شناخت گیاه زنجبیل و خواص آن به همراه نحوه ومیزان مصرف

شناخت گیاه زنجبیل و خواص آن به همراه نحوه ومیزان مصرف

زنجبیل

زنجبیل گیاهی است که ساقه زیرزمینی داردو ریشه وجوانه ازآن می­روید که می­تواند تایک متررشدکند. زنجبیل را به محض رسیدن از گیاه اصلی خود جدامی­کنند، می­شویند ودرآفتاب خشک می­کنند وبعداز خشک شدن می­توانندمورداستفاده قراردهند.

زنجبیل ادویه­ای به رنگ زردکم رنگ همراه با بو وطعمی تند است که هم درآشپزخانه­ها وهم درمصارف پزشکی مورداستفاده قرارمی­گیرد. کشورهند درتولیدوکشت زنجبیل دررتبه اول وچین دررتبه دوم قراردارد. مناطقی که برای کشت زنجبیل مناسب است بایداز نظر رطوبت و دما ونور درسطح بالایی باشد تا نتیجه خوبی از کشت این گیاه به عمل بیاید.برخی کشورها زنجبیل را با سبزیجات دیگر وفلفل تند، بادام زمینی، ذرت، کلم وخیار به تناوب کشت می­کنند.

فوایدزنجبیل

زنجبیل جزء آن دسته ازادویه وگیاهانی است که طبع گرمی دارد ومصرف آن برای سرماخوردگی و سوزش گلو بسیارمناسب است. ریشه زنجبیل نیز برای درمان حالت تهوع، استفراغ وکم اشتهایی مخصوصا برای افرادی که تحت عمل جراحی قراگرفته­اند بسیار کاربردمفیدی دارد.

التهابات

یکی دیگراز خواص زنجبیل تسکین درد التهابات عضلات است. این خاصیت زنجبیل برای ورزشکارانی که دچارآسیب­های عضلانی می­شوند کاربرددارد که نتایج مثبت آن ثابت شده است.

دردقاعدگی

مصرف این ادویه تند برای بهبود درد دوران قاعدگی به زنان کمک شایانی می­کند. لازم است قبل وبعداز شروع قاعدگی اززنجبیل در روزمره استفاده بکنند.

 

 

کلسترول بد

مصرف مرتب آن باعث کاهش چربی و کلسترول بد می­شود. با کنترل و تنظیم گردش خون دربدن، قلب و مغز به خوبی فعالیت خودراپیش می­برند.

مو

مصرف عصاره و روغن زنجیل برای مو باعث می­شود اکسیژن رسانی به ریشه مومرتب انجام شود واین امر مانع از ریزش مومی­شود.

کاهش وزن

نوشیدن 2الی3 لیوان دمنوش زنجبیل درروز به افزایش انرژی و فعالیت بدنی کمک می­کند که باعث تحرک بیشتر وافزایش سوخت وسازبدن می­شود. باافزایش تحرک و سوخت وساز امکان کاهش وزن افزایش پیدامی­کند.

دستگاه گوارش

برای اینکه فعالیت دستگاه گوارش به صورت منظم پیش برود می­توان مخلوطی ازآب، زنجبیل وزیره دروعده­های روزانه قراردادکه بانوشیدن آن هضم راحتی خواهیدداشت که به نفخ معده هم دچارنخواهیدشد.

آلزایمر

مصرف زنجبیل مانع از کاهش سرعت کم شدن سلول­های مغزمی­شود که همین امر ازابتلا به آلزایمرجلوگیری می­کند.

دهان ودندان

ترشح بزاق برای سلامتی دهان ودندان بسیار مفیداست که با مصرف زنجبیل میزان ترشح بزاق درروز افزایش می­یابد، درنتیجه مانع ازپوسیدگی دندان­ها می­شود. همینطور مصرف سیر پیاز و بعضی موادخوراکی که استفاده می­شود نفس انسان را بدبو می­کند که باعث آزار خود واطرافیان می­شود، مصرف زنجبیل باعث میشود نفس پاک سازی شده وبوی بد خنثی می­شود.

قندخون

برای اکثرانسان­ها درطول روز این پیش خواهدآمدکه حس بی حالی وکسلی دارند که دلیل آن پایین آمدن سطح قندخون است، که می­توان با مصرف دمنوش آن سطح قندخون را تنظیم کرد وانرژی لازم را دریافت کرد.

سینوس­ها

بادم کردن زنجبیل ومیل کردن دمنوش آن می­توانید سینوس­های خودراپاکسازی کنید.

میگرن

میگرن،سردرد­هایی بسیارآزاردهنده است که میتوان با تهیه خمیرزنجبیل وگذاشتن آن روی پیشانی ازدردآن رهایی یافت.

سنگ کلیه

مصرف روزانه ومنظم زنجبیل همراه باآب ویا دم کرده آن برای نابودی سنگ کلیه موثرواقع می­شود.

مسمومیت

مسمومیت غذایی به علت خوردن غذاهای مانده ویا فاسدسمی است که عواقبی را برای بدن به دنبال دارد. برای رفع این مشکل و رهایی از مسمومیت می­توان از روغنش استفاده کرد.

سوختگی

آب تازه زنجبیل روی سوختگی، باعث تسکین سوزش آن می­شود وبرای بازسازی پوست به مدت12هفته روزی 3مرتبه تکه­های زنجبیل تازه را روی سوختگی قراردادوبعداز چنددقیقه بردارید.

 

نحوه مصرف

زنجبیل را می­توان به شکل­های مختلف درزندگی روزمره به کاربردوازخواص آن بهره­مندشد. چای کیسه­ای زنجبیل یکی از راحت ترین روش مصرف زنجیل است که با ریختن آب جوش روی آن آماده نوشیدن است.

پودرشده آن درمصارف آشپزی برای درست کردن بیسکوییت زنجبیلی، کیک زنجبیلی وترشی مورداستفاده قرارمی­گیرد. زنجبیل تازه رامی­توان بعداز خشک کردن بسته بندی کرد ومورداستفاده قرارداد.

نبایدها

مصرف ادویه زنجبیل درروزحدود4گرم برای هرفردتوصیه می­شودامااگربیش از4گرم مصرف شود عوارض جانبی مثل آلرژی ومشکل گوارشی برای افرادی که به زخم معده دچارهستند به دنبال خواهدداشت.

افرادی که قصدعمل جراحی ورفتن به دندانپزشکی را دارند ازیک هفته قبل ازمصرف زنجبیل خودداری کنند زیرا اززنجبیل برای ساخت آسپرین استفاده می­شودوترکیب آن با آسپرین­های پزشکی منجربه آسیب رساندن به بدن می­شود. مصرف زنجبیل به عبورغذا ومدفوع درروده سرعت می­بخشد ومصرف مقدارزیادآن منجربه اسهال می­شود.

اگربعداز مصرف دچار حساسیت­هایی چون، خارش دهان، مورمورشدن، خارش چشم وپوست شدید از مصرف مجدداجتناب کنید.

 

 

سخن آخر:زنجبیل یک ادویه طبیعی است که فواید بسیاری برای سلامتی دارد 

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد