آشنایی با مراحل تهیه آجیل وخواص آن

آشنایی با مراحل تهیه آجیل وخواص آن

خشکبار و آجیل

درگذشته خشکبار را"خشکه بار" می­خواندند. در واقع خشکبار به تمامی میوه­های خشک شده و مغز دانه­ها گفته می­شود که در گذشته برای زمستان به عنوان شب­نشینی­های خود استفاده می­کردند. خشکبارشامل میوه­های خشک و مغز دانه ­هایی است که امکان خشک کردن و نگهداری آن­ها باشد تا بتوان از این فرآورده­ها به عنوان برآورده کردن مایحتاج بدن استفاده کرد. مغز دانه‌هایی مانند پسته، بادام، فندق، گردو و میوه‌های خشک مانند کشمش، کشمش سبز، کشمش سبز تیزابی، برگه آلو بخارا، قیسی خشک، برگه هلو، برگه زردآلو ، برگه آلو، برگه آلوچه و برگه آلبالو، خرما، انجیر خشک به عنوان محصولات خشکبارقرار می­گرفتند.  درگذشته ازخشکبار برای مصارف خانگی استفاده می­شد اما کم ­کم مردم به علت پیشرفت جوامع و به روی کار آمدن دستگاه­های مدرن در عرصه­ی تولید خشکبار به صورت انبوه این نتیجه براورد شد تا محصولات بیشتری تولید کنند تا بتوانند از فروش این فراورده­ها سود ببرند. در حال حاضر ایران رتبه­ی اول در زمینه­ی تولید خشکبار را به خود اختصاص داده­ است.  آجیل ترکیبی از خشکبار و مغز دانه ها می­باشد. که در جوامع امروزی و سنتی ایران از جایگاه والایی برخوردار بوده است. به طوری­که در مراسمات مذهبیمان از آجیل استفاده می­شود، به عنوان آجیل مشگل گشا و یا درایام نوروز در خانه های ایرانیان برای پذیرایی ازمیهمانان استفاده می­کردند.  در حال حاضرآجیل مخلوطی از: پسته، فندق، تخمه­آفتابگردان، تخمه­کدو، تخمه­ژاپنی، بادام­زمینی، بادام، بادام­هندی، گردو، نقل، کشمش، نخودچی و ماکادمیا. 

طبع و مزاج انواع مغزه ها

طبع و مزاج بادام هندی

بادام هندی از گونه آجیل­هایی به­شمار می­رود که در بین ایرانیان از محبوبیت خاصی برخورداراست. بادام­هندی طبیعتی گرم و خشک دارد که اگر درهنگام صبح شما5  دانه از بادام­هندی را استفاده کنید استحکام استخوان­های خود را تضمین کرده­اید. بادام­هندی به علت دارا بودن از فیبر بالا برای درمان اسهال و یبوست بسیار مفید است، و همین­طور به­دلیل سرشار بودن از منیزیم و پتاسیم برای ازبین بردن کلسترول و فشار­خون مورد استفاده قرار می­گیرد. 

طبع و مزاج بادام­زمینی

بادام­ زمینی طبیعتی گرم و تر دارد. به طور کلی خواص دارویی بسیاری دارد از جمله تقویت ریه وطحال، باعث جلوگیری از سکته مغزی خواهد بود، درد معده را تسکین می­دهد، و به کسانی که سرفه می­کنند پیشنهاد می­شود تا از بادام­زمینی استفاده کنند، و ­ کسانی که می­خواهند دچار آلزایمر نشوند از این مغزمرتبا استفاده کنند، و درجلوگیری از سنگ کیسه صفرا در مردان و زنان بسیار مفید بوده است. 

طبع و مزاج گردو

گردو مزاجی گرم و خشک دارد و بسیار لذیذ و دل­چسب است از گردو علاوه برآجیل به عنوان پخت غذا استفاده می­کنند.

برای اینکه  از درد معده، کبد، جلوگیری کنید پیشنهاد می­شود از گردو استفاده کنید. تهیه گردو در حالت بریان برای افرادی که در هوای سرد سرفه می­زنند و رنج می­برند بسیار توصیه می­شود. کسانی که فلج هستن طبق پیشنهادات طب سنتی گفته می­شود، گردو را با زیره­ی سیاه به همراه عسل مخلوط کرده و ضماد کنند. حتی از پوسست گردو هم برای ازبین بردن ورم­لثه می­توان استفاده کرد به این صورت که پوست گردو را جوشانده و میل کنند.  

 طبع و مزاج فندق

طبیعتی گرم و خشک دارد که برای تقویت مغزمان مفید است. اگر فردی دچار عقرب زدگی شده است بهترین حالت ممکن این است که از فندق برای خنثی کردن نیش عقرب استفاده کنند. خوردن فندق به عملکرد روده­ها کمک می­کند، و در درمان سرفه­های مزمن موثراست. 

طبع و مزاج پسته

پسته ماهیتی گرم و خشک دارد و بسیار لذیذ است، کسانی که می­خواهند چاق شوند در برنامه روزانه خود خوردن پسته را فراموش نکنند. برای تقویت قلب و برای ازبین بردن حالت تهوع مفید است. و بشر دریافت که با گرفتن روغن پسته می­توان غذا را خوش­بو، کرد. 

طبع ومزاج تخم­ کدو

طبیعتی سرد و تر دارد. برای کسانی که حرارت بدنشان بالا است توصیه می­شود. تخم­کدو در درمان بی­خوابی و زخم­روده ومثانه بسیاراهمیت دارد. 

 

خط تولید تفت و شورکن خشکبار

خط تولید تفت و شورکن وبو دادن آجیل وخشکبار مناسب جهت تولید انواع بادام­هندی، درختی، کوهی، پسته­کوهی، پسته­اکبری، پسته­فندقی، پسته­ کله­ قوچی، تخم­آفتابگردان، تخم­ کدو، فندق، آلو، آلوچه ، چلغو، تخمه­ژاپنی، نخودچی وغیره می­باشد. تفت و شورکردن وبو دادن به آجیل و خشکبار توسط چندین دستگاه مختلف صورت می­گیرد.

ماشین­ آلات خط تولید 

دستگاه­ برشته­ کن آجیل و خشکبار

این دستگاه برای  افزودن طعم و مزه به انواع خشکبار از جمله پسته ، گردو، فندوق، بادام ، تخمه ­آفتابگردان، هندوانه و... می­باشد، وبه صورت دورانی کار می­کند. 

مختص انتقال انواع بادام ­هندی، درختی، کوهی، پسته­کوهی، پسته­اکبری، پسته­ فندقی، پسته­ کله قوچی، تخم ­آفتابگردان، تخم­ کدو، فندق، آلو، آلوچه ، چلغوز ، تخمه ­ژاپنی، نخودچی وغیره به دستگا تفت و شور­کن مبدل شده است. 

دستگاه بالابر 

مختص انتقال نمک و افزودنی­ها به مخزن دستگاه است. 

دستگاه سورتینگ

برای جداکردن نمک از محصول استفاده می­شود

دستگاه طعم زنی 

دستگاه خشک کن کابینتی 

مناسب برای خشک کردن انواع بادام­ها به طوری که دانه­ ها را درون سینی­ هایی مخصوص ریخته و بعد درون دستگاه می­گذارند.

وان تمام استیل برای نگهداری آجیل 

دستگاه بالابر Z 

دستگاه بسته بندی 

 دستگاه تزریق گاز­ازت

ازدستگاه­ ازت برای تزریق گاز­ازت به داخل بسته­بندی مواد تهیه شده استفاده می­کنند.  

دستگاه تاریخ زن 

 دستگاه فرم پاکت زن

دستگاه نوارنقاله جلوبسته بندی

جلوی بسته بندی محصول نهایی قرارمی­گیرد.

چرا آجیل­ها را بوداده می­کنند؟

معمولا برای این آجیل­ها را بوداده می­کنند که بافتی ترد و عطرخوبی داشته باشند. منظور از بودادن یعنی در معرض حرارت قرار­دادن بیشتر آجیل­ها بدون پوسته بو داده می­شوند به­غیر از پسته که با پوست، بو داده می­شوند. 

دو روش برای بو­دادن وجود دارد:

بو دادن­ خشک

در این روش برای خشک کردن خشکبار فقط از حرارت استفاده می­شود.

بو­داده کردن به کمک روغن

دراین نوع از بودادن علاوه بر حرارت روغن هم استفاده می­شود.

آجیل خام بهتر است یا آجیل بو داده؟

ابتدا باید گفت که آجیل بو­داده  به علت دارا بودن مواد شیمیایی مضر است اما در کنار آن آجیل خام هم دارای باکتری­ و قارچ است. بنابرآنچه گفته شد آجیل خام هم به­دلیل دارا بودن باکتری مضر است اما در کل مفید بوده و ضررآن زیاد نیست که باعث آسیب شود. اما آجیل بو­داده  ترکیبات شیمیایی دارد و سلامت بدن را بیشتر تحت تاثیر قرار می­دهد که دما و حرارت در تعیین نقش مضر بودن آجیل مهم است پیشنهاد ما به شما استفاده از آجیل خام است و اگر علاقه­مند به بو­داده کردن آن هستید خودتان در منزل این­کار را انجام دهید و از روغن­ زیتون برای تفت دادن استفاده کنید. استفاده از آجیل برای بدن مفید است و به­دلیل دارا بودن کالری بالا سطح انرژی بدن را تامین می­کند. در طول روز مصرف 8-5 دانه بادام در طول روز تاثیر بسزایی در کاهش بیماری­های قلبی دارد و به­دنبال آن گردو به دلیل دارا بودن امگا3 از زوال مغز پیشگیری می­کند و در سلامت قلب مفید است همین­طور بادام­زمینی به دلیل دارا بودن ویتامین ­ب برای درمان کم­خونی مفید است و فندق به­علت داشتن ویتامین c برای جذب بیشتر آهن کمک می­کند. 

سخن آخر: دراین مقاله شما با انواع آجیل و طبع و مزاج و اثرات هر یک از مغزها آشنایی پیدا خواهید کرد و این­که هنگام خشک کردن مغزها از چه دستگاهی استفاده می­شود و خوردن آجیل خام از آجیل بو­داده بهتر و مفید­تر است و هر کدام از آجیل­ها دارای ویتامین­هایی هستند که در بدن تاثیرات معجزه آسایی دارند.

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد