آشنایی با خواص عسل و تشخیص عسل طبیعی وغیرطبیعی

آشنایی با خواص عسل و تشخیص عسل طبیعی وغیرطبیعی

عسل 

عسل یک لغت عربی است که در فارسی به اسم انگبین می‌شناسند وموادی است که زنبور عسل از جمع­آوری شهدمیلیون­ها گل توسط خرطوم خود به داخل کندو می­برد. برای تهیه یک کیلوعسل لازم است که زنبورشهد20میلیون گل را جمع­آوری کند وتاوقتی مشغول جمع­آوری شهدیک گل است روی سایرگل­هانمی­نشیند. عسل از دوران قدیم به عنوان شیرین کننده مورداستفاده انسان­ها قرارگرفته است. قندهایی چون گلوکز، فروکتوز، مواد معدنی همچون منیزیم، پتاسیم، کلسیم وویتامین­هایی مثل ب1.2.3.5.6ود وسی درعسل موجود است. مقدارکمی هم مس، ید وروی هم درعسل وجوددارد. 


زنبور عسل درراه رسیدن به کندو در بین راه مقداری از آب شهد را جذب می‌کند و چون شهد گل‌ها حاوی "50" تا "80" درصد آب است،‌ با این عمل میزان رطوبت عسل را به حدود 17 تا حداکثر25 درصد می‌رساند، از هر سه گرم شهدی که زنبور عسل به کندو می‌آورد، یک گرم عسل به دست می‌آید. آبکی بودن عسل به آب وهوا بستگی دارد، عسل مناطق مرطوب آبکی تراز مناطق کوهستانی است.


دلیل شکرک زدن عسل ترکیب آنزیم دیاستازدرشهدگل با موادقندی ونشاسته­ای است. این باوردربین اکثرمصرف کننده­ها رواج پیداکرده که شکرک زدن عسل دلیل برغیرطبیعی بودن آن است که کاملا اشتباه است، به دلیل وجود آنزیم دیاستازاست که عسل ته نشین و رسوب می­کند. مقدار گلوکز عسل هر چه بیشتر باشد، زودترته‌نشین می‌شود. این خاصیت فقط در عسل‌های طبیعی و غیرتقلبی است چون فقط عسل طبیعی شامل دیاستازمی­شود. تشخیص عسل طبیعی از غیرطبیعی با راه­هایی چون مزه کردن وبوییدن ودیدن امکان پذیرنیست. 
مزه، عطر، طعم، رنگ و بوی عسل مربوط به گل هرمنطقه می­باشدوربطی به نزادزنبورندارد. 
عسل غذایی مغذی است که دیاستازهایش باعث آب شدن چربی­های دورقلب می­شود به همین دلیل مصرف آن به سالخوردگان و مبتلایان بیماری قلبی توصیه می­شود.

اثرات حیات بخش عسل

بهبود زخم

 تماس عسل با زخم­ها باعث ضدعفونی کردن آن وجلوگیری از خشک شدن آن می­شود. دربعضی بیمارستان­ها برای درمان زخم بستراز ترکیبات عسل استفاده می­شود.

معده

قندموجود درعسل می­تواند به قندهای دیگرتبدیل شودکه باعث می­شود حساس­ترین معده هاهم می­تواندآن را هضم کند وتاثیربسزایی در گوارش خواهدداشت.

ضدسرطان

عسل سرشاراز آنتی اکسیدان است که همین امر نقش بزرگی جهت جلوگیری ازسرطان وبیماری­های قلبی دارد.

تناسب اندام

نسبت به مواد قندی دیگر40درصدکالری کمتری دارد وباوجود انرژی بسیاربالایی که دارد به وزن افراداضافه نمی­کند.

 مخلوط عسل ودارچین 

 اززمان قدیم مخلوط کردن عسل و دارچین مورداستقبال انسان­ها قرارگرفته است که تاامروزه ادامه پیداکرده که برای درمان بسیاری از بیماری­ها نتایج خوبی به ثبت رسانده است. باوجود داشتن مقداری قند درعسل، اگر به طورمعین ومشخصی مصرف شود برای بیماران دیابتی مضرنمی­باشد. 

 ورم مفاصل

برای رهایی از درد و ورم مفاصل می­توان پمادی از عسل، آب گرم و یک قاشق چایخوری دارچین درست کرد وروی محل درد بمالید ویا باترکیب عسل و دارچین درآبجوش وخوردن آن دردخودراتسکین دهید.  

 جلوگیری از ریزش مو

  برای جلوگیری از ریزش مو می­توان ترکیبی از یک قاشق عسل ویک قاشق دارچین تهیه کرد و قبل از استحمام روی سرخود بمالید وبعداز15دقیقه ان را بشویید.

 دندان درد

برای درمان دندان درد هم می­توان خمیری از یک قاشق عسل و یک قاشق دارچین تهیه کرد وروی دندان خراب بمالید، این عمل را روزی سه بار انجام دهید.

 کلسترول

  برای پایین آمدن کلسترول خون سه قاشق چایخوری عسل به همراه دوقاشق چایخوری دارچین را درچای حل کنید وآن را بنوشید، بعداز گذشت 2ساعت کلسترولتان پایین می­آید.

 سرماخوردگی

 میل کردن ترکیب عسل و دارچین برای درمان سرفه­های مزمن، سرماخوردگی و سینوزیت بسیارموثرواقع می­شود.

 باروری

استفاده مرتب از ترکیب دارچین وعسل ومالیدن آن روی لثه و دهان به طوری که از بزاق وارد بدن شود برای باروری زنان بسیارمفیدواقع می­شود.برای باروری درمردان میل کردن دوقاشق عسل قبل از خواب تاثیرخوبی خواهدداشت. 

 سیستم ایمنی

استفاده مرتب از ترکیب عسل و دارچین باعث مقاومت بدن دربرابر باکتری­ها و ویروس واردشده به بدن می­شود.

 تاول

برای نابودی کامل تاول، ترکیب عسل ودارچین را شب قبل از خواب روی تاول بمالیدو صبح روز بعد بشویید. 

یکی از ویژگی­های مهم عسل این است که دردرازمدت فاسدنمی­شود، حتی برای دورنگهداشتن موادخوراکی از فساد هم از آن استفاده می­کنند، مثلا بعضی میوه­هارا باعسل مخلوط می­کنندتابتوان مدت طولانی مورداستفاده قرار بگیرد. ارزش غذایی عسل درصورتی ازبین می­رودکه تا60درجه تحت حرارت باشد.


چگونه می توان عسل اصل و تقلبی را شناخت 

تنها راه اطمینان از اصل وتقلبی بودن عسل روش آزمایشگاهی است که میزان ساکاروزموجودرا اندازه گیری می­کنند. درصورتی که افراد متقلب به عسل شکراضافه کنند توسط دستگاه­های ساکرامات می­توان به میزان ساکاروز موجوددرعسل پی برد ومشخص می­شود شیرینی آن به نسبت طبیعی زیاداست.

عسل طبیعی و انواع عسل مصنوعی

عسل طبیعی عسلی است که زنبورها ازتغذیه گیاهان و جمع­ آوری شهدگل­ها تولیدمی­کنند. عسل غیرطبیعی شامل عسلی است که زنبور با آب وشکر تغذیه می­شود که میزان ساکاروزاین نوع عسل بسیاربیشتراز عسل طبیعی است و خواص حیات بخش عسل طبیعی را ندارد که به این نوع عسل، عسل تغذیه­ای می­گویند، که زنبورازشربت قند، شیره میوه­هایی چون خرما وتوت تغذیه می­کند وهمینطور تولیدعسلی که هیچ زنبوری درآن دخالت نداردواز قندونیشکر و میوه­های شیرینی مثل خربزه، هندوانه،کدوتنبل وخرما درست می­شود. عسل غیرطبیعی به هیچ وجه عطروطعم عسل واقعی را ندارد.  


سخن آخر :بهترین عسل را می توانید از شرکت اریکه ارسباران کوهپایه تهیه کنید  

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد