زرشک و دمنوش آن برای بهبودی با برخی بیماری ها

زرشک و دمنوش آن برای بهبودی با برخی بیماری ها

زرشک 

گیاه زرشک در قرن هفتم میلادی شناخته شد ولی فراگیر شدن و همگانی شدن آن به قرن هشتم میلادی باز­میگردد. گذشتگان زرشک را نماد قدرت مافوق طبیعی وهمچنین درمان کننده بیماری­ها میدانستند. البته همه میدانیم ایران بزرگترین تولید کننده زرشک در دنیااست که در این میان استان خراسان جنوبی نزدیک به ۹۷ درصد از اراضی زیرکشتش رو برای تولید ۹۵ درصد از زرشک دنیا اختصاص داده است. برخی معتقدند که زرشک گیاه بومی ایران است و نوع بی دانه­ی آن برای نواحی جنوب خراسان، قائن شهرت ایجاد کرده. پیشینه تاریخی زرشک بدین صورت گفته شده که، اولین بارتوسط شخصی به نام (جعفر) کشت و تولید زرشک بی دانه در روستای افین از بخش زُهان شهرستان قاینات انجام شده است. گفته می شود او در زمان حمله ترکمنها به اسارت در آمده، ولی ضمن فرار از اسارت درختچه­های زرشک بی دانه را دیده وآن­هارا به روستای خودشان منتقل و کشت نموده، به این ترتیب نخستین محل پرورش زرشک بی دانه راروستای افین می گویند که دارای قدمت تاریخی است


انواع زرشک

در ایران دو نوع زرشک دانه دار و زرشک بی دانه در مناطقی مانند خراسان، اطراف تهران، قسمتهایی از آذربایجان، اصفهان، کرمان، همچنین بین کرج و چالوس پرورش و تولید می شود. درغذاهای پلویی ازنوع بدون هسته استفاده می­شود که به زرشک پلویی معروف است. در نزدیکی سی وسه پل دراصفهان باغ زرشکی است که دران زرشک قرمز کشت می­شود. البته زرشک سیاه هم تولید می­شود که بیشتردرشهر کرمانشاه کشت و برداشت می­شود. زرشک دانه دار بیشتر به صورت زینتی کشت می شود ولی نوع بی دانه ی آن از نظر تجارتی دارای اهمیت بیشتری است این گیاه در اغلب نقاط ایران به نام زرشک معروف است، ولی در برخی از مناطق به نامهای محلی، مثلاً در رودسر مالسک، در ارسباران و زنجان زریش و در قاسملو ارومیه زیرلسیک نامیده می شود. در طب قدیم وسنتی اززرشک به عنوان داروی خوراکی و مرهم برای درمان عفونت­ها به کار می­رفته، وملکه و فراعنه دردوره مصرباستان ترکیب زرشک و تخم رازیانه را جهت درمان طاعون مصرف می­کردند. 


کاشت زرشک

برای کاشت زرشک به این نکته می­توان توجه داشت که زرشک درمقابل کم­آبی تحمل پذیری بالایی دارد اما برای داشتن زرشک گوشتی نیاز به آبیاری منظم است که زمان آن هر10تا12روز یکبار می­باشد. درکشت زرشک شرایط آب وهوایی وخاک زمین بسیار تاثیرگذاراست. برای زرشک بدون هسته آب کمتری مورد نیاز است. کشاورزان در سال­های خشکسالی نیز در طی تابستان سه بار آبیاری را انجام می­دهند. اگر به دنبال محصول بیشتر هستید، باید آبیاری منظم را بعد از ریختن گلبرگ های گیاه تا یک یا دو هفته قبل از برداشت زرشک دنبال کنید. بااینکه مقاومت زرشک به بی­آبی بالاست اما درسال­های اولیه هر7 یا8روز یکبارباید آبیاری انجام شود وبعدازگذشت این زمان می­توان به همان روال آبیاری سابق (هر12 روز یکبار) بازگشت. گیاه زرشک درمقابل آبیاری آب شور مقاوم است اما اگراین شوری بیش از حدباش نتیجه عکس خواهدداشت وهمینطور کشاورزان به این نتیجه رسیده­اند که کاشت زرشک در ارتفاعات بسیار شرایط مطلوبی به همراه خواهدداشت. زرشک در آشپزخانه­های ما به صورت رب زرشک، سس زرشک، زرشک خشک شده، مربای زرشک وژله زرشک استفاده می­شود، وهمینطور به صورت نوشیدنی­هایی چون شربت زرشک، آب زرشک، چای زرشک ودمنوش زرشک مورداستفاده قرارمی­گیرد.

 دمنوش زرشک 

زرشک­های قرمز وترش مزه خواص دارویی بسیاری دارد ومی­توان با درست کردن دمنوش آن ازخواص آن بهره مند شد. وجود ویتامین­های سی وبی و همینطورآنتی اکسیدان­های قوی، زرشک را به دارویی برای بهبودی برخی بیماری­ها تبدیل کرده است. برای درست کردن دمنوش زرشک، ابتدازرشک­هارا تمیزبشویید ومقداری آب جوش روی آن بریزید ومدت کوتاهی اجازه بدهید که دم بکشد وبرای شیرین شدنش میتوان یک قاشق عسل به آن افزود. زمان میل کردن آن بهتراست صبح ناشتاویا شب هنگام خواب باشد.

 

 

فواید دمنوش زرشک

سرطان

وجود آنتی اکسیدان و بریرین درزرشک ودیگر میوه­های قرمز باعث شده است تا ازرشد سلول­های سرطانی جلوگیری کند وخاصیت ضدسرطان داشته باشد.

 فشار خون

زرشک به عنوان تصفیه کننده خون موردتوجه بسیاری قرارگرفته است و همچنین خاصیت کنترل کردن فشارخون آن باعث استقبال افرادشده است.  

مشکلات قلبی

به دلیل وجود ماده­ای به نام بریامین درزرشک، آن رابه تنظیم کننده ضربان قلب تبدیل کرده است وبا خوردن آب زرشک احتمال حمله قلبی بسیار کاهش پیدامی­کند. 

 رفع باکتری های بدن

ماده بریرین موجود درزرشک خاصیت نابودی باکتری بدن را دارد وهمین امر موجب ضدعفونی وضدباکتریایی بدن می­شود.

سرماخوردگی

باشروع فصل سرما اکثرافراد به سرماخوردگی دچارمی­شوند که می­توانند با مصرف دمنوش گرم زرشک خودرامداوا کنند.

کبدچرب

دمنوش زرشک دارای ملین­هایی است که باعث پاکسازی کبد وکیسه صفرا می­شود وهمینطور مشکلات گوارشی را بهبود می­بخشد، اما درمصرف آن نباید زیاده روی کرد.

تقویت حافظه

عامل بروز آلزایمردرافراد تولید ماده­ای به نام آمیلوئید درمغزاست که مصرف دمنوش زرشک ازتولید این ماده درمغز جلوگیری می­کندواجازه نمی­دهد مولکول­های حافظه ازکار بیفتند.

پوست

پوست به علت قرار گرفتن در معرض آلودگی های محیطی و نور خورشید دچارجوش­­های صورت، لک والتهابات می­شودکه مصرف دمنوش زرشک راه حلی است برای رفع مشکلات پوستی. استفاده ازپوست زرشک هم ماسک مناسبی برای مشکلات پوستی می­تواند باشد. 

 مشکلات ریوی 

ریه یکی از مهمترین عضوهای بدن است که درمقابل آلودگی هوا، مصرف سیگارو.... حساس است و دچار آسیب می­شود. بربرین موجود در زرشک ازبروز ابتلا به سرطان ریه ودیگر مشکلات ریوی جلوگیری می­کندوهمینطور باعث کاهش اعتیاد درافراد سیگاری می­شود. 

لاغری

مقداربریرین بالایی که در زرشک موجوداست باعث افزایش سوخت وساز بدن می­شود وهمین امر به کاهش وزن افراد کمک شایانی می­کند. زمان مصرف آن نیم ساعت قبل از وعده غذایی است.

بینایی

مصرف زرشک علاوه برسلامت چشم، مانع ازتخریب ماکولا ( لکه زرد دربخش مرکزی شبکیه)می­شود. 

دهان ودندان

ژل زرشک برای تورم و سوزش لثه­ها بسیار کاربرد موثری دارد.

 

 

نبایدها

افراط در مصرف هر ماده­ی مفید منجربه آسیب­هایی می­شود، زرشک برای کبد بزرگسالان بسیارموثراست اما برای کودکان شاید منجربه استفراغ ویاخونریزی بینی شود. زنان باردار ازمصرف این موادخوراکی بایداجتناب کنند که ممکن است با مصرفش سقط جنین اتفاق بیفتد.

 

انواع گونه های زرشک

زالزالکی، زرافشانی،خراسانی،راست خوشه،معمولی،سیاه،زینتی ژاپنی،سبز

زرشک دارای مزاج سرد و خشک است و مصلحهای آن عبارتند از: میخک، شکرسرخ و شیرینی‌های طبیعی …

 

 

   سخن آخر :زرشک سرشار از مواد مغذی است               

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد