوبه مخلوط می‌کنند و داخل روده‌ی تمیز شده‌ی گوسفند قرار می‌دهند و دوباره آن را کباب می‌کنند. جرگ و بز به نوعی، سوسیس محلی، آن هم نوع سالم سوسیس است.

کوکو پاغازه

این غذا با سبزی محلی و تخم مرغ و پیاز و سیر طبخ می‌شود که خاصیت دارویی فراوانی دارد سبزی این غذا در هنگام فصل بهار می‌روید.

والک پلو

مواد لازم برای تهیهی این غذا شامل زبان گوساله، برنج، روغن زیتون یا کرمانشاهی به همراه ادویه‌های مخصوص است و والک نوعی سبزی محلی در استان کرمانشاه است که خواص دارویی دارد.

 

ریجاب


ونوشک پلو

ونوشک یا پسته کوهی میوه درختی است که در استان کرمانشاه وجود دارد. برای تهیه ونوشک پلو نیاز به ونوشک تازه ، برنج، گوشت چرخ کرده، رب گوجه فرنگی و زعفران است. طعم این غذا بسیار لذیذ است و یکی از غذاهای پرطرفدار کرمانشاهی محسوب می‌شود.

کوفته شیرین

کوفته‌ی شیرین یکی دیگر از غذاهای خوشمزه استان کرمانشاه است. این غذا که در ظاهر شبیه به کوفته معمولی است ولی دارای طعم متفاوتی است. مواد اولیه این غذا شامل گوشت چرخ کرده، شکر، نعنا خشک، پیاز، سرکه و تخم مرغ است.

نان کلانه

 با وجود این که این نان به عنوان نان شناخته می‌شود ولی باید گفته شود که یک میان وعده‌ی بسیار عالی است. مواد مورد نیاز برای تهیه نان کلانه، خمیر آرد گندم به همراه گیاه محلی به نام پیچک است. بعد به شکل نان بر روی ساج پخته می‌شود و سپس آن را با کره یا روغن حیوانی چرب می‌کنند و به همراه دوغ یا ماست میل می‌کنند.


دیوارگاوری

 

 

 

 

سخن آخر

استان کرمانشاه یکی از استان‌های غربی کشور است که جاذبه‌های گردشگری و تاریخی زیادی را در دل خود جای داده است.

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد