شناخت بره موم و کاربرد وطریقه مصرف ان در زندگی

شناخت بره موم و کاربرد وطریقه مصرف ان در زندگی

بره ‌موم 

بره موم از تولیدات زنبور عسل است که ظاهری شبیه به موم دارد. با حالتی چسبناک وبویی خوش، رنگ و بوی آن نسبت به مناطق ونوع گیاه متغیرمی­باشد. رنگ بره موم ازرنگ سبز تا قهوه­ای تیره قابل تغییراست.سردی و گرمی هوادرشکنندگی وچسبناک بودن آن تاثیرمی­گذارد به طوری­که درهوای سردشکننده ودرهوای گرم نرم وچسبناک می­شود.

در نواحی معتدل نیمکره شمالی، زنبورها درفصل تابستان به جمع­آوری بره موم می­پردازندکه این­­  کارازاواخربهار تااوایل پاییزبه طول می­انجامد.دربرزیل درکل فصول سال این کارصورت می­گیرد.


فواید بره موم

فوایدوکاربردبره موم شامل انسان­هاوهمینطورخودزنبور­هامی­شود، بره موم درورودی کندوقراردارد بصورتی­که زنبورهاپیش از ورود به کندو ازآن عبورمی­کنند نقش ضدعفونی کننده دست وپای آ­ن­هاراایفامی­کند. همچنین برای پر­کردن شکاف‌ها، تنگ کردن سوراخ‌های تهویه، تنگ کردن دریچه پرواز در زمستان، ترمیم شکستگی‌ها، جلا دادن و ضدعفونی کردن جدار داخلی کندو و قاب‌ها، محکم کردن محل اتصال قاب‌های عسل به کندو و به یکدیگر از دیگر کاربردهای بره موم است. همینطور برای جلوگیری از تجزیه اجساد موجودات مهاجم و مزاحم به کندو، از­آن‌­هااستفاده    می­کنند. 

گروهی از محققان روشی برای اضافه کردن عصاره‌های اتانولی بره موم به محلول‌های آبی ارائه کردند و نشان دادند که آن، به عنوان آنتی‌اکسیدان و محافظ امواج رادیویی عمل می‌کند، احیای بافت را تحریک نموده و خصوصیات تنظیم سیستم ایمنی را از خود نشان می‌دهد. بره موم برای درمان سوختگی‌ها، زخم‌های وریدی، التهاب چرکی استخوان و ورم مفاصل، همچنین عوارض جراحتی پس از عمل جراحی بسیارمناسب است.

این ماده از بافت کلیوی در مقابل مسمومیت، رادیکال‌های آزاد و سایر اثرات جانبی ناشی از دیاتریزوات محافظت می­کند.  بره موم سبز تایوانی، از کبد در مقابل بیماری‌زایی فیبروز (تصلب بافت‌ها) محافظت می‌کند. عصاره آن، از بیضه در مقابل مسمومیت ناشی از دوکسوروبیسین محافظت می‌کند، بدون اینکه قدرت ضدسرطانی آن را کاهش دهد. مورد­های نادری از آلرژی والتهاب تماس پوستی نسبت به بره موم از جانب زنبورداران به گوش رسیده است.

آنتی بیوتیک بسیار قوی طبیعی ساخته شده توسط زنبور عسل از رزین گیاه، شهد گل، موم و گرده، در یک نسبت رزین 50٪ بوته، 30٪ موم، 10 درصد شهد و10٪ گرده می­باشد. 

رومیان باستان و یونانیان از بره موم برای شفا و برای درمان زخم­ و عفونت و تب استفاده می­کنندوهمینطور درطول جنگ جهانی دوم، روس­هاازاین ماده برای جلوگیری از عفونت ناشی اززخم­هااستفاده می­کردند.

بره موم ضد باکتری، ضد ویروسی، ضد قارچ و ضد التهاب است. این خواص آنتی بیوتیک و آنتی اکسیدان است، هیچ عوارض جانبی ندارد و به جرئت می­توان گفت، مصرف خالص­ترین نوع آن، در پیشگیری از سرطان و تشکیل تومورهای سرطانی، بسیار زیاد موثر بوده است.

بره موم برای درمان بیماری­هایی همچون حساسیت، خون مردگی سوختگی­، کوفتگی­، زخم های سرطان­، خستگی  مشکلات تنفسی­، جوش ها­، اختلالات پوستی­، سرفه­،عفونت­، سرماخوردگی­، آنفولانزا­، فشارخون بالا، و­مشکلات کبدی  به کار گرفته می­شود. این ماده درکل دنیا شناخته شده است واکثراازخواص آنتی باکتریال وآنتی بیوتیک آن آگاه هستند، محصولات بسیاری ازاین ماده تولیدمی­شود ودرداروخانه­هاوعطاری­ها به فروش می­رسد.

ترکیبات بره موم رزین، صمغ و شیره گیاهان و درختان به همراه موم و گرده و عسل بوده که پس از ترکیب با بزاق دهان زنبورها، در کندو عسل تشکیل می­گردد.   

 

طریقه مصرف بره موم

بهترین نوع بر­ه موم را می توان آن نوع از این محصول دانست که پس از جمع­آوری از کندو عسل، تمام ناخالصی­های آن جدا شده تا محصولی تمیز و بدون ناخالصی در اختیار خریدار قرار بگیرد.
روش صنعتی در جمع آوری بره موم، استفاده از تله­هایی سوراخ­دار بر روی کندو عسل بوده، که بهترین روش در جمع آوری بره موم می باشد که ماده ای کاملا خالص و پاک راارائه می­دهد.
مصرف کنندگان بایدبدانند که بره موم خامی که بلافاصله پس از برداشت از کندو بدست می­آید، به طور ۱۰۰ درصد سازگار با بدن انسان ها نبوده و می تواند عملیات هضم سختی را دارا باشد، به همین دلیل زنبورداران پس از برداشت کردن بره موم­، آن را به صورت­های مختلف مانندپودر وعصاره که هضم راحتی برای انسانها خواهدداشت به بازارعرضه می­کنند.

مصری‌­ها از این ماده برای مومیایی کردن مردگان خود استفاده می‌­کردند و اخیراً در طول جنگ بوئر­، جهت بهبود جراحات و احیای بافت مورد استفاده قرار گرفته است. ‌ 

ماده ترشح شده از شکوفه گونه‌­های مختلف سپیدار، منبع اصلی بره موم در نواحی معتدل، از جمله اروپا، آسیا و آمریکای شمالی هستند. نمونه‌­های بدست آمده از این نواحی، بوسیله ترکیب شیمیایی مشابه خود شناخته می‌­شوند. به نظر می‌­رسد که مهم ترین جزء تشکیل دهنده این بره موم‌­ها، فلاونوئیدها، اسیدهای معطر و استرهای آن‌­ها هستند.

بره موم در محیط آزمایشگاهی می‌تواند بطور مستقیم بر میکرو ارگانیزم‌­ها اثر بگذارد. از طرف دیگر، می‌ تواند سیستم ایمنی درون بدن را تحریک نموده و مکانیزم‌­های درگیر در از بین بردن میکرو ارگانیزم‌ها را فعال نماید. ترکیب آن با داروهای ضد میکروبی نیز مورد بررسی قرار گرفته است. یافته‌ های پیشین نشان داده‌ اند که بره موم، مقاومت دیواره باکتری‌ها در برابر آنتی‌ بیوتیک‌­ها را کاهش داده و اثرات مضاعفی را به همراه آنتی‌ بیوتیک‌ها در تأثیر بر ریبوزوم از خود نشان داده است.

                                              

        

  

به چه شکل هایی در بازار وجود دارد

این محصول به طور تجاری به اشکال کپسول، دهانشویه، کرم، قرص‌های خوراکی، پودر و سایر محصولات خالص سازی شده از موم وجود دارد. به خاطر خواص ضد ویروس، ضد­میکروب و آنتی­اکسیدان بره موم، به طور گسترده‌ای در پزشکی، دامپزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی و مواد آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد وقتی زنبور‌ها می‌توانند از بره موم استفاده کنند، پس ماانسان­ها هم می‌توانیم! استفاده از بره موم زنبور عسل یکی از بهترین کار‌هایی است که می‌توانیم برای تقویت سیستم ایمنی‌مان انجام دهیم. بره موم جایگزین بسیار خوبی برای صابون­هاو شوینده­های مصنوعی صورت است، شوینده­ی بسیارموثری از جهت شفاف کردن پوست است وهمینطوربرای جلوگیری از ریزش مو کاربردبسیاری دارد.


خواص کلی بره موم

درکل خواص بره موم برای درمان سرماخوردگی و آنفلوانزا- آنتی بیوتیک طبیعی - کنترل سرطان - بهبود عفونت مجاری تناسلی - تورم گلو- اگزما- دندان و لثه - عفونت های روده - زخم معده -  ورم  بیماری معده- نقرس-  احتقان سینوس - برونشیت- بیماری های گوش - آرتروز - سینه پهلو – بیماری ریوی - سردرد   پارکینسون - زگیل – میخچه- ورم ملتحمه- گرفتگی صدا - دربین انسانهارواج پیداکرده است.

 

سخن آخر: بره موم حاصل فعالیت وتولید میلیون­ها زنبورمی­باشدودرمقایسه باگیاهان شیمیایی هیچ عوارضی نخواهدداشت. همانطورکه برای زنبورها مفیدواقع شده پس ما انسان­هاهم میتوانیم درجهت سلامتی خودازآن استفاده کنیم.

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد