آشنایی با ژل رویال به عنوان ژل سلطنتی ونحوه تولید و مصرف آن

آشنایی با ژل رویال به عنوان ژل سلطنتی ونحوه تولید و مصرف آن

 ژل رویال 

ژل رویال عسل که به نام­های ژل سلطنتی­، ژل ملکه زنبور­عسل­ در­میان مردم شناخته شده است، رنگ این ماده شیری است که فقط زنبورملکه میتواندازآن تغذیه کند.ژل سلطنتی عسل یک ماده بسیار پر انرژی و جزو مواد گرم بوده که دارای فواید درمانی بسیارزیاداست که برای درمان بسیاری از بیماری­هادرطب سنتی استفاده می­شود.برای اینکه ژل رویال تاثیرگذاری خودرادردرمان داشته باشد نیازبه شرایط و محل نگهداری مناسب دارد.از ژل رویال به عنوان معجزه طبیعی نام می­برندکه تاثیرفوق العاده ای درافزایش سیستم ایمنی بدن درمقابل بیماری­ها دارد
ژل رویال ترکیب گیاهی و حیوانی است، بدین منظورکه ساختار آن شهدگل­هاوهمینطورترشح غددزنبور­های عسل است و فواید درمانی آن از­عسل بسیار­بیشتر­و­شگفت­انگیز­تر­است.

خواص ژل رویال

این ماده معجزه ­آسا برای بالابردن قدرت وتوانایی جسمی زنبور­هاوانسان­ها بسیار موثراست.ترکیبات ژل­ رویال 
حاوی 60 الی 70 درصد آب (ترشح غدد زنبور عسل ) ، 10 تا 16 درصد قند، 3 تا 6 درصد چربی، و 2 الی 3 درصد ویتامین، املاح و اسیدهای آمینه است. ترشح غددزنبور حاوی پروتئین است که ازغددهیپوفارنکس وفک پایینی زنبورکارگرخارج می­شود. 
ژل­ رویال تنها غذایی­است که ملکه ازآن تغذیه می­کندوهمچنین­لاروهایی­که سه روزاول پس ازخارج شدن ازتخم ازاین ژل تغذیه می­کنند. پروتئینی موسوم به رویالاکتین باعث ایجاد تغییرات فِنوتیپی در لارو ملکه می‌شود. در واقع باعث می‌شود تا لاروها دارای تخمدان بشوند و نسبت به سایر زنبورها اندازه بزرگ­تری پیدا کنند و عمرشان نسبت به سایرین ۲۰ برابر افزایش پیدا کند. در هر کندوی زنبور عسل در طول ۵ تا ۶ ماه، ۵۰۰ گرم ژل رویال ذخیره می‌شود.برای مصرف این ژل، شکل‌های مختلفی وجود دارد، ولی هرگز نباید آن را گرم کنید، زیرا خواص آنزیمی و پروتئین‌های سودمندش برای انسان ازدست می‌رود. 


ژل رویال در دوران یائسگی

متاسفانه دوران یائسگی عوارضی به همراه دارد که می­توان به تغییرات فشارخون، عصبانیت، افسردگی وزودرنجی اشاره کرد. ژل­رویال خاصیت انرژی­بخشی زیادی دارد و مصرف آن در این دوران از حس افسردگی می­کاهد.
دیابت وژل رویال

بیماری دیابت یاهمان مرض قند بیماری سختی است که مبتلایان ازآن رنج می­برند، ژل­رویال باکنترل کردن سطح قندخون بیماران به آن­هاکمک می­کند.


ژل رویال  و پوکی استخوان

پوکی استخوان دغدغه­ی بسیاری از افراد مسن می­باشد چون این بیماری درسنین بالا گریبان­گیرافرادمی­شود.کلسیم وویتامین ب12که درژل­رویال موجود است میتواند باعث پیشگیری وحتی بهبود این دسته ازافرادشودوهمینطور مصرف ژل­رویال باعث جذب بیشترکلسیم می­شود.باکتری به نام بیفیدو باکتریا وجودداردکه باکتری مفیدی است جهت بهبود وگوارش هضم،که این معجزه طبیعی منبع بسیارخوبی از این باکتری می­باشد.ژل رویال و درمان زخم

ازدوران قدیم این اصل وجودداشته که برای بهبودی زخم از مالیدن عسل برروی آن استفاده می­کردندو این عمل به ترمیم زخم وهمینطور ضدعفونی­ کردن آن کمک می­کرد.از آنجایی که ژل­­رویال حاوی ترکیب عسل و عناب­ است تاثیر بسیاربیشتری برروی زخم­هامی­گذارد.

ژل رویال و درمان ناباروری 

ژل­رویال برای تغذیه ملکه تامین می­شودتا اوبتواند تخمک­ گذاری کند ومیلیون­ها نوزادمتولد شوند.ملکه درهرروزحدود2000تخم می­گذاردوبرای تقویت باروری خود فقط از ژل­رویال تغذیه می­کند. به همین دلیل است که ژل رویال به عنوان مکمل تقویت کننده باروری مورد بررسی قرار گرفته است. وجود هورمون هایی مانند تستوسترون، پروژسترون، پرولاکتین و استرادیول در ترکیبات ژل رویال گزارش شده است مصرف آن درتقویت قوای جنسی نقش بسزایی داردوهمینطور برای درمان سردمزاجی بانوان موثراست.


ژل رویال و درمان چاقی

چاقی جزء بیماری­های خطرناک شناخته شده است که خود باعث بوجودآمدن بیماری­های دیگری چون، دیابت، کبدچرب و...می­شود.ازدلایل این بیماری می­توان به کم­ تحرکی،  عادت­های غذایی نادرست اشاره کرد.یکی از راه­حل هایی که به کنترل چاقی کمک می­کند کنترل متابولیسم بدن است که تاثیر فوق­العاده ای دردرمان چاقی دارد.بامصرف ژل­رویال گرمای تولیدی بدن راافزایش می­دهد وهمین موضوع باعث افزایش سوخت وساز بدن می­شودکه تاثیرمستقیمی برکاهش وزن دارد.

برای استفاده در دراز مدت  حتما در فریزرنگهداری گردد تا خاصیت آن از بین نرود. می­توانید آنرا با عسل مخلوط کنید ، یا بصورت خالی در دهان گذاشته تا در دهان آب گردد. برای استفاده از ژل رویال از قاشق پلاستیکی یا چوبی استفاده کنید و به هیچ عنوان از قاشق های فلزی استفاده نکنید زیرا تمام خاصیت ژل رویال عسل از بین می­رود. برای استفاده طولانی مدت می­توان آنرا فریز کرد و به مدت طولانی تا 6 ماه نگهداری کرد..

طعم ژل رویال

 معمولا خشک،گس و کمی تلخ است و اثر آن در دهان باقی میماند گاهی ممکن است به خاطر دوز کمی از زهر زنبورعسل نیز باشد.که حالت بی حسی به زبان و دهان میدهد به همین دلیل افرادی که حساسیت به زهر زنبور دارند، باید از مصرف این ژل اجتناب کنند. برای مصرف روزانه ازاین ماده نصف قاشق چای­خوری درهرروز کافی است.

توجه داشته باشید، که وقتی از آن قرص و کپسول میسازند،مواد دیگری نیز اضافه میکنند، پس در هنگام مصرف حتما روی آن را بخوانیدو­اگر از ژل رویال خشک نشده استفاده میکنید، حتما آن را فریزکنید.

                   

 

سخن آخر: ژل رویال معجزه طبیعی است که توسط موجودات ریزی (زنبور ) برای جهان به این بزرگی تولید شده است و هم اکنون ماانسان­ها می­توانیم ازخواص آن جهت سلامتی خودمان بهره گیریم.  

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد