انار وتمام فرآورده های آن به همراه تک تک خواصش

انار وتمام فرآورده های آن به همراه تک تک خواصش

انار

دردنیا ایران اولین زادگاه اناراست، درآیین زرتشت کشت انار درمنزل کارنیکویی به حساب می­آمده است، همینطور نقش اناردرابعادبزرگ روی کتیبه تخت جمشید کنده کاری شده است. انار در افسانه باستانی سمبل ثروت، تولیدوعشق بوده است.انار دارای خواص فراوانی است ازجمله پتاسیم، فیبر، ویتامینC، مقداری آهن، آب، کربوهیدرات، سدیم، منیزیم، ویتامینA، ویتامینB1،B2،B3،B6،E و پلی فنون واسیدآلارژیک است. انارباداشتن این خواص مطمعنا رب آن هم همین خواص را دارا است فقط رب انار به دلیل قرارگرفتن تحت حرارت ویتامنC آن کاهش پیدا می­کند. 

طرز تهیه رب انار خانگی

ابتدا انارها را می­شوییم و شروع می­کنیم به دان کردن آن­ها، این کاررا می­توانیم با برش زدن به وسیله چاقو وباکوبیدن گوشکوب یا پشت قاشق برروی انارانجام دهیم.اگردانه­های انار خراب بود آن­هارا دوربیندازیم تابرمزه رب انار تاثیر بدی نگذارد.برای گرفت اب انارها ازآبمیوه گیری استفاده می­کنیم بعداز آبگیری دانه هایی که داخل آب انارافتاده جدامیکنیم وظرف آب اناررا روی حرارت میگذاریم تا بجوشد. چنددقیقه یکبار کف روی آن را جمع می­کنیم وآن را هم می­زنیم تا سرنرود. مدت زمان جوشیدن 5الی6ساعت می­باشد. با تغییر رنگ آن کمی نمک می­زنیم تا کپک نزند. رب انار به محض سرد شدن غلیظ می­شود پس تاوقتی که روی شعله است باید حواسمان به غلظتش باشد تا بیش از حد نشود که موجب سفت شدن رب می­شود. رب انار نباید خیلی رقیق یا خیلی غلیظ بشود زیرا شل وآبکی بودن آن باعث کپک زدنش می­شود.

برای داشتن رب انار بیشتر انارهای پوست نازک بهترهستند وبهترین رنگ برای رب انارقهوه­ای روشن است اگررنگ ان سیاه باشد نشان از سوختن رب است، اگرمزه آن تلخ باشد یعنی به هنگام جوشیدن ته گرفته است ورفع این مشکل کاراسانی نیست. دلیل ترش وشیرین شدن رب انار مزه دانه­ی انارهایی است که برای تهیه رب استفاده شده است.

 طرزتهیه رب انارصنعتی

درابتدامیوه­های سالم جداسازی می­شودوسپس عمل شستشو انجام می­گیردتاهرگونه آلودگی ازروی انارهاپاک شود. بعداز عمل پاکسازی میوه، آن­هاراباپوست داخل دستگاه­های پرس قرارمی­دهیم وبا تحت فشارقراردادن میوه­هاعمل آبگیری انجام می­شود.

دستگاه­های پرس انواع گوناگونی داردکه یک نوع آن مخصوص آبگیری انارومرکبات می­باشد وبافشارمناسبی که روی میوه انجام می­گیردعمل آبگیری به خوبی صورت می­گیرد.فشارواردشده دستگاه پرس بایدحساب شده ومناسب باشد زیرافشاربیش از حد، باعث می­شودتانن زیادی از پوست میوه واردآب آن شود، درنتیجه کیفیت رب انار پایین می­آید. بعدازاینکه آبگیری به اتمام رسید درون دیگ­های بزرگ و مخصوص میریزند ودرخلا روی حرارت ملایم قرارمی­دهند، بعدازگذشت چنددقیقه عمل تلغیظ آب اناربه اتمام می­رسد. بعداز سردشدن رب انارهارا داخل ظروف شیشه­ای می­ریزند وپلمپ می­کنند وتا زمان توزیع درانباری­ها نگهداری می­شود. 

 

 

انواع رب انار

رب انارشیرین

ازانارهای شیرین درست شده است، طبعش سرداست، خواص کمتری نسبت به انار ترش دارد اما رب انار شیرین برای تصفیه خون بسیارمفیداست.

رب انار ترش

انارهای استفاده شده درآن ترش می­باشد. طبع آن سردوتراست وبرای کاهش تهوع دردوران بارداری واشتهاآور برای زنان باردارمفیدواقع می­شود.

رب انارملس

این رب انارترش وشیرین است که طبعش سردوتراست ومورداستقبال بسیاری قرارگرفته است.برای کاهش صفراوجوشش خون مفیداست. 


خواص رب انار 

زنان باردار

رب انارشامل ماده­ای به نام نیاسین است که برای زنان باردار، درجهت رشد جنین و اشتهاآوری برای مادرمفیدواقع می­شود.

سرطان

مصرف مرتب از رب انار درمردان از سرطان پروستات ودر زنان ازسرطان سینه جلوگیری می­کند.

زخم داخل بینی

باترکیب رب اناروعسل خمیری به دست می­آید که برای بهبودی زخم­های داخل بینی مورداستفاده قرارمی­گیرد.

فشارخون

رب انارالبته رب انار ترش برای افرادی که فشارخون بالایی دارند کاربردموثری دارد.

آلزایمر

رب انار به علت داشتن ویتامینB3 سبب تقویت حافظه وفعالیت منظم مغزمی­شودوهمین امراز ابتلا به آلزایمرجلوگیری می­کند.


اناروعسل

اگرآب اناررابا عسل مخلوط کنیم وچندقطره هرروز داخل بینی بریزیم ازرشد پلیپ بینی جلوگیری می­کند.

دانه انار

دانه­های انارکاربردبسیاری درمصارف آشپزی دارد که با دانه کردن اناروخشک کردنش میتوان برای طبخ بادنجان، مرغ، مرغابی، ماهی شکم پراستفاده کرد.

آب انار

آب انار هم از فوایدبسیاربالایی برخوردار است. بهترین زمان خورد آن، صبح ناشتا می­باشد.

برای درمان کم خونی کودکان نوشیدن آب انار بسیارتاثیرگذاراست. آب انار هم دقیقا همان فواید خودانارو رب اناررادارد.


مربای انار

برای پخت مربای انار دروهله اول میوه را می­شوییم و آب آن را بصورت دستی می­گیریم ومقداری شکر نسبت به آب انار داخلش میریزیم، میگذاریم روی شعله بجوشد. بعداز گذشت نیم ساعت دانه ­های اناررا همراه با مقداری آبلیمو به آن اضافه می­کنیم وبازهم نیم ساعت روی حرارت قرارمی­دهیم. بعداز گذشت نیم ساعت چند قطره از مربارا داخل بشقابی می­ریزیم وبشقاب را کج می­کنیم اگرمربا به سختی سرازیرشد غلظت وقوام مرباآماده است و بعداز سردشدن، آن­هارا درظرف­های شیشه­ای میریزیم ودرجای تاریک وخنک نگهداری می­کنیم. این مربا بامزه­ای ملس مورداستقبال کثیری از افرادقرار می­گیرد.

عوارض

معده

به علت وجودآهن درانارهضم به راحتی انجام نمی­شودوافرادی که سردمزاج هستند نبایدبیش از اندازه استفاده بکنند. برای افرادی که به زخم معده دچارهستند استفاده رب انار توصیه نمی­شود.زیرارب انارهضم آسانی ندارد وباعث نفخ بالا می­شود

اسهال

گفته می شود که زیاده روی در مصرف آب انار بیماری اسهال را بدتر می کند؛ اغلب پزشکان توصیه می کنند که افراد مبتلا به اسهال تا بهبود کامل علائم، بهتر است از مصرف آب انار اجتناب کنند

حساسیت و آلرژی

آب انار در برخی افراد می تواند باعث ایجاد واکنش های آلرژیک شود که با علائمی مانند استفراغ، چشم های قرمز و مشکل تنفسی مشخص می شود

فشار خون پایین

آب انار باعث کاهش فشار خون می شود به همین دلیل توصیه شده که افراد مبتلا به فشار خون پایین بهتر است از نوشیدن آب انار به ویژه آب انار ترش اجتناب کنند

تداخل دارویی

آب انار ممکن است با دارو های غلظت خون از جمله وارفارین تداخل دارویی داشته باشد وباعث کاهش شدید فشارخون شود.


سخن آخر: انار به عنوان میوه بهشتی سرشاراز خواصی است که خدابرای لذت بردن واستفاده ما انسان ها آن را قرارداده است. همانطورکه انارسمبل عشق است، ما انسان ها نیز میتوانیم بادوستی وعشق ورزیدن به محیط زیست ازتمام آفریده های خداوند بهره مند شویم.

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد