ماکارونی و چاشنی‌ها

ماکارونی و چاشنی‌ها

ماکارونی

 

 

ماکارونی و تاریخچه‌ی پیدایش آن

 

 

برای اولین بار تولید ماکارونی توسط یک دوشیزه‌ی چینی و ملوان ایتالیایی انجام شد. طبق مستندات برجای مانده گفته شده است که روزی دوشیزه‌ی چینی در حال تهیه‌ی خمیر نان بوده است. که در حین کار خود با یک ملوان ایتالیایی صحبت می‌کرده است که تمرکز کافی بر روی کار خود نداشته و ناخودآگاه ظرف خمیر، به روی میز می‌ریزد و به حالت رشته رشته درمی‌آید این دو شخص تصمیم می‌گیرند این راز را بین خود حفظ کنند و رشته‌های به دست آمده را در معرض نور خورشید قراردادند تا خشک شود و سپس آن را درون غذا ریختند و به این پی بردند که چه ترکیب خوشمزه‌ای را کشف کرده‌اند. نام این ملوان ایتالیایی اسپاگتی بوده است. این شخص بعد از برگشت به شهر ایتالیا تصمیم گرفت این خوراک را با طعم دهنده‌های دیگر مخلوط کند و خوارکی خوشمزه تر و مغذی‌تر درست کند و از آن پس باعث شد که ایتالیا به بزرگترین منبع استفاده و تولید کننده‌ی اسپاگتی در جهان تبدیل شود. 800 سال قبل تولید ماکارونی به دلیل شرایط اقلیمی ایتالیا وکشت گندم سخت برای تهیه‌ی آرد سمولینا در ایتالیا شروع شد و از آن‌ جا به مناطق دیگر برده شده است. تولید ماکارونی به عنوان صنعت خانگی بوده است و بعدها با آمدن دستگاه‌های ابتدایی در سال1860 تولید ماکارونی، صنعتی شد. با گذشت زمان و با ورود دستگاه‌های مجهزتری چون مخلوط کننده‌ها، پرس کننده‌ها، خمیر‌کن‌ها و قفسه‌های خشکانیدن تولید ماکارونی انبوه‌‌تر شده است. با توسعه یافتن ماکارونی‌ها در سطح دنیا کشور ایران هم سعی به تولید این خوراک خوشمزه کرده است. در حال حاضرایران در   تولید و صادرات این محصول از دسته کشور‌های توسعه یافته به حساب می‌آید. برند معروف تولید ماکارونی به شرکت زر ماکارون برمی‌گردد. اولین کارگاه مربوط به تولید ماکارونی در ایران در سال 1313 با نام"لوبل" شروع به فعالیت خود کرده است. تولید روزانه‌ی این کارخانه 20-30 کیلوگرم  بوده است که برای مصرف سفارتخانه و کنسول‌گری‌های خارجی استفاده می‌شده است. بنابراین اولین شرکت تولیدی ماکارونی در ایران در سال 1374 تولید انبوه را شروع کرد. ماکارونی از نظر تکنولوژی جزء گروه‌های اسپاگتی، لازانیا، نودل، است که به دلیل شکل از هم متفاوت هستند. ماکارونی مقداری قند و پروتئین دارد هر 100 گرم ماکارونی پخته شده 350 گرم کالری دارد. کلمه‌ی ماکارونی از واژه‌ی یونانی "خوراک سوگواری" و ایتالیایی"خمیر له شده یا ورز داده شده"  گرفته شده است. مصرف سرانه‌ی ماکارونی در بین مردم ایتالیا 32 کیلو‌گرم و بین مردم آلمان 12 کیلوگرم و بین مردم آمریکا و فرانسه 6 کیلو‌گرم است. ماکارونی یکی از گونه‌های پاستا است. که به صورت خشک تولید می‌شود و بعد از جوشاندن حالت خمیری و نرم به خود‌ می‌گیرد. در ژاپن ماکارونی را به شکل میله‌ای کوتاه سوراخ‌دار یا به شکل صدفی مصرف می‌کنند. در ایتالیا از ماکارونی به شکل پاستای میله‌ای سوراخ‌دار کوتاه استفاده می‌کنند و مردم آمریکا ماکارونی را در هر نوع و مدل به عوان پاستا می‌شناسند. در ایران واژه‌ی ماکارونی به صورت پاستا و ماکارونی طرح‌دار خوانده می‌شود. بهترین نوع ماکارونی گونه‌ی است که از آرد گندم سمولینای دوروم تهیه می‌شود. بین اسپاگتی و ماکارونی تفاوتی وجود دارد به این صورت که اسپاگتی به شکل خمیر و رشته‌ی دراز و ماکارونی به صورت لوله‌های کوچک توخالی، حلزونی، مارپیچ، ...است. 

 

انواع غذاهای خوشمزه و خوش رنگ

 

 

ارزش غذایی ماکارونی

ارزش تغذیه‌ای ماکارونی به آردی که در تهیه آن استفاده می‌شود بر می‌گردد. این ماده حاوی نشاسته‌ی فراوان است، مقدار پروتئین موجود درون ماکارونی حدود7-8 برابر کم تر از نشاسته درون ماکارونی است. این غذا نسبت به مواد غذای دیگر مقدار روی و آهن کمتری دارد. اسیدآمینه‌ی موجود در ماکارونی نسبت به تخم مرغ، پروتئین سویا، شیر، بسیار اندک هست و به همین علت گفته می‌شود که پروتئین درون ماکارونی از نظر غذایی و بیولوژیکی در سطح پایین تری از تخم مرغ و گوشت قرار می‌گیرد. ارزش غذایی ماکارونی در هنگام پخت 20 درصد کاهش می‌یابد، بخاطر داشته باشید که ماکارونی را به همراه چاشنی میل کنید زیرا باعث خوش خوراک شدن و مفید بودن ماکارونی‌ها می‌شود. 

ماکارونی انرژی زایی بالایی دارد و این انرژی توسط قند درون ماکارونی تامین می‌شود.

چربی درون ماکارونی بسیار کم است به همین علت باعث هضم آسان آن می‌شود.

ماکارونی سرشار از ویتامین A ، که برای پوست بسیار مفید است زیرا باعث رشد سلول‌های جدید درون پوست می‌شود.

ماکارونی گندمی کاملی است که سرشار از اسید فولیک است، که برای رشد مو بسیار مفید بوده است. بنابراین کسانی که از ریزش مو رنج می‌برند باید در برنامه‌ی غذایی خود ماکارونی را جای دهند. علاوه بر رشد مو اسید فولیک موجود درماکارونی به از بین بردن آکنه و جوش صورت کمک می‌کند.

 سرشار از پتاسیم می‌باشد و برای سلامت قلب و عروق مفید است، و باعث کاهش کلسترول خون می‌شود. که با این کار سلامت قلب شما را تضمین می‌کند.

 

شکل ظاهری ماکارونی‌ها

 

خوردن ماکارونی به دلیل وجود پتاسیم برای کسانی که درد عضلانی دارند و به آرامش اسپاسم‌های عضلانی کمک می‌کند.

کسانی  که مایل به افزایش وزن خود هستند در رژیم غذایی خود ماکارونی را جای دهند زیرا به علت داشتن کربوهیدرات فراوان باعث چاقی شده است واز هر100 گرم ماکارونی، حدود 50 گرم کربوهیدرات وجوددارد.

ماکارونی سرشار از کربوهیدرات است. که این ماده درون بدن باعث افزایش سطح سوخت و ساز می‌شود که شمارا فعال و پرانرژی نگاه می‌دارد، و ضعف ، بی حالی را از شما دور می‌کند.

پاستا دارای آهن است، و این ماده کم خونی در زنان باردار را جبران می‌کند. به این گونه که باعث افزایش تشکیل گلبول‌های قرمز می‌شود و سطح هموگلوبین را طبیعی نگه می‌دارد.

ماکارونی منبع غنی از اسیدآمینه و پروتئین است. همانطور که می‌دانید پروتئین برای سلامت استخوان‌ها مفید بوده است، و اگر مشکل درد مفصل دارید دوبار در هفته از ماکارونی استفاده کنید.

ماکارونی و چاشنی

 

 

انواع چاشنی‌ها


ماکارونی سرشار از کربوهیدرات است که به تنهایی استفاده نمی‌شود و بیشتر به همراه مواد غذایی که پروتئین دارند استفاده می‌شود           مانندگوشت، ماهی

70 گرم ماکارونی با کمی سس گوجه فرنگی، 10 درصد روغن زیتون، 10 گرم پنیررنده شده، غذایی را فراهم می‌کند که از نظر پروتئین 13 درصد، قندها57  درصد، چربی‌ها 30 درصد غنی شده است و یک غذای کامل محسوب می‌شود.

ماکارونی، غذای ورزشکاران

ماکارونی یک غذای اصلی و پایه برای ورزشکاران محسوب می‌شود یکورزشکاران برای انجام ورزش‌های خود احتیاج به انرژی زیادی دارند. بنابراین وعده ماکارونی به همراه کره و روغن زیتون و سس گوجه فرنگی غذایی ایده‌آل برای ورزشکاران به حساب می‌آید. برای ورزش‌های هوازی، وعده‌ی غذایی استفاده شده، باید قند و چربی داشته باشد. اما ذکر این نکته مهم است که اگر ورزشکاری قبل از شروع فعالیت خود از ترکیبات قندی به میزان زیاد استفاده کند باعث به وجود آمدن بیماری هیپرگلیسمی می‌شود

 

بهترین غذا رژیمی برای ورزشکاران

 

 
 

انواع غذا‌ها با ماکارونی و پاستا


 اسپاگتی مارتیارا

 اسپاگتی 200 گرم

 پیاز خرد شده 2عدد

  سیر 2 حبه

 زیتون یا روغن مایع 2 قاشق سوپخوری

گوشت چرخ کرده 300گرم

آب لیمو به مقدار لازم

گوجه فرنگی1 عدد

روش تهیه

ابتدا بگذارید آب جوش بیاید کمی نمک به آن اضافه کنید حال اسپاگتی‌ها را درون آب جوش بریزیذ تا نرم شوند. سپس برای تهیه سس اسپاگتی  پیاز خرده شده را درون تابه ریخته و به همراه سیر تف دهید بعد از آن که طلایی شد گوشت را به آن اضافه کنید و بعد گوجه فرنگی وآب را به ترکیبتان بیفزاید.

اسپاگتی‌ یونانی

تخم‌مرغ‌ ۴ عدد

  پنیر پیتزا ۵۰ گرم‌

  روغن‌ زیتون ۲ قاشق‌ سوپ‌خوری‌

 خامه‌ ۴ قاشق‌ سوپ‌خوری‌

 اسپاگتی‌ ۴۰۰ گرم‌

 کالباس‌ ۱۳۰ گرم‌

 سیر یک‌ حبه‌

آب‌ ۸ پیمانه‌

به مقدار لازم نمک‌ و فلفل

ابتدا آب‌ و کمی‌ روغن‌ ونمک را روی‌ حرارت‌ قرار دهید تا جوش آید، و بعد اسپاگتی‌ را داخل‌ آب‌جوش‌ بریزید تا نرم شود. حال درون یک تابه سیر را به همراه کمی روغن تفت دهید، حالا کاباس‌ها را به ترکیبتان اضافه کنید و خوب تفت دهید و زمانی که خوب سرخ شدند خامه، نمک، فلفل،پنیر رنده شده، تخم مرغ را به تابه خود اضافه کنید حال سس پاستای شما آماده‌ی سرو کردن است.

ماکارونی با تن ماهی

ماکارونی رشته‌ای 225گرم

 یک حبه سیر

گرم   400   گوجه‌فرنگی خرده شده

گرم   425   کنسرو تن ماهی 

عدد  10  زیتون سبز یا سیاه

به مقدار لازم  نمک و فلفل سیاه

 نصف قاشق چای‌خوری سس قرمز تند و یا پودر فلفل قرمز

یک قاشق سوپ‌خوری روغن مایع

طرز تهیه

ابتدا درون قابلمه‌ای آب به همراه نمک و روغن مایع می‌ریزیم و روی شلعه قرار می‌دهیم تا جوش آید. ماکارونی‌ها را درسته داخل آب جوش بریزید و به مدت 10-15 دقیقه اجازه دهید تا نرم شوند در این زمان سس اسپاگتی خود را آماده کنید. درون یک تابه سیر و گوجه فرنگی را تفت دهید بعد از آن به این ترکیب تن ماهی، سس قرمز، نمک، فلفل سیاه، روغن زیتون، بیفزاید مواد را خوب باهم دیگر تفت دهید و زمانی که سرخ شدند به همراه اسپاگتی‌های پخته شده میل کنید.

ماکارونی با سبزیجات

 ماکارونی 400 گرم

 گوشت چرخ کرده 150 گرم

 رب گوجه فرنگی 5/1 تا 2 قاشق غذاخوری

 سیب زمینی 1 عدد متوسط

 هویج 2 عدد متوسط

 سیر 4حبه

 فلفل دلمه ای 1 عدد متوسط

  پیاز 2 عدد متوسط

 نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار لازم

  آبلیمو 2 تا 3 قاشق غذاخوری

طرز تهیه

ماکارونی‌های خود را درون آبی که به همراه آب لیمو و نمک گذاشته بودید جوش بیاید بریزید تا خوب پخته شوند در این زمان سس خود را آماده کنید. به این صورت که اول هویج را خرد کنید و درون روغن تفت دهید و فلفل دلمه‌ای خرد شد را به آن اضافه کنید سپس پیاز و سیر را خرد کرده  و به همراه گوشت چرخ کرده به ترکیب هویج و فلفل دلمه اضافه کنید. حال موادتان را از روی شعله بردارید، و غذای خود را میل نماید.

 


 

 

سخن آخر

ماکارونی گندم کاملی است که سرشار از اسید فولیک، و برای سلامتی بسیار مفید است لازم به ذکر است که ماکارونی سبوس‌ دار از ماکارونی   معمولی مفید‌تر بوده است.

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد