آشنایی با انواع خرما و خواص تک تک آن ها

آشنایی با انواع خرما و خواص تک تک آن ها

خرما (اکسیر جوانی) 

خرما گیاهی است گرمسیری جزء تیره نخل­ها که میوه­اش خوردنی وشیرین باهسته­ای بسیار سخت اما پوستی بسیار نازک دارد. میوه­ها به شکل خوشه­ای ازشاخه نخل آویزان است که برگ­هایی بزرگ دارد. گونه­های خرما بسیارگسترده است. درکشورهای ایران، پاکستان، عراق، عربستان وسایرکشورهای عربی، آفریقا، ایلات متحده آمریکا انواع خرما را می­توان دید.

به میوه نرسیده خرما خارک، خرک یاکنگ ودرزبان عربی حبابوک می­گویند. اکثرافراد رطب راخود خرما می­دانند اما اینطور نیست. رطب، مرحله قبل از رسیدن کامل خرماست که رطوبت بالا و قندکمتری نسبت به خرمای کاملا رسیده دارد. خرما یکی از قدیمی ترین میوه­های کشت شده توسط انسان است که از گذشته­های دور درمنابع غذایی اهمیت بسیاری داشته است. حتی در قرآن هم ازخرما به عنوان میوه شفابخش یادشده است همین امر مشخص می­کند که این میوه، باارزش وبااهمیت است و خواص بسیاری به دنیال دارد. خرما دارای موادی چون فیبر، کاروتنوئیدها، آنتی اکسیدان، فولات، منیزیم، پتاسیم، فسفر، ویتامین

مردم صحراها می­توان گفت ازتمام فرآورده خرما استفاده می­کنند. هسته خرما را آردمیکنند و برای پخت نان به کارمی­گیرند وهمینطور آن را بوداده می­کنند وبه عنوان قهوه ازطعم مطبوعش لذت می­برند. کاربرد دیگری که هسته خرما برای آن­ها دارد این است که هسته­هارا درآب خیس می­کنند و برای تغذیه شترها به آن­ها می­دهند و براین اعتقادند که غذای بسیار مقوی ومغذی است. برای درمان تورم پلک­ها نیز خمیری از ترکیب آرد هسته خرما وآب تهیه می­کنند وبرروی چشم­هایشان می­گذارند که تاثیر بسزایی در بهبودی آن دارد. گل­های درخت خرما مزه­ای تلخ دارد اما به 

اثرمسهلی که دارد مورداستفاده بومیان قرارمی­گیرد.


خرما گونه­ های بسیار متنوعی دارد که به آن­ها اشاره ای میکنیم:

پیارم

خرمای پیارم که در گروه خرما­های نیمه خشک قرارمی­گیرد ودر ایران بیشتر در استان هرمزگان کشت وتولید می­شود. این نوع خرما دیررس است وهمینطور نوع قند آن ازنوع فروکتوز است که برای مبتلایان به دیابت هیچ عوارضی ندارد ومی­توانند استفاده بکنند. از نظر قیمت و بها بالاترین قیمت را درایران به خوداختصاص می­دهد.


مضافت

خرمای مضافتی که شناخته شده­ترین خرمادرایران است که دراکثر فروشگاه­ها موجود است وازرطوبت بالایی برخورداراست و بسیارهم مورد استقبال عموم قرارمی­گیرد.


گنتار

خرمای گنتار ازدسته خرماهای تر است که آن را می­توان به صورت خرمای خارک و رطب مصرف کرد.

استعمران

دردسته خرماهای نیمه خشک قرارمی­گیرد که برای صادرات بسیار خوب است. به دلیل داشتن قندبالا برای ورزشکاران منبع غذایی مناسبی است، بیشترین کشت این نوع خرما در ایران، درخوزستان صورت می­گیرد.


شاهانی

ازدسته خرماهای تر به شمارمی­آید وجزء خرماهای درجه یک مورداستقبال عموم قرارگرفته است. رطوبت بالایی دارد که برای تهیه شیره خرما اصولا ازاین نوع استفاده می­کنند که بسیارهم خوش رنگ است. در نخلستان­های هرم خرمای شاهانی بیشترین کشت رادارد. به نام­های شاوانی، شونی وخورک نیز این خرما را می­شناسند.

زاهدی

رنگ آن طلایی ، پوست آن ضخیم و شکل ظاهری آن بیضی است که جزء نیمه خشک­ها دسته بندی می­شود.به دلیل داشتن فیبر و شیرینی کمتر مورداستقبال بسیاری از افراد درخارج و داخل کشور می­باشد. بیشترین تولید این نوع خرما درجنوب کشوراست که ازنظر راحتی در حمل ونقل مورد توجه واستقبال تجار وصادرکنندگان قرارگرفته است.


خرمای کبکاب

دردسته خرماهای نمیه خشک قرارمی­گیرد که پوستی ضخیم دارد که بیشترین تولید آن در نخلستان­های بهبهان است. به دلیل خوش رنگ بودن و شیره فراوانی که دارد برای تهیه شیره خرما بسیار مفیدواقع می­شود. 

 

خرمای ربی

این نوع خرما نیز در دسته خرماهای نیمه خشک قرارمی­گیرد که ظاهری چروکیده و قدی کشیده دارد وبیشترین کشت آن در سیستان وبلوچستان است.


زاهدی

رنگ آن زرد ومزه­ای شبیه به مزه کارامل وشکرقهوه­ای دارد، مانند بسیاری از خرماهای دیگر شیرین است. این خرما وقتی که هنوز روی شاخه درخت است به فروش می­رسد ومی­توان در فریزرماه­ها نگهداری کرد.بیشترین کشت این نوع خرما نخلستان­های عراق است که دربین نخل­داران ایرانی نیز طرفداردارد.

آل مهتری

ازدسته خرماهای زودرس است که ظاهری کوچک اما کشیده دارد که بیشتر دراستان هرمزگان کشت می­شود. زودرس بودن این خرما ارزش اقتصادیش را بالا برده است.

خرمای خضراوی

خرمایی نرم است که هسته­اش از میوه جداست وهمین امر باعث شده که به راحتی از آن استفاده کرد. از نخلستان­های عراق به ایران آمده است، ازنظرکشت وتولیدنیز رتبه دوم را در استان خوزستان دارد.


خرمای خاصوئی

خرمای بسیار ریزی است شبیه به بامیه، مدت نگهداری آن بالاست وبیشترین تولید را در خوزستان دارد که مورداستقبال مردم بومی آن منطقه واقع می­شود.


خرمای مرداسنگ

از نظر اهمیت درجه‌ی متوسط دارد تولید آن در مناطق جنوب و کرمان است که تولیدی محدوددارد. برای تهیه این نوع خرما لازم است که در فصول تولید یه سربه نواحی جنوب کرمان سفرکنید.

 

 

عجوه

این نوع خرما ازدسته­های ترکیبی نرم وخشک است دردهان نرم می­شود وشیرینی ان درحدمعقول می­باشد. اثرشفابخشی این نوع خرما از زبان پیامبر درقرآن آمده است که خوردن هفت عدد درروزازافرادرا دربرابر جادو محافظت می­کند. این نوع از خرما از محصولات عربستان صعودی است.

انبارار

ظاهراین نوع خرما بزرگ، گوشتی ودارای هسته­ی کوچک است که به عنوان یکی از گرانترین خرماها مورداستفاده ئو استقبال مردم قرارمی­گیرد. مزه­ای شیرین، رنگی قهوه­ای وسرشاراز پروتئین است.


صفوی

این خرماهارنگی سیاه، طعمی شیرین وگوشتی دارند. به دلیل دارا بودن ویتامین وموادمعدنی خواص شفابخشی دارند که خوردن آن به وقت ناشتا باعث نابودی کرم معده می­شود وبیشترین کشت آن درمدینه است.


ساغای

این خرمای تر و تازه در ریاض کشت می‌شود، به رنگ قهوه­ای است اما نوک آن زرد کمرنگ می­باشد. ظاهرآن چروک خورده است اما پوست پوست نمی­شود.


خدری

رنگی قهوه­ای دارند که با طعم شیرین و تروتازگی که دارند خرمای مناسبی برای صادر کردن هستند.این خرماهای قهوه‌ای خشک و شیرین هستند. پوست این نوع خرما چروکیده است که ممکن است دراندازه­های بزرگ وکوچک به ثمربرسد.

شکری

همانطورکه ازنامش پیداست خرمای بسیار شیرینی می­باشدکه مودمغذی خوبی به حساب می­آید که برای کاهش کلسترول، جلوگیری از پوسیدگی دندان ورهایی از خستگی بسیار موثر واقع می­شود. این نوع از خرما در قصیم عربستان و جنوب کشور ایران کشت می­شود.

مدژول

مدژول لقب ملکه خرماها را به خود گرفته است که بافت آن بزرگ و نرم و طعم ان شیرین است. این خرما در عربستان بصورت گسترده کشت و تولید می­شود که در آمریکا مورداستقبال عموم قرار می­گیرد ودر جهت تهیه شیک­ها واسموتی­ها از این ملکه خرما استفاده می­کنند.

خلاص

این نوع خرما که به طور کامل می­رسد عطر کارامل وحالت چسبناک دارد واصولا همراه قهوه عربی صرف می­شود وبیشترین کشت آن در قصیم والخرج عربستان است.

خرما را میتوان با ترکیب گردو، کنجد، بادام و یا دارچین میل کرد که تمام این حالت­ها خواص شفابخش و انرژی زایی دارند.

 

 

خواص خرما

ازجمله خواص خرما می­توان به تسکین یبوست، تنظیم سطح کلسترول، اختلالات روده، مشکلات قلبی، کم خونی و اختلالات جنسی اشاره کرد.

یبوست

خرما به دلیل داشتن مواد معدنی و فیبر، برای روند سیستم دستگاه گوارش مفید بوده مصرف چند عدد ازآن در روز مانع از یبوست می­شود.

تنظیم کلسترول

یکی از مزایای موثر تن و استرس یکی دیگراز خواص خرما تاتنظیم کلسترول است . خرما منبع بسیارخوبی از آهن وفیبراست ازهمین رو به تنظیم کلسترول کمک می­کند.

 بهبود سلامت استخوان

خرما منبع غنی از مس، منیزیم، سلنیوم، ویتامین کا و منگنز است که تمامی این­ها به سوخت وساز بدن کمک می­کند و از ابتلا به پوکی استخوان جلوگیری می­کند.

تنظیم فشارخون

خرما به دلیل داشتن پتاسیم ومنیزیم عضلات قلب و عروق خونی آرام می­شودو قندخون و فشارخون را تنظیم می­کند ومانع از بالا پایین شدن فشار می­شود. 

سلامت جنسی 

در تحقیقات و مطالعات انجام شده از خرما، به این نتیجه رسیدند که گرده خرما باروری را در مردان افزایش می­دهد.

 اسهال

بالا بودن میزان پتاسیم خرما باعث فعالیت منظم گوارشی می­شود که این امر باعث بهبودی اسهال می­شود. 

بهبود سلامت مغز

خرما می­تواند به التهاب مغز درافراد مسن کمک کندو با سلامت مغز احتمال دچارشدن به آلزایمر بسیار کاهش پیدامی­کند. 

برای جلوگیری از سرطان کولون

مصرف خرما می تواند مانع از رشد باکتری در روده شود و باسلامت روده خطرابتلا به سرطان کولورکتان کاهش پیدامی­کند. 

افزایش انرژی

این میوه حاوی مواد مغذی و قندهایی چون سقز، فروکتوز وگلوکز می­باشد که سطح انژی افراد را افزایش می­دهد درنتیجه انرژی افراد تقویت می­شود.

 

افزایش وزن 

کسانی که می­خواهند وزن اضافه کنند با خوردن چند عدد خرما درروز می­توانند به وزن دلخواه خود برسند.

 جلوگیری از شب کوری

 ویتامین آ برای سلامت چشم و مبارزه با بیماری شب کوری بسیارضروری است . خرما به علت داشتن مقدار فراوان از این ویتامین از ابتلا به این بیماری جلوگیری می­کند.

جلوگیری از مسمومیت با استفاده ازخرما

در بخش­های شمال نیجریه مشاهده شده که خرما به همراه فلفل به آب جو اضافه می­کنند تا نوشیدنی  که استفاده می­کنند کمتر سمی شود.

برای پوست مفید است

ویتامین سی ودی خرما برای سلامت وجلوگیری از چروکیدگی پوست بسیار موثراست. همینطور خمیری که از عصاره هسته آن تهیه می­شود ماسک ضدپیری مناسبی است. 

ریزش مو

خرما غنی از آهن است که باعث افزایش گردش خون به پوست و افزایش اکسیژن رسانی به ریشه مو

می­شود. 

جلوگیری از التهاب

منیزیم برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار موثر و ضروری است. اگردر رژیم غذاییتان خرما را جای دهید مقداری از منیزیم لازم برای بدن تامین خواهد شد وهمین امر به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می­کند ومانع از التهاب می­شود.  

بارداری  

زنان باردار به کالری بیشتری نسبت به دیگران نیازدارند وبا قراردادن خرما در وعده­های روزانه خود مقداربیشتری کالری جذب می­کنند. همینطور خرما دارای فیبر است که مانع از هموروئید دربارداری می­شود.

 کم خونی

خرما به دلیل داشتن آهن می­تواند از ابتلا به کم خونی جلوگیری کند.

 

تقویت رشد عضلات

کربوهیدرات باعث رشد عضلات می­شود وبا مصرف موادغذایی می­توان کمبود آن را جبران کرد. یکی از میوه­هایی که دارای کربوهیدرات است خرمااست.

خرماهای تازه نرم هستند، و خرماهای خشک سخت­تر هستند. خرمای خشک شده دو برابر مقدار کربوهیدرات بیشتری نسبت به خرماهای تازه دارند، آنها همچنین منبع خوبی از فیبر هستند. 

انتخاب و نگهداری خرما 

به هنگام خرید خرما به گوشت خرما، رطوبت و نرمی و پوست براقش  توجه کنید. اصولا خرماها در جعبه­های باریک و یا به صورت بلوک­های فشرده بسته­بندی می­شوند. خرماهای تازه می تواند کمی چین و چروک دار باشند، اما آنها نباید لمسی سخت و کریستال شکر در پوست خود داشته باشند.خرماهای تازه و خشک ظاهر مشابهی دارند، به جز اینکه خرماهای خشک شده کمی هم چروک هستند. 

نگهداری خرما

خرماهای تازه، زمانی که در یک ظرف خلا هوا در یخچال نگهداری می شود، می تواند تا 6 ماه ذخیره شود. خرما خشک شده، عمر طولانی تری دارد، می تواند مثلا یک سال ذخیره شود. انجماد خرماها طول عمر این میوه را افزایش می دهد. 

 

خرما به همراه شیر  

ترکیب خرما و شیر می تواند یک رژیم غذایی عالی برای افزایش رشد و حفظ سلامت کلی شما باشد

آیا می توانم خرما را با چای بخورم؟

100 گرم خرما حدود 60 گرم قند دارد ؛ بنابراین، اطمینان حاصل کنید که به چایتان شکر را اضافه نکنید

سخن آخر: خرما منبع غذایی بسیار باخاصیت است که در قرآن از آن به عنوان میوه باارزش وبا اهمیت یادشده است که عضوی اصلی در سفره تمامی انبیاء قرار می­گرفته است.

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد