شناخت و آشنایی با خواص ومعایب گرده گل برای انسان ها

شناخت و آشنایی با خواص ومعایب گرده گل برای انسان ها

گرده گل ( داروخانه کوچک )

گرده گل اولین بارازلغت لاتین پولن به معنای پودر نرم گرفته شده است که ازبساک گیاهان گلدارتولیدمی­شود. گرده گل در سراسر تاریخ نزد چینی ها ، رومیان ،انگلوساکسون و مصریان از نظر دارویی و غذایی اهمیت خاصی داشته است. آنها راز سلامتی را در این ماده می دانستند. گرده گل دانه­های بسیارکوچکی است که توسط زنبورها جمع­آوری می­شود و می­توان گفت به علت داشتن تمام مواد مغذی موردنیاز کامل­ترین خوراکی طبیعت به حساب می­آید. گرده گل در حقیقت غذای اصلی لاروهای زنبور عسل است. لاروهایی که در کندوهای عسل زندگی می کنند و وظیفه تغذیه آن ها به عهده زنبورهای کارگر است. زنبورها با نشستن برروی گل­ها ازانتهای پرچم این دانه­های مغذی را روی پاهای عقب خود جمع­آوری می­کنند وبه سمت کندوها پرواز می­کنند. زنبورداران برای جمع­آوری گرده­های گل تله­هایی درورودی کندوها تعبیه می­کنند تا درهنگام ورود زنبورها، عمل جمع­آوری گرده راحت­ترانجام شودبه دلیل اندازه کوچک دریچه‌های تله، زنبور بخشی از محتوای سبد گرده خود را از دست می‌دهد که این گرده‌ها به درون یک ظرف مخصوص سقوط می‌کنند واین عمل هیچ آسیبی به زنبورها وروال زندگی آن­ها وارد نمی­کند

مزه گرده گل

مزه گرده گل ممکن است شیرین، شور، تلخ یا تند باشد. درحالیکه مزه وبوی گرده نزدیک به کپک قارچی باشد ویا ترکیبی از اجزای بدن زنبور وموم و گیاه درآن مشاهده کردید ازخوردن آن خودداری فرمایید. برای تهیه و جمع­آوری یک قاشق چای­خوری گرده گل، زنبورعسل دریک ماه به مدت هشت ساعت درروزتلاش می­کند که این یک قاشق بیش از2.5میلیارد دانه گرده را شامل می­شود. فرآورده­های زنبور به شکل حبه­ای، قرص، آبنبات چوبی ومایعات خوراکی دراختیار انسان­ها قرارمی­گیرد.

40تا85 درصدگرده گل را کربوهیدرات­ها تشکیل می­دهند وبیشترین کربوهیدرات گرده گل شامل فروکتوز، وسپس گلوکز وساکاروز می­شود. دومین ماده فراوان تشکیل دهنده گرده گل، پروتئین‌ها هستند.  سطوح بالای پروتئین‌ها و آمینواسیدها باعث می‌شوند تا گرده گل، خوراک حیوانی بسیار عالی بوده و تغذیه انسان را ارتقامی­دهند. گرده گل حاوی انواع متابولیت‌های اصلی و فرعی است که دارای خواص درمانی مانند خواص آنتی‌اکسیدانی، ضدباکتریایی، ضدالتهابی، ضدسرطانی و ضدحساسیت است که می­توان عملکردبدن راتنظیم کرد. دانه های گرده دارای مقدار زیادی ویتامین به خصوص ویتامین های محلول در آب می باشد از جمله ؛ کاروتنوئید ، ویتامین ب 1 ، ویتامین ب2 یا همان ریبو فلاوین ، ویتامین ب6 یا پریدوکسین ، ویتامین ب 12 ، ویتامین ث ، ویتامین د ، ویتامین ای ، اسید فولیک ، ویتامین ب 3 ( نیاسین ) و اسید پانتونتنیک ( ویتامین ب 5 می­باشد، وهمینطور این گرده­ها شامل پتاسیم ، فسفر ، کلسیم ، منیزیم ، آهن ، مس و منگنز است.

 

 

خواص گرده گل برای سلامت انسان

مصرف گرده گل اثرات بسیار مفیدی برسلامت انسان­ها دارد.این مواد مغذی به عنوان اشتهاآوربرای کودکان وبیماران مبتلا به سوء تغذیه بسیارحائزاهمیت است وهمچنین برای تقویت ماهیچه­ها، بهبودی دربرابرواکنش شدید شیمی درمانی مفیدواقع می­شود. می­تواند میکروب های متعددی از جمله باکتری،ویروس و قارچ ها را از بین ببردمحافظت ازبدن دربرابراسترس یکی دیگراز فواید این دانه معجزه آسااست.


پوست

 اغلب درمحصولاتی که برای شفاف سازی و نرمی پوست هستند وجوددارند، همچنین باترکیب گرده موم و عسل می­توان ماسکی جهت رفع لک و چین و چروک تهیه کرد که تاثیر بسزایی درطول مصرف خواهدداشت.  

درمان آلرژی

باعث کم شدن بسیاری از آلرژی ها می شود. با مصرف گرده گل به طور کامل از علائم آلرژی آزادشوید. رفع کننده مشکلات آسم وسینوسی است.

قدرت بالای ضدانعقادی آن مانع از حملههای قلبی و سکته مغزی می­شود.

غده پروستات

مردانی که به غده پروستات خوش خیم دچارهستند با مصرف مرتب گرده گل می­توانند خودرا تسکین دهند وهمچنین باعث کاهش مکررادرار می­شود.

درمان نازایی

مصرف گرده گل باعث تحریک و بازگرداندن عملکرد تخمدان وهمچنین باعث تقویت قوای جنسی می­شود واین کاربرد به عمل تسریع بارداری کمک می­کند. 

کبد

برای التیام دادن آسیب­های کبدی دربرابرسموم و استرس اکسیداتیو گزینه مناسبی است وهمینطور از بیماری­های کبدی جلوگیری می­کند.

دیابت

 به دلیل کم بودن مواد قندی در گرده گل ، مصرف آن به افراد مبتلا به دیابت پیشنهاد می­شود .پزشکان متوجه شدندکه گرده­های گل شامل آنتی بیوتیک­هایی مثل پنی سیلین است که برای جلوگیری از رشد میکروارگانیسم­ها کاربرددارد. میکروارگانیسم­ها شامل باکتری­های بسیارریزی هستندکه درزیرمیکروسکوپ قابل دیدن هستند و باعث بروز برخی بیماری­ها می­شوند.

گرده گل را به روش های زیر مصرف کنید

برای استفاده گرده گل لازم است درابتدا یک قاشق چایخوری ازان را در آب یا شیر همراه یک قاشق عسل مخلوط کنید و میل بفرمایید، اگربدنتان نسبت به مصرف این ماده حساسیت نشان بدهد تا24ساعت مشخص می­شودکه با کهیرو لک درجای جای بدن همراه است. حساسیت نسبت به یکی از فرآورده­های زنبور عسل دلیل برآن نمی­شود که نسبت به تولیدات دیگراین حشرات هم حساسیت داشته باشید و می­­توانید با تست هرگونه فرآورده زنبور نسبت به داشتن حساسیت اطمینان حاصل بفرمایید. گرده­های گل را می­توانید در بسته­هایی به دوراز سرما و گرمای شدید تایک سال نگهداری کنید واگر با سویا ترکیب شود مدت زمان طولانی­تری می­توان نگهداری کرد.این گرده­ها که ازمنابع طبیعی به عمل آمده است را می­توان دارویی غیرصنعتی و غیرشیمیایی دانست. این دانه ­های کوچک درمانی را می­توان به صورت­های گوناگون مورداستفاده قرارداد که معمولی­ترین آن­ها حل کردن درآب است. 

در صورتی که تصمیم گرفتید مصرف گرده گل را در برنامه غذایی روزانه  خود قراردهید حتما موقع خریداری به معتبربودن نمایندگی فروش توجه فرمایید تامحصول با کیفیت خریداری نمایید.

طریقه مصرف گرده گل به شکل­های متنوعی است، یکی از ­این راه­ها جویدن دانه­های آنست واگر با جویدن آن مشکل دارید می­توانید یک قاشق چایخوری آن را در یک لیوان آب حل کنید و مقداری عسل طبیعی هم به آن اضافه کنیدومیل بفرمایید.

درکل این رابدانید که فرآورده­های زنبور عسل مانند بره موم، ژل رویال  وگرده گل را میتوان باعسل مخلوط کرد و میل کرد. دوره مصرف مواد ارگانیک باید طولانی مدت و منظم انجام شود تا نتیجه دلخواه را روی سلامت بدن بگذارد. همانطورکه قبلا به موضوع آلرژی اشاره کردیم می­توان دراوایل فصل پاییزو زمستان و بهار که ابتلا به آلرژی بیشتراست ازاین ماده استفاده کرد.

گرده گل به این علت که یک غذا به حساب می­آید اگر هنگام غذاخوردن وهمچنین همراه میوه ازآن استفاده شود تاثیرخودرا سریعترمیگذارد وباعث پاکسازی روده هم می­شود.


سخن آخر :گرده گل یکی از مهمترین مواد تغذیه ای در کندو است 

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد