آشنایی با خواص ماست و نحوه تهیه آن بصورت خانگی و صنعتی

آشنایی با خواص ماست و نحوه تهیه آن بصورت خانگی و صنعتی

ماست

ماست که لغت فارسی تاجیکی آن چککه می­‌باشد ازدسته لبنیات است که از تخمیر شیر توسط یک باکتری به نام لاکتوباسیلوس بدست می‌­آید. درزبان ترکی ماست را بااسم یوقورت می­‌شناسند. باورهایی درباره تولید ماست وجوددارد که هرکدام بسته به دیدگاه مردم آن زمان بوده است. درتاریخ فرهنگ هند وایران باستان به پانصد سال قبل از میلاد مسیح اشاره کرده است. درسنت ایران مردم معتقدند که عمرطولانی وسلامتی حضرت ابراهیم به علت مصرف منظم وروزانه ماست بوده است. اماامروزه براین معتقدند که ماست‌­ها احتمالا به طوراتفاقی تهیه شده­‌اند. به این صورت که شیرراداخل کیف­‌هایی ازپوست بز می­‌ریختند ودر حین حمل ونقل وتکان خوردن، توسط باکتری­‌های پوست بز تخمیر می‌­شده وماست بدست آمده است. یک زیست شناس روسی براین معتقد بوده که باکتری لاکتوبتسیلوس برای سلامتی بدن مفیداست وبه همین علت تمام سعی خودرا کرد که مصرف ماست را درکل اروپا رواج دهد. اولین کارخانه تولید ماست دربارسلونای اسپانیا تاسیس شد و مصرف ماست به تدریج گسترش یافت. ماست مواد غذایی مفیدی است که سرشاراز پروتئین و ویتامین می­‌باشد و میزان چربی ان با چربی شیری که ماست از ان تهیه می‌شود برابر است.

فواید

به علت داشتن فسفر برای تقویت حافظه بسیار مناسب است. از دچارشدن به امراضی مثل اگزما وکهیر جلوگیری می­‌کند.

به علت داشتن ویتامین دی استخوان‌­هارا محکم می‌­کند.

اگرماست را در برنامه غذایی خود بگنجانید به وزن دلخواه خود دست پیدا خواهید کرد. زیراماست چربی­‌های بدن را می­‌سوزاند وعضلات رادروضعیت مناسب حفظ می­‌کند.

باکتری­‌هایی در تولید ماست به کاررفته‌­اند که موجب پیشگیری ازبیماری­‌های سرطان، عفونت، اختلال دستگاه گوارش وآسم می‌­شوند. 

مصرف ماست برای افراد مسن بسیارمفیدواقع می­‌شود، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن آن‌­ها می‌­شود.

مصرف آن به زنان توصیه می‌شود، باعث کاهش توده­‌های مخمردرآنان می­‌شود.

مصرف ماست، هضم را آسان ومعده را تقویت می‌­کند.

ماست به دودلیل باعث سلامتی روده بزرگ می­‌شود. اول اینکه به دلیل داشتن لاکتوباکتری که وظیفه‌­اش حفاظت از روده­‌ی بزرگ وجلوگیری کننده ازسرطان روده‌­ی بزرگ است وهمینطور به روده کمک می­‌کند که به حالت عادی خود برگردد وباکتری­‌های مضررا از روده خارج کند.

افرادی که به عفونت روده دچارهستند با مصرف منظم وروزانه ماست، گازو عفونت روده­‌ی آن­ها به طورکامل رفع می­‌شود.

مصرف ماست برای رفع یبوست و اسهال بسیار موثرواقع می­‌شود وعلاوه برآن باعث تولید باکتری مفیددرمعده می­‌شود که برای سلامتی مفیداست.

خوردن این خوراکی خوشمزه دستگاه بدن را از سموم پاک می‌­کند وموجب نشاط وانرژی می­‌شود.

طبیعت ماست گرم و دردرجه دوم سرداست. هرچه ترش­تر باشد سردی آن بیشتراست.

برای رفع ترک­‌های لب می­‌توانید چندقطره آبلیمو را به همراه ماست ترکیب کنید وبه مدت 45دقیقه روی لب­هایتان بگذارید. چندین باردر هفته این کاررا انجام دهید ونتیجه مثبت آن را شاهد باشید. 

کلاژن برای شادابی وجوانی پوست بسیارضروری استف اسیدلاکتیک موجود در ماست باعث تولید کلازن می‌­شود. با درست کردن ماسک ماست برروی پوست از چین و چروک، آفتاب سوختگی، جوش وآکنه جلوگیری کنید. 

ترکیب آبلیمو وماست ماسکی مناسب جهت ازبین بردن لکه‌­هااست. با مصرف دوباردر هفته این ماسک می­‌توان به زودی از شرلکه­‌های خود خلاص شد.

اسیدلاکتیک پوسته‌­های مرده مو را جدا می­‌کند و ویتامین و پروتئین موجود درماست نیزرطوبت را برای موهای خشک وآسیب دیده تامین می‌­کند. ماست را روی موهای خود بمالید و با روسری آن را بپوشانید. نیم ساعت بعد می­‌توان آبکشی کرد و با شامپو به خوبی بشویید.

مصرف ماست برای افرادی که قندخون بالایی دارند در جهت کندشدن قندخون و متعادل نگهداشتن آن بسیار مفیداست.

خوردن ماست کلسترول افراد را کاهش می‌­دهد.

مصرف ماست برای افراد لاغر با مزاج گرم وخشک اثردارویی دارد وبرای افرادی با مزاج سردوتراحتمال بروز علایم نامطلوب وجوددارد.

وجود میکروب هلیکوباک دربدن باعث بروز 60نوع سرطان می­‌شود. اسیدلاکتیک موجود درماست ازرشداین میکروب جلوگیری کرده وباعث نابودی آن می­‌شود.

 زنانی که ماست بیشتری مصرف می­‌کنند احتمال ابتلا شدنشان به بیماری­‌های قارچی بسیارکمتراز سایرزنان است. 

نحوه تهیه ماست خانگی

درابتدا شیربدون موادافزودنی وفاقدآنتی بیوتیک خریداری می­‌کنیم. مرحله بعد جوشاندن شیراست. سفت بودن وشل بودن ماست به جوشاندن شیربستگی دارد به طوری که اگرشیررا دردمای ملایم مقداری حرارت دهیم که 20درصدازآب آن تبخیرشود ماست سفتی خواهیم داشت. بعد شعله را خاموش می­‌کنیم و می‌­گذاریم تا شیر قدری که انگشت را نسوزاند خنک شود. سپس به ازای هر1لیتر شیر2قاشق غذاخوری ماست به شیرسردشده اضافه می‌کنیم وآرام آن را هم می‌زنیم. ظرف ماست را با پتومی‌پوشانیم تا دمایش پایین نیاید، اگردر فصل زمستان این کاررا می‌کنید می‌­توانید ظرف را کنار بخاری بگذارید. این کار را گرمخانه گذاری می­‌نامند که 3ساعت زمان می‌­برد. بعداز گذشت 3ساعت ظرف ماست را در یخچال می­‌گذاریم وبه مدت چندین ساعت اصلا به آن دست نمی­‌زنیم. بعداز گذشت یک روز می­‌توان ماست را مصرف کرد.

دلیل آب انداختن ماست

اگرماستی که مایه زده شده را قبل از سردشدن تکان دهیم یا قاشق بزنیم داخلش، آب می‌­اندازد. برای جلوگیری ازاین کار حداقل یک روزاجازه دهیم که ماست در یخچال بماند تاکامل خودش را بگیرد. اما اگر ماستتان آب انداخت دلیل برخرابی آن نیست و می­‌توانید استفاده کنید یا تبدیل به دوغ کنید.

دلیل ترش شدن ماست

ترش شدن ماست به علت­، دمای بالای شیر، تازه نبودن مایه ماست، مقدار زیاد مایه ماست، زمان تخمیر طولانی، دمای گرمخانه گذاری بالا، کندی سرد شدن ماست پس از خروج از گرمخانه است.

دلیل شیرین شدن ماست

شیرین شدن یا بی­مزگی ماست به علت، کم­تربودن دمای شیرمایه زده شده ازدمای بدن ، تازه بودن مایه ماست، شیرین بودن مایه ماست، زمان گرمخانه گذاری کوتاه (به دلیل نبودن زمان کافی برای ایجاد عطر و طعم خوشایند مواد مولد شیر مایه زده شده ) است.

توصیه

 درهنگام آب انداختن ماست می‌­توانید با دستمال تمیزی آب آن را بگیرید.

اگرمزه ماستتان شور شد، داخل کیسه­‌ی تمیزو پارچ‌ه­ای بریزید وازجایی آویزان کنید وظرفی زیر آن قراردهید که آب اضافی آن خارج شود و شوری آن گرفته شود.

برای مشکل شل شدگی ماست می‌­توانید ظرف ماست را به درون ظرفی از آب جوش بگذارید وچنددقیقه اجازه دهید که بجوشد.  

نکته‌های مهم 

برای تهیه ماست وانیلی به عنوان دسر می­‌توان همراه با اضافه کردن مایه ماست، وانیل و شکرنیز به شیر اضافه کرد.

مایه ماست بیشتر در کیفیت ماست تاثیرمثبتی نخواهدداشت بلکه باعث وارفتن ماست می­‌شود.

دمای شیری که آماده­‌ی مایه زدن است45درجه می‌­باشد. ازشیرداغ ماست ترش، ازشیرسرد ماست وارفته تهیه می­‌شود. 

هرچه ماست بیشتر بیرون بماند ترش­تر می­‌شود. مدت زمان بیرون ماندن 3الی4ساعت است.

برای اینکه روی ماست چربی باشد، مایه ماست را با ملاقه به ته ظرف شیر ببرید تا از کف، ماست ببندد و تا به بالا برسد سرشیر چرب روی سطح می‌­بندد.

برای تهیه ماست بهترین ظرف، سفالی لعابداراست وبعد آن استیل. درون این ظرف­‌ها ماستی سفت وعالی خواهیم داشت.

ماست چکیده

برای داشتن ماستی چکیده، یک پارچه نخی تمیزرا داخل آبکش پهن کنید و ماست را به درونش بریزید وگره بزنید. ظرفی زیر آن قراردهید که آب اضافه ماست درون آن ریخته شود. به همین راحتی ماستی سفت و چکیده بعداز گذشت 1ساعت خواهیدداشت. آب ماست را دور نریزید زیرا بسیار مفید وسرشاراز کلسیم می­‌باشد. 

طرز تهیه قره قروت 

آب ماست رو با حرارت کم بجوشونید تا رنگ آن به سیاهی بزنه و بعد روی دیس پهن کنید تا خشک بشه. قره قروت شما آماده است.

 درهردوروش طرزتهیه ماست، باید درانتخاب شیرخام، به این موارد دقت کرد: تمیز بودن شیر، تازگى شیر، طبیعى بودن حالت شیر و عارى بودن شیر از وجود آنتى بیوتیک‌ها. 

طرز تهیه به روش پاستوریزه یا صنعتی(ماست معمولی)


تنظیم چربی

درابتدا باید مقدار چربی شیررا اندازه گیری و تنظیم کرد تا دقیقا به همان میزانی که روی بسته ماست درج می­‌شود، باشد. 

اضافه کردن مواد افزودنی

نوع این مواد، بستگی به نوع ماست دارد. پایدارکننده‌ها و مواد شیرین ­کننده به شکل گلوکزو ساکارزبه ماست اضافه می‌­کنند. شیرین­ کننده برای ماست­‌های میوه‌ای و طعم‌دار استفاده می‌شودو پایدارکننده را برای قوام آمدن و جلوگیری از آب انداختن ماست به کارمی‌­برند.

 همگن کردن

بالا رفتن دما، باعث ایجاد چربی در روی شیر مایه زده شده می‌شود که طرفداران زیادی دربین مردم دارد اما در کارخانه چربی روی ماست باید به طوریکسان دربین ماست­‌ها وجودداشته باشد. به همین علت شیری که قراراست ماست شود را همگن می­‌کنند. 

پاستوریزه کردن شیر مصرفی

باکتری­‌هایی هستند که مانع از فعالیت باکتری مفید داخل شیرمی‌­شوند. پاستوریزه کردن شیر به این منظوراست که میکروب و باکتر­های مضررا نابود کند.

سردکردن ومایه زنی

عمل سردکردن تادمای45درجه با عبوردادن شیراز سردکن‌های مخصوص انجام می‌شود که عمل مایه زنی بلافاصله وبا سرعت بالا صورت می‌گیرد، زیرا باپایین آمدن دمای شیر، میکروب­‌هایی که در طی جوشاندن شیرغیرفعال شدند دوباره فعال می­‌شوند.

نگهداری

بعداز عمل مایه زنی ظروف را در اتاق‌­های مخصوص با دمای45درجه به مدت4ساعت نگهداری می­‌کنند تا شیربه ماست تبدیل شود.

درصورت رعایت نکردن نکات مهم طرز تهیه ماست، مشکلاتی مثل ترش شدن، تلخ شدن، آب انداختن و گازدارشدن ماست را خواهیم داشت.

ازماست در آشپزی درانواع سالادها، سس­‌ها و غذاها استفاده می­‌شود که بسیارهم مورداستقبال قرارمی‌­گیرد.

سخن آخر

 ماست از خانواده لبنیات است که همیشه برسرسفره حضوردارد. با میل کردن آن استخوان‌­ها و عضلاتمان را تقویت وجوان نگه داریم.

این مجموعه در سال 1398 فعالیت خود را در زمینه بسته بندی وعرضه محصولات ارگانیک شامل برنج، چای، حبوبات، عسل ،قهوه وترکیبات قهوه شامل کافی میکس ،هات چاکلت،کاپوچینو وانواع زیتون و روغن زیتون شروع و بصورت سنتی و بدون واسطه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد،از این رو به فکر توسعه و افزایش تعداد شرکاء تصمیم به افزایش سرمایه و ثبت برند گرفتیم.این شرکت توانست در خرداد سال 99،تحت نظارت صنعت و معدن استان مجوز فعالیت خود را در دریافت نماید و با احداث یک کارخانه تولید برنج و چای در شمال کشور و یک واحد تولید و بسته بندی در تهران‌ به فعالیت خود ادامه دهد

© کلیه حقوق برای اریکه ارس باران کوهپایه محفوظ می باشد