آشنایی با نیش زنبور و شناخت تمام فوایدآن جهت درمان بسیاری از بیماری ها

آشنایی با نیش زنبور و شناخت تمام فوایدآن جهت درمان بسیاری از بیماری ها

نیش زنبورعسل

درزمان­های گذشته دردوران باستان درکشورهای یونان، چین و مصربرای درمان بیماری­ها ازنیش زنبوراستفاده می­کردند. درآن زمان علاوه برنیش زنبور، ازموم وعسل نیز برای مصارف پزشکی استفاده می­کردند. نیش زنبورعسل برای کسانی­که دارای آرتروز بودند مورداستفاده قرارمی­گرفت.خواص محصولات فرآوری شده توسط زنبورعسل باعث افزایش گردش خون دربدن و کاهش التهابات وتسکین دردمی­شود.

امروزه نیز درکشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکا ازنیش زنبور برای درمان بسیاری از بیماری­ها استفاده می­شود.

ترکیبات نیش زنبور عسل

ترکیبات موجوددر نیش زنبورعسل ماده­­ی شیمیایی به نام ملتین باترکیب40درصدی است که دارای خاصیت ضدسرطانی، ضدباکتریایی، ضدمیکروبی وضدالتهابی بسیاربالااست. این نیش با سایر ترکیبات دیگرش به افزایش سیستم ایمنی بدن کمک می­کند که ازاین ترکیبات میتوان به: اسیدآمینه،گلوکزو پروتئین­ها اشاره کرد. 

 

                                       

فواید نیش

تسکین آرتریت

بامطالعاتی که برروی خرگوش صورت گرفته است نشان می­دهد که زهرزنبورعسل به کمک هورمون گلوکزکورتیکوئید، آرتریت را درمان می­کند. این هورمون سب می­شودکه التهابات کاهش یابد.

درمان ام اس

ازدیگرخواص نیش زنبورعسل، درمان وپیشگیری از مبتلا شدن به ام اس است. نیش زنبور عسل باتوجه به اثرگذاری برروی سیستم­های عصبی دردرمان وپیشگیری این بیماری تاثیربسیاری می­گذارد. ازجمله اثرات تاثیرگذاری آن، افزایش استقامت، کاهش خستگی، کاهش تشنج وانقباض عضلات است.

التهابات

مورددیگراستفاده و اثرگذاری نیش زنبورعسل ازبین بردن ورم مفصلی یاالتهاب پوستی می­باشد. دوماده موجود درنیش زنبور،ملیتین وآدولاپین باعث کاهش التهابات دربدن می­شوند.

دردقاعدگی

محققان دریافتندکه با تزریق زیرپوستی زهرزنبورعسل، دردهای دوران قاعدگی کاهش می­یابند.

ناباروری

زهرزنبورعسل می­تواند برخی از نازایی­هایی که به دلیل عدم تخمک گذاری واختلال درآن درزنان وجوددارد رادرمان کند.

سیستم عصبی

ازدیگر خواص زهرزنبور، بازسازی و تحریک سیستم عصبی است. باتزریق سم زنبورعسل به غلاف­های میانی اعصاب که به دلایلی دچاراختلال شده­اندرا بازسازی می­کندوبه روند درمان سرعت می­بخشد.

داروسازی

این سم درسراسرجهان برای ساخت پادزهر وبعضی داروها استفاده می­شود.

سرطان

سلول­ها دربدن انسان بعدازگذشت زمان مشخصی ضعیف می­شوندکه به آن مرگ سلولی می­گویند.اگرعاملی این روندرا مختل کندیاازسرعتش بکاهد احتمال مبتلاشدن به سرطان افزایش پیدامی­کند. باتزریق زهرزنبورعسل به بدن می­توان از حذف و دفع به موقع سلول­ها مطمعن شد وشانس ابتلا به سرطان به صفرمی­رسد.


نبایدها

بعداز نیش زنبور احتمال حساسیت خواهیدداشت که با علائمی چون اختلال درخواب، گرگرفتگی مشاهده می­شود اما جای نگرانی نیست. می­توان با تهیه خمیری از سدروماست ازخارش والتهابات جلوگیری کرد.

برای درمان بیماری­هایی چون آلرژیک، دیابت، سل یاسیفلیس نباید از زهرزنبوراستفاده کرد.

نیش زنبوربا الکل سازگاری ندارد واینکه نباید همراه داروی فرآورده­های الکلی چون دیفن هیدرامین استفاده شود وهمینطوردردوران بارداری هم نبایدازنیش زنبوراستفاده کرد. 

 

 

 

   سخن آخر : خداوند معجزات زیادی در طبیعت برای انسان هاقرارداده است که از فوایدش لذت ببرند که متاسفانه اکثرانسبت به آنها بی اطلاع هستند. شرکت ارسباران کوهپایه شمارا با بهترین و شگفت انگیزترین معجزات طبیعت آشنا خواهدکرد.                       

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد