جهان بدون زنبور

جهان بدون زنبور

جهان بدون زنبور

روز ۲۰ ماه می، روز تولد آنتون یانشا، پدر زنبورداری مدرن از اسلوانی است. او که تنها ۳۹ سال عمر کرد، استاد و رئیس مدرسه زنبورداری بود. کتاب‌هایی با مضمون­های زنبورداری مدرن به تالیف ایشان درآمده است.  سیستم ابداعی او باعث شد تا برداشت عسل بدون صدمه به کندو میسر شود. روز جهانی زنبور ایده زنبورداران اسلوانی بود و با کوشش آنان این روز توسط سازمان ملل پذیرفته شد. این روز برای جشن گرفتن نیست بلکه برای یادآوری "خطر نابودی نسل زنبورها" روی کره زمین است. انسان با کاربرد سموم شیمیایی و آلودگی محیط زیست، حیات زنبورها را به‌ خطر انداخته است. تصورجهان بدون زنبور، تصوری بسیارسخت وشاید ناممکن باشد چراکه زندگی زنبورهابازندگی ماانسان­ها به هم گره خورده است. اگرزنبورها نباشند چرخه تولیدات محصولات گیاهی وباغی متوقف خواهدشد. گرچه درطبیعت حشرات گرده­افشان دیگری هم وجوددارند که درختان را بارور می­کنند، اما یک سوم تمام میوه­ها ازجمله، سیب، گلابی،توت فرنگی و پرتقال و... حتی صیفی­جاتی مانند خیارحاصل گرده افشانی زنبورها می­باشند. 

اگر زنبور ها نباشند 

اگرزنبورها نباشند بخش مهم دیگری از مواد غذایی که E901 یاهمان موم نام دارد، جایش درقفسه­­ی فروشگاه­ها خالی خواهدبود. بدون وجود موم، پاستیل­ها بسیارچسبنده می­شوند که قابل استفاده نخواهدبود.

زنبورها همانند انسان­ها علاقه زیادی به کافئین دارند واین موضوع تضمینی بر گرده افشانی و تولید دائمی قهوه توسط زنبورها درطبیعت خواهدبود. بدون حضور زنبورها درطبیعت، پنبه­ای هم نخواهدبود، پس صنعت نساجی و پوشاک هم علنا وجودنخواهدداشت.

زنبورعسل تنها بخشی از خانواده زنبورها را تشکیل می­دهد درحالیکه در طبیعت 20هزارنوع زنبوروحشی زندگی می­کنند که متاسفانه ماانسان­هابا رهایی سموم شیمیایی وانواع آلودگی درطبیعت زندگی آن­هارابه خطرمیندازیم و قراردادن این نوع حشرات درمعرض انقراض نتیجه عمل غیرانسانی مااست.

اگرزنبوری به محل زندگی ما واردشد می­توانیم باآن­ها مهربانانه رفتارکنیم، بابازگذاشتن دروپنجره­ها آن­هارابه بیرون هدایت کنیم. متاسفانه با گسترش شهرسازی شرایط مناسب برای زندگی زنبورها سخت شده است.  باگل­کاری دربالکن­ها، فضاهای شهری، می­توانیم لانه­هایی برای آن­ها آماده کنیم که شرایط مناسبی جهت ادامه حیات زنبورها فراهم آید.

 

 

زندگی شگفت­ انگیز زنبور

آوردن نام زنبور در قرآن نشان ازآنست که اهمیت و ارزش این حشره پرتلاش درطبیعت بسیاربالااست.

پروردگار تو به زنبور عسل وحی کرد که: از کوه‌ها و درختان و در بناهایی که (مردم) می‌سازند خانه‌هایی برگزین(۶۸) آنگاه از هر ثمره‌ای بخور و از روی خشوع به راه پروردگارت برو از شکم او شرابی رنگارنگ بیرون می‌آید که شفای مردم در آن است و صاحبان اندیشه را در این عبرتی است۶۹.

شگفت­آورترین برنامه زنبورعسل، توان و قدرت تفکر اوست که می تواند به طور اجتماعی زندگی کند، برای خود خانه ای بسازد و غذایی فراهم کند و تولید مثل کند و اطلاعاتش را به طور موروثی به فرزندش منتقل کند. در واقع زندگی زنبور عسل با تمام رازهایش، فقط یکی از میلیاردها پدیده شگفت انگیز طبیعت خداوندی است. ساخت خانه­ای شش ضلعی که دارای مهندسی و ظرافت خاص همراه با نقشه­ وزوایایی بسیار دقیق و حساب شده ازعجایب اوست.

چراشش ضلعی

زنبورها باید شکلی را برای ساخت خانه خود انتخاب کنند که وقتی کنارهم قرارمیگیرند چفت هم بشوند وفضای خالی و پرتی بینشان نباشد. درغیراین صورت مقدارموم بیشتری برای پرکردن فضای خالی لازم می­شود، به زبان ریاضی زنبور شکلی رو انتخاب میکنه که به ازای محیط ثابت، بیشترین مساحت رو داشته باشد.

 یکی دیگراز عجایب زنبور این است که جهت جمع­آوری شهدوگرده گل مسیرطولانی را طی می­کندو دوباره بدن گم کردن مسیر به کندوی خود باز می­گردد دراین فرآیند25درصداز زنبورهای کارگر گرده، 17 درصدشهدوگرده، وسایرزنبوران فقط شهدجمع­آوری می­کنند. زنبور کارگر به طورمتوسط 24 کیلومتر درساعت سرعت پروازدارد ولی به هنگام خروج از کندو بین10تا29کیلومتر درساعت است. زنبور برای جمع­آوری گرده1تا4کیلومتری کندوپروازمی­کندو یک سفررفت وبرگشت اوبین6دقیقه تا3ساعت زمان می­برد. هرزنبور کارگر روی8 تا100گل می­نشیند وبین12تا29گرم گرده جمع­آوری می­کند، همینطورهرزنبوربین6 تا47مرتبه برای جمع­آوری گرده به خارج از کندو می­رود.  


 

تقسیم کار

کار ملکه زنبورعسل تخم ریزی است. ملکه جثه درشت­­­تری نسبت به زنبور­های دیگر دارد و دارای موقعیت مخصوص است. برخی از زنبورها وظیفه متعادل نگهداشتن درجه حرارت داخل کندواست. برخی دیگر مامورساخت و مرمت کندو هستند وبرخی هم کارگرانی هستندکه به منظور جمع­آوری شهدگل­ها ازکندو خارج می­شوند وتولیدعسل را به عهده دارند. دسته­ای از زنبورهای کارگر وظیفه پاکیزه نگهداشتن کندورا به عهده دارند. رنک عسل بستگی به نوع گیاهی داردکه  زنبور روی آن می­نشیند.

زنبورها برروی موضوع نظافت بسیار حساس هستند و هیچگاه روی سطوح کثیف وآلوده نمی­­­نشینند. اگریکی ازآن­هاروی نقاط الوده­ای نشسته باشد به محض ورود به کندو زنبورهای محافظ اورا با خشونت می­کشند.

 

سخن آخر: جهان بدون زنبور به معنی جهان بدون بشرنیزاست. انسان درطول زندگی خود بسیاری ازفرآورده های زنبور رامورداستفاده قرارمی دهد وازخواص آن بهره مند می شود. ماانسان هاباید با محیط زیست مهربان باشیم تا ادامه حیات برای این موجودات شگفت انگیز به خطرنیفتد. 

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد