آشنایی با غذاهای استان گیلان

آشنایی با غذاهای استان گیلان

غذاهای محلی استان گیلان

 

 انواع غذاهای محلی استان گیلان

 

زمانی که تعطیلات می‌شود خیلی‌ها دوست دارند راهی شهرهای سرسبز شمال شوند، شهرهایی که به غیر از جاذبه‌های منحصربفرد غذاهای خوشمزه‌ای هم دارند. غذا یکی از نمادهایی است که به خوبی فرهنگ هر ناحیه را نشان می‌دهد. در شمال ایران هم مردم خلاق با سالم‌ترین و بهترین مواد اولیه، غذاهایی را به وجود آورده‌اندکه هم خوشمزه و هم مغذی هستند. شمال ایران پر از غذاهای رنگارنگ است که با چاشنی‌های بومی، وسوسه انگیز و در کل کشور معروف شده‌اند گیلانی‌ها حدود ۲۲۰ غذای محلی دارند و به همین دلیل است که وقتی در سال ۱۳۹۴ سازمان یونسکو رشت را به‌عنوان پایتخت خلاق غذا معرفی کرد، کسی تعجب نکرد. پایه‌ اصلی خیلی از غذاهای محلی گیلان، سیر، بادمجان، گردو، زردچوبه، طعم‌دهنده‌های ترشی مثل آب انار و نارنج و سبزی‌های محلی مثل چوچاق و خالواش است. 

انواع غذاهایی محلی

 

ترش واش

 

ترش واش

ترش واش غذای ترش و خوش‌طعمی است.  در تهیه این غذا از بادمجان سرخ‌شده و سینه مرغ تفت داده شده و سبزی مخصوص استفاده می‌کنند. سیر را تفت می‌دهیم و مرغ را به آن اضافه می‌کنیم و بعد رب آلوچه را اضافه می‌کنیم. خورشت که جاافتاد، بادمجان و آب‌ نارنج را به ترکیبمان اضافه می‌کنیم و آخر هم چند حلقه گوجه‌فرنگی سرخ‌شده رویش می‌چینیم.

مرغ ترش

اگر شما از دسته افرادی هستید که این غذای خوشمزه را میل کرده است پس باید گفت که هیچ وقت مزه آن از ذهن شما نخواهد رفت. مرغ ترش گیلانی‌ها با نسخه‌ مازندرانی‌اش متفاوت است و گردو ندارد. برای تهیه مرغ ترش خوشمزه ، باید پیاز، مرغ، لپه و سبزی را با سیر تفت بدهیم و در آخر هم تخم‌مرغ می‌زنیم و آب‌ نارنج اضافه می‌کنیم.

کوکوی مرغ گیلانی

یکی از غذاهای سنتی گیلان که کوکوی مرغ یا بادکوبه‌ای هم به آن گفته می‌شود. برای درست کردن این کوکو تخم‌مرغ‌ها را هم می‌زنیم و زعفران، نمک و فلفل اضافه می‌کنیم. بعد مرغ‌ها را ریز می‌کنیم و با پیازداغ و آب‌لیمو روی تخم‌مرغ‌ها می‌ریزیم. حال مایع به دست آمده را درون تابه یا فر می‌گذاریم تا طلایی شود.

 

میرزا قاسمی خوشمزه ترین غذای گیلانی

 

میرزاقاسمی

بیشتر افراد در سفر خود به گیلان برای یکبارم که شده میرزاقاسمی را خورده‌اند ناگفته نماند که بیشتر افراد میرزاقاسمی را به عنوان پیش غذا می‌دانند. اسم میرزاقاسمی از محمد قاسم خان آمده که در دوره ناصرالدین‌ شاه والی رشت بوده است. از قدیم طرز پخت این غذا به این صورت بوده که بادمجان‌های کبابی و گوجه‌فرنگی خرد شده را به سیر داغ اضافه می‌کردند، بعد هم تخم‌مرغ روی‌شان می‌شکستند، الان هم به همین صورت طبخ می‌شود.

 

کباب ترش


سیر قلیه

برگ سیرتازه را خورد می‌کنیم و درون تابه تفت می‌دهیم و بعد تخم‌مرغ هم‌زده روی آن می‌ریزیم. مرغ‌ و لپه را می‌پزیم البته در برخی نقاط گیلان از لپه استفاده نمی‌شود و برگ سیر را اضافه می‌کنیم تا جا بیافتد. بعضی از غذاهای محلی گیلان به‌جای مرغ  از گوشت اردک هم استفاده می‌کنند.

اناربیج

اناربیج یا انارآویج غذای گیلانی‌ست که در هنگام پخت آن از سبزی محلی مثل خالواش استفاده می‌شود.  سبزی تهیه شده را تفت می‌دهیم، گردو را آسیاب می‌کنیم و  گوشت چرخ‌کرده را با سبزی چوچاق ورز می‌دهیم، قلقلی می‌کنیم و در تابه می‌ریزیم. بعد هم سبزی، پیاز داغ، زردچوبه و گردو را اضافه می‌کنیم. رب انار و رب گوجه‌فرنگی را با هم  تفت می‌دهیم و روی سبزی‌ها می‌ریزیم. در نهایت هم گوشت قلقلی‌ها اضافه می‌شوند و می‌گذاریم تا غذایمان جا بیافتد. 

باقلاقاتق

یکی از معروف‌ترین و خوشمزه ‌ترین غذاهای محلی گیلان باقلا‌قاتق است که تهیه کردنش سخت نیست. بهتر است در هنگام پخت این غذا از  لوبیای رشتی یا پاچ باقالی استفاده کنید. پاچ باقالی را با سیر تفت می‌دهیم، مقداری آب اضافه می‌کنیم و شوید خشک اضافه می‌کنیم و زردچوبه می‌زنیم. بعد تخم‌مرغ به آن اضافه می‌کنیم. تخم مرغ را نباید هم بزنید.

ترش تره

برای تهیه‌ی ترش تره باید سیر را حسابی تفت دهیم ، سپس سبزی ترش تره که خالواش و اسفناج است را از قبل به همراه برنج نیم دانه و زردچوبه و آب می‌پزیم  و به سیر سرخ شده اضافه می‌کنیم برای ترش شدن غذایمان به آن آب نارنج و آبغوره اضافه

می‌کنیم و حال که غذایمان در مرحله‌ی آخر سرخ شدن بود به آن تخم مرغ اضافه می‌کنیم

 

آغوزمسما

  

کال کباب

کال کباب به عنوان یک پیش غذا استفاده می‌شود. برای درست کردن کال کباب کافی است که  چند دانه بادمجان کبابی، گردو، آب انار ترش، چوچاق تهیه کنیم، بادمجان‌ها را له کنید و بعد سیر، گردو، چوچاق و نعنا به آن اضافه کنید و همچنان به کار کوبیدن ادامه بدهید. زمانی که موادمان حسابی له شدند آب انار ترش را به آن اضافه می‌کنیم.

نازخاتون

در هنگام طبخ نازخاتون باید بادمجان‌های کبابی را ساطوری ‌کنیم. رویش آب انار و آبغوره می‌ریزیم و بعد اجازه می‌دهیم کمی با هم بپزند و غلیظ شوند. کمی بعد پیاز، گلپر، نعنا و گوجه‌فرنگی اضافه می‌کنیم. 

چغرتمه

چغرتمه یکی دیگر از غذاهای محلی استان گیلان است که طرفداران خاص به خود را دارد. برای تهیه‌ی این غذا مرغ را می‌پزند و پیاز را سرخ ‌می‌کنند و سپس چند تخم‌مرغ در آن می‌شکنند، کمی نمک و ادویه به آن اضافه می‌کنند و بعد از آن میان کماجدان گذاشته و می‌جوشانند و بعد از اینکه خوب پخته شد از روی آتش بر‌می‌دارند.  

 

ترش تره

 

کوکوی اشپل ، کوکویی محلی و متفاوت

اشپل تخم ماهی است که در شمال ایران به دلیل فراوانی ماهی بسیار یافت می‌شود. کوکوی اشپل در گیلان غذای متداولی است و با روشی بسیار ساده با ترکیب اشپل با تخم مرغ درست می‌شود. خوردن کوکوی اشپل قطعا طعم متفاوتی را از سفر به گیلان در ذهن شما ثبت می‌کند.

واویشکای گیلانی، یک خوراک جگر متفاوت

نام دیگر واویشکا که در گیلان طرفداران زیادی دارد، جغوربغور است که همان خوراک جگر است. انواع مشابه این غذا در استان‌های دیگر هم نیز دیده می‌شود.  این غذا را با تفت دادن و سرخ کردن دل، جگر و قلوه‌ی گوسفندی به همراه ادویه و پیاز و رب گوجه تهیه می‌کنند.

پامادور خورشت،  برای طرفدران طعم‌های ترش

پامادور خورشت یکی از غذاهای محلی گیلان است که طعم آن ترش است. این غذای قرمز رنگ از ترکیب خوش عطر و طعم گوجه، سیر، کره و ادویه‌های مورد علاقه تهیه می‌شود و در آخرین مرحله‌ی پخت چند تخم مرغ روی ترکیب اضافه می‌کنیم و بدون هم زدن اجازه می‌دهیم به آرامی بپزند. این خورشت خوشمزه را می‌توانید با برنج کته میل کنید.

مالابیج از ویژه‌ترین غذاهای شمالی

شمال غذاهای دریایی زیادی دارد که برای درست کردن آن‌ها از چاشنی‌هایی استفاده می‌شود که طعم آن‌ها را منحصربفرد می‌کند. مالابیج یکی از آن غذاهای دریایی است که هم در گیلان و هم در مازنداران پرطرفدار است و برای درست کردن آن از ماهی سفید، سبزی‌های معطر، مغز گردو و رب انار استفاده می‌کنند. ماهی‌ها را بر روی آتش یا ذغال درست می‌کنند اما از آنجایی که امروزه بیشتر خانواده‌ها فر دارند تهیه‌ی آن کمی راحت‌تر شده است. در واقع برای آماده کردن این غذا شکم یک ماهی سفید نر را با رب انار، سبزیجات و گردو پر می‌کنند و می‌گذارند که ماهی کبابی شود.

گیجاواش

این غذا مثل سیر واویج درست می‌شود با این تفاوت که به آن سبزی گیجاواش هم اضافه می‌کنند. گیجاواش یک سبزی محلی است که به صورت خودرو در تپه‌های گیلان رشد می‌کند. برای تهیه‌ی این غذا سبزی سیر و سبزی گیجاواش را تفت می‌دهیم و بعد تخم مرغ‌های زده شده را به روی سطح سبزی‌ها اضافه می‌کنیم. این غذای خوشمزه به عنوان یکی از غذاهای محلی استان مازندران معروف است.

ناز خاتون

برای تهیه‌ی این ترشی به یادماندنی، بادمجان، گوجه فرنگی، پیاز رنده شده، آبغوره، نعنای خشک و رب انار را باهم مخلوط می‌کنیم. 


اناربیج

 

کدوبره

این غذای گیاهی،  برای کسانی که به دنبال رژیم غذایی هستند بسیار مفید می‌باشد. این غذا با سیب زمینی، کدو سبز، گوجه فرنگی، پیاز، سیر و تخم مرغ تهیه می‌شود و به دلیل آن که زمان پخت کمی دارد در بسیاری از زمان‌ها که وقت کمی دارید بسیار مناسب می‌باشد.

آغوز مسما

یکی از خوشمزه‌ترین غذاه‌های گیلانی که در برابر آن نمی‌شود مقاومت کرد خورشت آغوزمسماست. ترکیب گوشت اردک و گردو این غذا را تبدیل به غذایی مقوی و پرانرژی کرده است. برای درست کردن این غذا از گوشت اردک، گردو، پیاز سرخ شده، آب، شکر، رب انار و دانه‌های ساییده شده‌ی انار بهره می‌گیرند. پخت این غذا ملزوم چند ساعت وقت است تا خوب جا بیافتد.

خورشت آلو 

اگر غذای ملس دوست داشته باشید حتما خورشت آلوکه یکی از محبوب‌ترین غذاهای گیلان است را تهیه نمایید. این غذا از مرغ، دانه‌های انار، آب نارنج، زعفران، پیاز، آلو و گردو درست می‌شود. اجازه دهید تا آب غذا خشک شود و بعد آن را استفاده کنید.

اسپناساک از غذاهای نونی شمالی

ماده‌ی اصلی این غذای خوشمزه‌ی مازندرانی اسفناج است و با خوردن آن می‌فهمید که اسفناج چه طعم بی‌نظیری دارد. برای درست کردن این غذا از گوشت، اسفناج تازه استفاده می‌کنند.

باقلا وابیج

مازندرانی‌ها در خیلی از غذاهای خود از باقلای پلویی استفاده می‌کنند که طعم بی‌نظیری به غذا می‌دهد. باقلا وابیج را با باقلا، شوید خشک، تخم‌ مرغ، سیر و کره درست می‌کنند و معمولا با برنج خوش عطر شمال، زیتون پرورده و ماهی شور خورده می‌شود.

  

 

کال کباب

 

خورشت سیر انار

یک غذای پرطرفدار که در آن انار استفاده می‌شود. دیگر مواد این خورشت،  پودر‌موسیر، مرغ، پودر‌سیر، روغن کنجد، زعفران، سیر، رب انار و پیاز است. این غذا بعد از حدود ۱ تا ۲ ساعت جا می‌افتد و در آن به جای گوشت مرغ می‌توانید از گوشت بلدرچین استفاده کنید.  

 

مالابیج

شوید قرمه

این غذا با شوید تازه، گوشت، روغن، پیاز، گوجه سبز و لوبیا قرمز درست می‌شود و باید ساعت‌ها بپزد تا حسابی جا بیفتد لوبیاها را حتما چند ساعتی قبل از پخت خیس کنید.

کئی پلا

کدو پلو یکی دیگر از غذاهای محبوب و دل چسسب مازندرانی است که با کدوی رنده شده، گوشت چرخ کرده، پیاز، زیره، برنج، زردچوبه و کره‌ی محلی درست می‌شود. 

ناردونی

در بیشتر غذاهای شمالی انار و رب انار جایگاه ویژه‌ای دارد. ناردونی یعنی دانه‌های انار. مواد لازم برای تهیه این غذا سیر، پیاز، دانه‌های انار، رب انار و مرغ است. ابتدا پیاز و سیر را تفت می‌دهیم و مرغ را به آن اضافه می‌کنیم تا سرخ شود. سپس دانه‌های انار و رب انار را اضافه می‌کنیم و در آخر به این ترکیب آب اضافه می‌کنیم تا مثل خورشت بپزد. این خورشت خوشمزه معمولا به همراه برنج خوش عطر شمالی سرو می‌شود.

اسفناج مرجی

این غذا از ترکیب اسفناج و انار درست می‌شود. برای تهیه‌ی اسفناج مرجی از اسفناج پخته، عدس، سیر و انار ترش استفاده می‌شود. وجود اسفناج و عدس این غذا را به غذای مناسبی برای کسانی که کمبود آهن دارند تبدیل کرده است. در این غذا از سبزیجات معطر، سیر، نعناع، پیاز و هویج استفاده می‌شود.

 

چغرتمه

 

 

 

 

سخن آخر

گیلان علاوه برجاذبه‌های گردشگری که دارد غذاهای متنوع بسیاری هم دارد به گونه‌ای که فکر کردن به غذاهای محلی گیلان باعث می‌شود دهانمان آب بیافتد.

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد